Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Witold Potwora o stopie bezrobocia, normalizacji…
2020-07-02, 14:47 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Witold Potwora o stopie bezrobocia, normalizacji w przemyśle i handlu

Witold Potwora [fot.Maciej Wajler]
Witold Potwora [fot.Maciej Wajler]
- W dalszym ciągu bezrobocie w Polsce jest najniższe w Unii Europejskiej, oprócz Czech - stwierdził ekonomista dr Witold Potwora.
Z danych Eurostatu wynika zresztą, że jeśli nawet w najbliższych miesiącach dojdzie do tego, że na bezrobocie trafią osoby, które mają miesięczny czy dłuższy okres wypowiedzenia, to i tak poziom bezrobocia będzie jednym z najniższych w Europie.

- Do tych moich 9-10 procent jest bardzo daleko – w ten sposób nasz gość odniósł się do swoich prognozi sprzed dwóch miesięcy, gdy przewidywania były zdecydowanie bardziej pesymistyczne.

Jednocześnie podkreślił, że na Opolszczyźnie mamy wiele firm z branży automitiv, które produkują części i specjalistyczne oprzyrządowanie. I wprawdzie branżę złapała zadyszka, to jednak sprzedaż samochodów ponownie rusza, więc i tutaj za kilka miesięcy sytuacja się unormuje.

- Jeśli nic się nie wydarzy to ten rok dla branży hotelarskiej wcale nie będzie kompletnie stracony - ocenił dr Witold Potwora. Wprawdzie notujemy znacznie mniej ilości zagranicznych, ale z kolei wielkim powodzeniem cieszą się obecnie małe miejscowości, zwłaszcza na terenach wiejskich – wśród rodzimych turystów.

Zobacz także

2020-08-26, godz. 15:41 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska o przedsiębiorczości imigrantów i publikacji na ten temat - Pytaliśmy imigrantów o plany na przyszłość i większość przedsiębiorców deklarowała, że chce swoje firmy rozwijać – mówiła w Loży Radiowej dr… » więcej 2020-08-25, godz. 14:44 Dr Bartłomiej Machnik o tym jaka będzie polityczna jesień, zamieszaniu w szeregach opozycji i rekonstrukcji rządu… - Politycy na pewno stracili podwyżki, czyli wzrosty na swoich kontach bankowych, stracili wszyscy, chociaż wydaje się, że w największym stopniu to opozycja… » więcej 2020-08-25, godz. 14:55 Arkadiusz Wiśniewski o festiwalu piosenki, stratach budżetu Opola z powodu pandemii i inwestycjach - Kopertę zawsze dostaję parę sekund przed wejściem na scenę, więc jest to niespodzianka - powiedział prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski o nagrodach… » więcej 2020-08-24, godz. 16:03 Ryszard Wilczyński o kontroli w opolskim urzędzie marszałkowskim, zamieszaniu wokół podwyżek dla najważniejszych… - To jest jeden z ekscesów Zjednoczonej Prawicy - powiedział o kontroli poselskiej w opolskim urzędzie marszałkowskim Ryszard Wilczyński, poseł Platformy… » więcej 2020-08-24, godz. 16:06 Janusz Kowalski o gruzowisku jakie pozostało z sanatorium w Suchym Borze i głosowaniu nad odwołaniem marszałka Bu… - To pierwsza od 22 lat kontrola poselska w Urzędzie Marszałkowskim. Jesteśmy na jej początku wraz z poseł Katarzyną Czocharą. Kontrola ma zbadać wszystkie… » więcej 2020-08-21, godz. 14:40 Młodzieżowa Loża Radiowa o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie i dymisjach ministrów Szumowskiego i… Studio plenerowe Radia Opole odwiedził Jarosław Draguć z Młodych Demokratów (Platforma Obywatelska), Michał Kalinowski z Lewicy i Piotr Fajbuś z Konfederacji… » więcej 2020-08-21, godz. 14:18 Anna Zięty o nauce zdalnej i o tym, dlaczego nie korzysta się ze zdobyczy nauki - Nauka zdalna wcale nie musi zastąpić całkowicie nauki stacjonarnej - zastrzegła dr Anna Zięty z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. » więcej 2020-08-20, godz. 15:07 Debata "Pracodawcy- związkowcy. Wspólna sprawa": o niedzielach wolnych od handlu i podwyżkach płac W debacie uczestniczyli: dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA w Opolu Grzegorz Kuliś z opolskiej Loży BCC Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłow… » więcej 2020-08-20, godz. 12:30 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem PiS Tomaszem Latosem Szereg tematów w dzisiejszej rozmowie Magdaleny Ogórek z posłem PiS Tomaszem Latosem. Wśród nich m.in. dymisja szefa MSZ Jacka Czaputowicza, odejście ministra… » więcej 2020-08-19, godz. 14:25 Szymon Godyla o podwyżkach dla polityków, sytuacji na Białorusi i kondycji Nowoczesnej - Widzieliśmy obrazki gdzie OMON i milicja pałują ludzi, są też ofiary śmiertelne i ciężko to sobie wyobrazić, a to przecież tuż za naszą granicą… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***