Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Rajmund Miller o aferze w urzędzie marszałkowskim…
2020-08-03, 15:38 Autor: Witold Żurawicki

Rajmund Miller o aferze w urzędzie marszałkowskim i o reformie górnictwa

Rajmund Miller o ...
- Uważam, że sprawy są do wyjaśnienia, ale nie na moim poziomie – zastrzegł poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller.
Jego zdaniem politycy prawej strony sporu politycznego ostatnio bardzo aktywnie atakują samorządy. W ten trend wpisuje się oskarżanie marszałka Andrzeja Buły, któremu prokurator postawił zarzut niedopełnienia obowiązków.

- Nie potrafię tego rozstrzygnąć, bo nie znam sprawy, ale jak pan marszałek obejmował urząd, to te sprawy były wyjaśnione przez służby – podkreślił Rajmund Miller.

Zdaniem naszego gościa ta sprawa ma małą wagę, zwłaszcza – jak określił Rajmund Miller – w porównaniu do afer prawicy. To sprawa polityczna, mająca na celu ewentualne przejęcie władzy w sejmiku.

- My mamy swój program gospodarczy i na swoje miejsce w Unii Europejskiej – powiedział o opozycji Rajmund Miller.

Ale trudno budować a już w ogóle realizować jakikolwiek program nie znając możliwości budżetu. Zdaniem naszego gościa władza nie mówi prawdy o stanie finansów państwa. Jako przykłady działań pozornych, bez pokrycia podał fundusz pomocy samorządom oraz fundusz zdrowotny.

Zobacz także

2020-09-28, godz. 15:17 Violetta Porowska o porozumieniu w prawicy oraz przygotowaniach do wewnątrzpartyjnych wyborów - To wielkie wydarzenie i wielka satysfakcja, że umowa koalicyjna została podpisana – oceniła Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości i szefowa… » więcej 2020-09-28, godz. 14:50 Rajmund Miller o porozumieniu prawicy i sytuacji opozycji - Tak naprawdę dla nas to jest nieważne – powiedział o podpisaniu porozumienia w Zjednoczonej Prawicy poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-09-25, godz. 17:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o porozumieniu w Zjednoczonej Prawicy Gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej byli Ludwik Skubała (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska), Arkadiusz Domeredzki (Federacja Młodych Socjaldemokratów… » więcej 2020-09-25, godz. 14:53 Dr Jolanta Maj o pracy zdalnej, która jest przyszłością - Przed pandemią pracowników zatrudnionych w ramach pracy zdalnej było relatywnie niewielu - przyznała dr Jolanta Maj z Politechniki Opolskiej. » więcej 2020-09-24, godz. 15:18 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O strajkach w kopalniach i konieczności reformy górnictwa Naszym gośćmi byli: dr Jerzy Szteliga - OPZZ Grzegorz Adamczyk - Solidarność Grzegorz Kuliś - BCC dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA dr Artur Żurakowski… » więcej 2020-09-24, godz. 12:03 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem o wyborze szefa klubu KO, "Nowej Solidarności"… - Może Pan słyszał kiedy inauguracja "Nowej Solidarności"? Ja słyszałam o sierpniu, może że we wrześniu, ale nieszczęsna Czajka chyba pokrzyżowała… » więcej 2020-09-24, godz. 12:01 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą o tym czy jest porozumienie w Zjednoczonej… - Czy nadal można mówić „Zjednoczona Prawica”? Czy rozmowy już się dokonały i czy ten konflikt i kryzys jest już zażegnany? – pytała Magdalena Ogórek… » więcej 2020-09-23, godz. 15:52 Dr Witold Potwora depopulacji i recepcie na jej powstrzymanie - Przyczyny są dwojakiego rodzaju – powiedział o wyludnianiu się regionu dr Witold Potwora z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. » więcej 2020-09-23, godz. 14:47 Andrzej Rak o nowych przepisach drogowych i co nas gubi na drodze » więcej 2020-09-22, godz. 14:52 Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach i regionalnych konwencjach - Lewica absolutnie zaniedbała politykę historyczną - stwierdził na naszej antenie dr Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***