Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Violetta Porowska…
2020-07-16, 12:40 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Violetta Porowska i Tomasz Kostuś z powyborczym komentarzem

Violetta Porowska i Tomasz Kostuś w rozmowie z Magdaleną Ogórek
Violetta Porowska i Tomasz Kostuś w rozmowie z Magdaleną Ogórek
W kolejnej odsłonie cyklu „Prosto z sejmu” Magdalena Ogórek rozmawiała z opolskimi parlamentarzystami: Violetta Porowską z PiS oraz Tomaszem Kostusiem z PO. Goście skomentowali wyniki wyborów, również te na Opolszczyźnie i podsumowali kampanię wyborczą.
- Mamy nową rzeczywistość powyborczą, a więc jest to czas by wymienić świeże refleksje. Możemy powiedzieć, ze prezydent Andrzej Duda jest prezydentem dwóch kadencji, ale na pewno z perspektywy PO Rafał Trzaskowski uzyskał bardzo dobry wynik – mówiła Magdalena Ogórek.

- Dla nas to wielka radość i satysfakcja – zaczęła Violetta Porowska, poseł PiS. – Zwycięstwo Andrzeja Dudy to też siódme zwycięstwo prawicy, a więc oznacza, że społeczeństwo daje glejt prawej stronie, wartościom konserwatywnych i całej dobrej zmianie. Andrzej Duda wygrał bo społeczeństwo uznało, że jest po prostu lepszy od konkurencji, wygrał bo zmobilizował swój elektorat, był wyrazisty, spójny i miał świetny kontakt z ludźmi. Mam też wielką satysfakcję, że na Opolszczyźnie prezydent zyskał najwięcej, a z kolei najwięcej stracił Rafał Trzaskowski – stwierdziła poseł PiS.

- Prezydent Trzaskowski miał przewagę, bo wszedł sztafetowo, był świeży i silny, a prezydent Duda prowadził kampanię dużo dłużej – mówiła redaktor Ogórek.

- Dziękuję opolanom i opolankom, że oddali głosy na Rafała Trzaskowskiego, na Polskę europejską, samorządową, wolną od hejtu i nienawiści i Polskę tolerancyjną. Wspaniały wynik na poziomie kraju, bo to 10 mln głosów i bardzo dobry wynik na Opolszczyźnie. Wbrew temu co mówiła poseł Porowska na Opolszczyźnie wygrał Rafał Trzaskowski zdobywając 52% poparcia, a 47% zdobył Andrzej Duda. To też gigantyczny sukces w Opolu. Opole pokazało, że jest bastionem opozycji i antyPiS-u, bo tutaj Trzaskowski zdeklasował Andrzeja Dudę pokonując do ponad dwukrotnie – komentował poseł PO Tomasz Kostuś.
Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską i Tomaszem Kostusiem

Zobacz także

2020-09-16, godz. 15:18 Dr Agnieszka Gawlik o tym, jak zorganizowana jest nasza służba zdrowia i jak poprawić jej funkcjonowanie - Wydaje mi się, że jest to krok naprzód – tak oceniła przekazanie kompetencji w zakresie zlecania testów na koronawirusa lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej… » więcej 2020-09-15, godz. 14:30 Bartosz Maziarz i Bartłomiej Pater o sytuacji na Białorusi i naszym bezpieczeństwie - Mamy patową sytuację na Białorusi – powiedział dr Bartosz Maziarz z Uniwersytetu Opolskiego. – Na pewno widzimy osłabienie Łukaszenki. - To jest… » więcej 2020-09-15, godz. 13:25 Ryszard Galla o tym, że opozycja powinna wychodzić ze swoimi propozycjami i uważnym przyglądaniu się rekonstrukcji… - Dogadywanie się rządzącym idzie jak po grudzie, a jeśli mówimy o opozycji to życzyłbym sobie by była bardziej mobilna - mówił w Loży Radiowej Ryszard… » więcej 2020-09-14, godz. 14:33 Jerzy Czerwiński o opozycji, rekonstrukcji rządu i najważniejszych celach politycznych - Rozmowy trwają, mam nadzieje, że skończą się jak najszybciej – o rozmowach koalicyjnych w Zjednoczonej Prawicy powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2020-09-14, godz. 14:32 Beniamin Godyla o wyborach na szefa klubu PO w senacie i "Nowej Solidarności" Rafała Trzaskowskiego - Rafał Trzaskowski powinien projekt „Nowej Solidarności” z kimś przedyskutować i komuś ten projekt przekazać, żeby zagospodarować tę rzeszę ludzi… » więcej 2020-09-11, godz. 16:18 Młodzieżowa Loża Radiowa o kontroli w Opolskim urzędzie marszałkowskim oraz o "Piątce dla zwierząt" Naszymi gośćmi byli: Paulina Klag z Lewicy Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS Jarosław Draguć z Młodych Demokratów Michał Maliński z Konfederacji… » więcej 2020-09-11, godz. 16:10 Aneta Paczos o funkcjonowaniu agencji pracy i rynku pracy - Wśród naszych wartości jest orientacja na klienta, ale przy pełnej uczciwości wobec pracownika - powiedziała Aneta Paczos, współwłaścicielka agencji… » więcej 2020-09-10, godz. 15:22 Debata "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa" O recesji na Zachodzie i za oceanem, która może zagrozić Posce Naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Kuliś z BCC dr Witold Potwora z WSzZiA w Opolu » więcej 2020-09-10, godz. 14:40 Prosto z Sejmu: gościem Magdaleny Ogórek był wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed - To bardzo ciekawe spotkanie biznesu z rządem, ale także z opozycją - powiedział między innymi o Forum Gospodarczym w Karpaczu wiceminister rodziny, pracy… » więcej 2020-09-09, godz. 15:54 Bartłomiej Stawiarski o inwestycjach w Namysłowie i stanie finansów gminy - Przez pandemię straty w budżecie to około 4-5 mln złotych na 130 mln budżet - powiedział w Loży Radiowej burmistrz Namysłowa, Bartłomiej Stawiarski. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***