Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Debata 'Wspólna sprawa' (09.07.2020): O bezrobociu…
2020-07-09, 14:22 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Debata "Wspólna sprawa" (09.07.2020): O bezrobociu i kondycji polskiej i opolskiej gospodarki

Debata "Wspólna sprawa" (09.07.2020)
W naszej debacie udział wzięli związkowcy, przedstawiciel ZUS oraz ekonomista i biznesmen.
- Widać już to wdrażanie, powrót do pracy w przemyśle, więc myślę, że bezrobocie, które wzrosło do 6,8 procenta, już więcej nie wzrośnie – stwierdził Grzegorz Adamczyk z NSZZ Solidarność.

- Trzeba jednak pamiętać, że ta pomoc państwa kiedyś się skończy, pieniędzy zabraknie. Boję się, że wtedy bezrobocie wzrośnie, bo w kłopoty wpadną branże, które jeszcze żyją z zaskórniaków i z tej pomocy państwa - zastrzegł dr Jerzy Szteliga z OPPZ.

- Sukces będzie, to nie ulega wątpliwości. Opieram się na danych Eurostatu, który w skrajnie negatywnym wariancie na koniec roku prognozuje bezrobocie w Polsce na poziomie około 7 procent - podkreślił ekonomista dr Witold Potwora.

- Jeśli ktoś zada pytanie, czy pandemia, zamrożenie gospodarki wpłynęły na ilość osób odprowadzających składki, to nie było takiego załamania – przypomniał Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny ZUS.

- Nasza optyka na tę sytuację jest nieco inna – powiedział z kolei Grzegorz Kuliś z BCC. Zgodził się z tezami, że kolejne tarcze antykryzysowe pozwoliły wielu przedsiębiorcom na przetrwanie. Jednak zastrzegł, że to przedsiębiorcy cięli koszty gdzie tylko się dało, byle nie zwalniać pracowników.

Zobacz także

2020-08-12, godz. 14:02 Bartosz Maziarz o sytuacji na Białorusi i o przebudzeniu społeczeństwa białoruskiego - Żelazne rządy Łukaszenki wymuszały spokój, więc to tylko pozory, że na Białorusi nic się nie działo, bo Białoruś jest trzymana krótką i mocną… » więcej 2020-08-11, godz. 14:35 Robert Tistek o przyszłości Kukiz'15 i Koalicji Polskiej - O nas jest ostatnio cicho, bo tworzą się odrębne rzeczy związane z powstaniem partii, musimy się przeorientować i chcemy „oddokumentować” samo stowarzyszenie… » więcej 2020-08-11, godz. 14:03 Aneta Gniazdowska o wypoczynku nad wodą - Cały czas pracujemy nad tym, by woda była bezpieczna, przede wszystkim w kąpieliskach i basenach - zastrzegła Aneta Gniazdowska z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno… » więcej 2020-08-10, godz. 14:47 Violetta Porowska o zaprzysiężeniu prezydenta i jego orędziu - To wyjątkowe wydarzenie. Prywatnie bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym Zgromadzeniu Narodowym - powiedziała o zaprzysiężeniu prezydenta… » więcej 2020-08-10, godz. 14:32 Tomasz Kostuś o tym, że orędzie prezydenta "nie rzuciło go na kolana" - Zaprzysiężenie oglądałem w telewizji, nie uczestniczyłem w nim na Sali plenarnej, dlatego że cenię sobie bezpieczeństwo moje i najbliższych, a biorąc… » więcej 2020-08-07, godz. 15:33 MLR: O zaprzysiężeniu prezydenta i aferze w urzędzie marszałkowskim Różne oceny uroczystości zaprzysiężenia prezydenta i zarzutów wobec marszałka Andrzeja Buły. » więcej 2020-08-07, godz. 14:14 Dr Rafał Parvi o pieniądzach, cennych kruszcach i inwestycjach - Zawsze tak jest w trakcie kryzysu, dodatkowo teraz mamy bardzo niskie stopy procentowe – powiedział o ucieczce ludzi od pieniędzy ekonomista dr Rafał Parvi… » więcej 2020-08-07, godz. 08:48 Debata "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa". O potencjalnym kryzysie i kondycji przedsiębiorstw Pracodawcy, związkowcy i ekonomiści ostrożni w prognozach kryzysu. Na razie gospodarka ma się relatywnie nieźle » więcej 2020-08-06, godz. 12:35 Prosto z Sejmu: Marcin Ociepa o uroczystości zaprzysiężenia prezydenta, zachowaniu opozycji - Na wielu poziomach uważam to nie tylko za gest niehonorowy, nieprzyzwoity, ale także błąd polityczny – ocenił wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa… » więcej 2020-08-05, godz. 15:03 Sebastian Szczurek o pomocy przedsiębiorcom oraz o bonie turystycznym - Od połowy marca mieliśmy znacznie więcej pracy niż zwykle - przyznał Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***