Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Witold Potwora o stopie bezrobocia, normalizacji…
2020-07-02, 14:47 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Witold Potwora o stopie bezrobocia, normalizacji w przemyśle i handlu

Witold Potwora [fot.Maciej Wajler]
Witold Potwora [fot.Maciej Wajler]
- W dalszym ciągu bezrobocie w Polsce jest najniższe w Unii Europejskiej, oprócz Czech - stwierdził ekonomista dr Witold Potwora.
Z danych Eurostatu wynika zresztą, że jeśli nawet w najbliższych miesiącach dojdzie do tego, że na bezrobocie trafią osoby, które mają miesięczny czy dłuższy okres wypowiedzenia, to i tak poziom bezrobocia będzie jednym z najniższych w Europie.

- Do tych moich 9-10 procent jest bardzo daleko – w ten sposób nasz gość odniósł się do swoich prognozi sprzed dwóch miesięcy, gdy przewidywania były zdecydowanie bardziej pesymistyczne.

Jednocześnie podkreślił, że na Opolszczyźnie mamy wiele firm z branży automitiv, które produkują części i specjalistyczne oprzyrządowanie. I wprawdzie branżę złapała zadyszka, to jednak sprzedaż samochodów ponownie rusza, więc i tutaj za kilka miesięcy sytuacja się unormuje.

- Jeśli nic się nie wydarzy to ten rok dla branży hotelarskiej wcale nie będzie kompletnie stracony - ocenił dr Witold Potwora. Wprawdzie notujemy znacznie mniej ilości zagranicznych, ale z kolei wielkim powodzeniem cieszą się obecnie małe miejscowości, zwłaszcza na terenach wiejskich – wśród rodzimych turystów.

Zobacz także

2020-08-10, godz. 14:47 Violetta Porowska o zaprzysiężeniu prezydenta i jego orędziu - To wyjątkowe wydarzenie. Prywatnie bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym Zgromadzeniu Narodowym - powiedziała o zaprzysiężeniu prezydenta… » więcej 2020-08-07, godz. 15:33 MLR: O zaprzysiężeniu prezydenta i aferze w urzędzie marszałkowskim Różne oceny uroczystości zaprzysiężenia prezydenta i zarzutów wobec marszałka Andrzeja Buły. » więcej 2020-08-07, godz. 14:14 Dr Rafał Parvi o pieniądzach, cennych kruszcach i inwestycjach - Zawsze tak jest w trakcie kryzysu, dodatkowo teraz mamy bardzo niskie stopy procentowe – powiedział o ucieczce ludzi od pieniędzy ekonomista dr Rafał Parvi… » więcej 2020-08-07, godz. 08:48 Debata "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa". O potencjalnym kryzysie i kondycji przedsiębiorstw Pracodawcy, związkowcy i ekonomiści ostrożni w prognozach kryzysu. Na razie gospodarka ma się relatywnie nieźle » więcej 2020-08-06, godz. 12:35 Prosto z Sejmu: Marcin Ociepa o uroczystości zaprzysiężenia prezydenta, zachowaniu opozycji - Na wielu poziomach uważam to nie tylko za gest niehonorowy, nieprzyzwoity, ale także błąd polityczny – ocenił wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa… » więcej 2020-08-05, godz. 15:03 Sebastian Szczurek o pomocy przedsiębiorcom oraz o bonie turystycznym - Od połowy marca mieliśmy znacznie więcej pracy niż zwykle - przyznał Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu. » więcej 2020-08-05, godz. 14:46 Tomasz Krzemienowski o kontrolach podczas pandemii i mobbingu - Na szczęście jako pracownicy wszyscy jesteśmy zdrowi – podkreślił Tomasz Krzemienowski, zastępca okręgowego inspektora pracy w Opolu. – Ale musieliśmy… » więcej 2020-08-04, godz. 14:33 Antoni Konopka o kondycji opolskiego rolnictwa i i jego reformie - Jest nerwowe zaglądanie w niebo, bo jeszcze sporo jest na polach do zebrania – przyznał wicemarszałek województwa Antoni Konopka. » więcej 2020-08-04, godz. 14:12 Daniel Kliś o funkcjonowaniu opolskich sądów w dobie pandemii - Także wymiar sprawiedliwości nie miał wypracowanych procedur, jak sobie z tym radzić – przyznał sędzia Daniel Kliś, rzecznik prasowy Sądu Okręgow… » więcej 2020-08-03, godz. 18:09 Violetta Porowska o oskarżeniach wobec marszałka województwa, reformie górnictwa i rekonstrukcji rządu - To jest bardzo przykra sprawa, która odbiła się echem ogólnopolskim – powiedziała o aferze w urzędzie marszałkowskim posłanka Prawa i Sprawiedliwości… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***