Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Michał Kalinowski o wyniku Roberta…
2020-07-03, 14:23 Autor: Beata Granatowska, Ireneusz Prochera

WYBORY 2020: Michał Kalinowski o wyniku Roberta Biedronia i lewicowości Platformy Obywatelskiej

Michał Kalinowski [fot. Marcin Skomudek]
Michał Kalinowski [fot. Marcin Skomudek]
- Wynik na pewno mógłby być lepszy - przyznał Michał Kalinowski z Lewicy, oceniając wynik wyborczy Roberta Biedronia.
Dodał, że widocznie wielu wyborców zasugerowało się niekorzystnymi sondażami, jakie prezentowani przed wyborami, zgodnie z którymi kandydat Lewicy nie miał wielkich szans na sukces.

- Robert Biedroń żyje z tego, że ma świetny kontakt z wyborcami – dodał nasz gość podkreślając, że ze względu na pandemię kandydat Lewicy nie mógł odbyć tylu spotkań z wyborcami, ile chciałby.

Inne przyczyny marnego rezultatu – zdaniem naszego gościa – to brak prezentacji w telewizjach, polaryzacja sceny politycznej. I niezbyt udana kampania w mediach społecznościowych.

Nasz gość nie zgodził się z zarzutem, że ugrupowania tworzące Lewicę nie grały momentami w jednej drużynie. Stanowczo zaprzeczył, by po lewej stronie sceny politycznej istniały jakiekolwiek animozje.

- Co do Platformy Obywatelskiej … ona zawsze jest lewicowa, ale dwa miesiące przed wyborami. Potem te lewicowe wartości gdzieś gubi – powiedział Michał Kalinowski

Zobacz także

2020-08-13, godz. 12:20 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Skurkiewiczem, sekretarzem stanu w MON m.in… Tematy, które zostały poruszone to niepokojąca sytuacja na Białorusi po wyborach prezydenckich, 100-lecie "Cudu nad Wisłą" oraz przylot Mike'a Pompeo w Święto… » więcej 2020-08-12, godz. 14:02 Bartosz Maziarz o sytuacji na Białorusi i o przebudzeniu społeczeństwa białoruskiego - Żelazne rządy Łukaszenki wymuszały spokój, więc to tylko pozory, że na Białorusi nic się nie działo, bo Białoruś jest trzymana krótką i mocną… » więcej 2020-08-11, godz. 14:35 Robert Tistek o przyszłości Kukiz'15 i Koalicji Polskiej - O nas jest ostatnio cicho, bo tworzą się odrębne rzeczy związane z powstaniem partii, musimy się przeorientować i chcemy „oddokumentować” samo stowarzyszenie… » więcej 2020-08-11, godz. 14:03 Aneta Gniazdowska o wypoczynku nad wodą - Cały czas pracujemy nad tym, by woda była bezpieczna, przede wszystkim w kąpieliskach i basenach - zastrzegła Aneta Gniazdowska z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno… » więcej 2020-08-10, godz. 14:47 Violetta Porowska o zaprzysiężeniu prezydenta i jego orędziu - To wyjątkowe wydarzenie. Prywatnie bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym Zgromadzeniu Narodowym - powiedziała o zaprzysiężeniu prezydenta… » więcej 2020-08-10, godz. 14:32 Tomasz Kostuś o tym, że orędzie prezydenta "nie rzuciło go na kolana" - Zaprzysiężenie oglądałem w telewizji, nie uczestniczyłem w nim na Sali plenarnej, dlatego że cenię sobie bezpieczeństwo moje i najbliższych, a biorąc… » więcej 2020-08-07, godz. 15:33 MLR: O zaprzysiężeniu prezydenta i aferze w urzędzie marszałkowskim Różne oceny uroczystości zaprzysiężenia prezydenta i zarzutów wobec marszałka Andrzeja Buły. » więcej 2020-08-07, godz. 14:14 Dr Rafał Parvi o pieniądzach, cennych kruszcach i inwestycjach - Zawsze tak jest w trakcie kryzysu, dodatkowo teraz mamy bardzo niskie stopy procentowe – powiedział o ucieczce ludzi od pieniędzy ekonomista dr Rafał Parvi… » więcej 2020-08-07, godz. 08:48 Debata "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa". O potencjalnym kryzysie i kondycji przedsiębiorstw Pracodawcy, związkowcy i ekonomiści ostrożni w prognozach kryzysu. Na razie gospodarka ma się relatywnie nieźle » więcej 2020-08-06, godz. 12:35 Prosto z Sejmu: Marcin Ociepa o uroczystości zaprzysiężenia prezydenta, zachowaniu opozycji - Na wielu poziomach uważam to nie tylko za gest niehonorowy, nieprzyzwoity, ale także błąd polityczny – ocenił wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***