Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Debata 'Wspólna sprawa' (09.07.2020): O bezrobociu…
2020-07-09, 14:22 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Debata "Wspólna sprawa" (09.07.2020): O bezrobociu i kondycji polskiej i opolskiej gospodarki

Debata "Wspólna sprawa" (09.07.2020)
W naszej debacie udział wzięli związkowcy, przedstawiciel ZUS oraz ekonomista i biznesmen.
- Widać już to wdrażanie, powrót do pracy w przemyśle, więc myślę, że bezrobocie, które wzrosło do 6,8 procenta, już więcej nie wzrośnie – stwierdził Grzegorz Adamczyk z NSZZ Solidarność.

- Trzeba jednak pamiętać, że ta pomoc państwa kiedyś się skończy, pieniędzy zabraknie. Boję się, że wtedy bezrobocie wzrośnie, bo w kłopoty wpadną branże, które jeszcze żyją z zaskórniaków i z tej pomocy państwa - zastrzegł dr Jerzy Szteliga z OPPZ.

- Sukces będzie, to nie ulega wątpliwości. Opieram się na danych Eurostatu, który w skrajnie negatywnym wariancie na koniec roku prognozuje bezrobocie w Polsce na poziomie około 7 procent - podkreślił ekonomista dr Witold Potwora.

- Jeśli ktoś zada pytanie, czy pandemia, zamrożenie gospodarki wpłynęły na ilość osób odprowadzających składki, to nie było takiego załamania – przypomniał Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny ZUS.

- Nasza optyka na tę sytuację jest nieco inna – powiedział z kolei Grzegorz Kuliś z BCC. Zgodził się z tezami, że kolejne tarcze antykryzysowe pozwoliły wielu przedsiębiorcom na przetrwanie. Jednak zastrzegł, że to przedsiębiorcy cięli koszty gdzie tylko się dało, byle nie zwalniać pracowników.

Zobacz także

2020-09-09, godz. 15:53 Bartosz Kuświk o tym, jak uczcić powstania śląskie - Chodzi o to, by także poza Opolszczyzną pokazać, że mamy powstanie zakończone sukcesem - powiedział dr Bartosz Kuświk, dyrektor Instytutu Śląskiego… » więcej 2020-09-08, godz. 13:28 Dorota Piechowicz-Witoń o działalności trzeciego sektora w pandemii, inicjatywie lokalnej i Opolskiej Radzie Działalności… Dla organizacji pozarządowych to będzie pracowita jesień… O inicjatywie lokalnej, ale i o starcie głosowania na kandydatów do Opolskiej Rady Działalności… » więcej 2020-09-08, godz. 13:19 Lesław Tomczak o wyzwaniach dla oświaty na pandemiczny czas - Wspólnym mianownikiem tych dwóch instytucji jest dobro szkoły, ucznia i nauczyciela- wyjaśnił Lesław Tomczak, dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek… » więcej 2020-09-07, godz. 16:00 Violetta Porowska o rekonstrukcji rządu, kondycji PiS w regionie i celach politycznych - O tym, jak będzie rząd wyglądał po rekonstrukcji, na pewno poinformuje premier Mateusz Morawiecki – zastrzegła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta… » więcej 2020-09-07, godz. 15:00 Tomasz Kostuś o tym co dalej z "Nową Solidarnością" i o rekonstrukcji rządu - To kłopot przede wszystkim dla warszawiaków i tym którzy mieszkają na szlaku Wisły, mamy trudną sytuację pod względem ekologicznym, sanitarnym i środowiskowym… » więcej 2020-09-04, godz. 16:40 Młodzieżowa Loża Radiowa: Awaria "Czajki" - problem lokalny czy krajowy? Naszymi gośćmi byli: Konrad Muller z Mniejszości Niemieckiej Jan Zimoch z Porozumienia Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów » więcej 2020-09-04, godz. 16:04 Paweł Stauffer o nowych gwiazdach w Alei Gwiazd i swoim ulubionym zdjęciu z festiwalu - Pierwszą gwiazdę odsłanialiśmy 16 lat temu w atmosferze lekkiego skandalu i była to gwiazda Czesława Niemena – mówił Paweł Stauffer, opolski fotograf… » więcej 2020-09-04, godz. 14:38 Piotr Moc o tym jak Radio Opole włącza się w relacjonowanie festiwalu i koncercie grupy SBB - To był chyba 1981 rok i to była impreza towarzysząca festiwalowi czyli Rock Opole. Pamiętam, że wtedy grał zespół Perfect, Brygada kryzys, Bank. Byłem… » więcej 2020-09-03, godz. 13:47 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" - debata o euro Przyjąć - nie przyjąć. A jeśli - to kiedy? O ewentualnym przyjęciu euro rozmawiali przedstawiciele pracodawców, związkowcy oraz ekonomiści. Naszymi gośćmi… » więcej 2020-09-03, godz. 12:23 Magdalena Ogórek rozmawia z ministrem Markiem Gróbarczykiem o kolejnej awarii oczyszczalni "Czajka" w Warszawie - Bardzo bym chciała zacząć od innego tematu, ale doskonale pamiętam, że oprócz spraw związanych z suszą, rozmawialiśmy ostatnio o Czajce i znów temat… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***