Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska o oskarżeniach wobec marszałka…
2020-08-03, 18:09 Autor: Witold Żurawicki

Violetta Porowska o oskarżeniach wobec marszałka województwa, reformie górnictwa i rekonstrukcji rządu

Violetta Porowska "Loża Radiowa" (03.08.2020)
- To jest bardzo przykra sprawa, która odbiła się echem ogólnopolskim – powiedziała o aferze w urzędzie marszałkowskim posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska, szefowa struktur tej partii w regionie.
Jej zdaniem stanowisko marszałka województwa – jednego z 16-tu w Polsce, jest tak ważne, że tej sprawy nie można zamieść pod dywan. Ten urząd powinien być zupełnie transparentny. Zwłaszcza, że wszystko wskazuje na to, że marszałek miał świadomość pozaprawnych działań swojego podwładnego.

- Dzisiaj nie powinniśmy zastanawiać się nad marszałkiem Andrzejem Bułą, bo pan marszałek powinien sam złożyć swój urząd - zastrzegła Violetta Porowska tłumacząc, że chodzi także o zaufanie do najwyższego stanowiska samorządowego w regionie.

Zdaniem naszego gościa fakt, że w sejmiku koalicjanci stoją murem za marszałkiem nie najlepiej świadczy o sejmikowej koalicji. I nie chodzi tutaj o dekompozycję koalicji, która może przecież desygnować inną osobę na marszałka województwa.

- To świadczy o tym, że koalicja nie potrafi w prawy sposób załatwić tej sprawy – zastrzegła Violetta Porowska.

Na pytanie, w jaki sposób rząd Zjednoczonej Prawicy zamierza zrestrukturyzować polskie górnictwo, posłanka zastrzegła, że szczegóły tych zmian ustalone zostaną wraz ze stroną związkową i stroną społeczną. Koncyliacyjny sposób rozwiązywania tej sprawy daje gwarancję, że obędzie się bez protestów społecznych. Na pewno nie będzie tak, jak w czasach premier Ewy Kopacz, gdy do górników strzelano gumowymi kulami.

Zobacz także

2020-09-21, godz. 15:21 Violetta Porowska o losach Zjednoczonej Prawicy oraz nielojalnych posłach i koalicjantach - Dzisiejsza sytuacja wymaga lojalnych koalicjantów, partnerów do gry. Nie może tak być, że na szali kładzie się interesiki poszczególnych partii. Musimy… » więcej 2020-09-21, godz. 14:23 Piotr Wach m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona Prawica i czy grożą nam przedterminowe wybory parlamentarne - Problemy Zjednoczonej Prawicy nie wynikają z działalności opozycji – zastrzegł Piotr Wach z Nowoczesnej, wiceprzewodniczący sejmiku województwa opol… » więcej 2020-09-18, godz. 15:00 Młodzieżowa Loża Radiowa (18.09.2020): O ustawie "futerkowej" i lojalności koalicyjnej W naszej Loży uczestniczyli: Grzegorz Krukowski z PiS Jan Zimoch z Porozumienia Michał Maliński z Konfederacji Tobiasz Gajda z Platformy Obywatelskiej… » więcej 2020-09-18, godz. 14:52 Marian Jagielski o zawodzie adwokata i działaniach Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu » więcej 2020-09-17, godz. 12:44 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O przemyśle futrzarskim oraz kredytach bankowych W debacie naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Adamczyk z NSZZ Solidarność Grzegorz Kuliś z BCC » więcej 2020-09-17, godz. 12:27 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Skurkiewiczem, sekretarzem stanu w MON o kampanii… » więcej 2020-09-16, godz. 15:20 Piotr Moc o jesiennej ramówce, nowych słuchowiskach, nowych prowadzących i "złotej" muzyce w Radio Opole - Idzie jesień i ochłodzenie, wracamy do studiów radiowych, ale też zabezpieczenia w związku z COVID-19. A nasza ramówka jesienna ruszy już w zasadzie od… » więcej 2020-09-16, godz. 15:19 Dr Jarosław Szarek o działalności IPN i dbałości o pamięć narodową - Przystanek Historia to miejsce, gdzie IPN opowiada o naszych dziejach, o naszej aktywności - powiedział dr Jarosław Szarek, prezes Instytut Pamięci Narodowej… » więcej 2020-09-16, godz. 15:18 Dr Agnieszka Gawlik o tym, jak zorganizowana jest nasza służba zdrowia i jak poprawić jej funkcjonowanie - Wydaje mi się, że jest to krok naprzód – tak oceniła przekazanie kompetencji w zakresie zlecania testów na koronawirusa lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej… » więcej 2020-09-15, godz. 14:30 Bartosz Maziarz i Bartłomiej Pater o sytuacji na Białorusi i naszym bezpieczeństwie - Mamy patową sytuację na Białorusi – powiedział dr Bartosz Maziarz z Uniwersytetu Opolskiego. – Na pewno widzimy osłabienie Łukaszenki. - To jest… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***