Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka o wynikach głównych…
2020-06-29, 14:13 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka o wynikach głównych kandydatów, sytuacji międzynarodowej Polski

Danuta Jazłowiecka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Danuta Jazłowiecka [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Do Rafała Trzaskowskiego wysłałam sms-a z gratulacjami. Odpisał - przyznała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka.
Zdaniem naszego gościa wynik Andrzeja Dudy świadczy o tym, że zebrał on głosy całego elektoratu Prawa i Sprawiedliwości. I zbliża się do tak zwanego sufitu. Natomiast wynik Rafała Trzaskowskiego to dobry prognostyk przez II turą, ale też zobowiązanie do ciężkiej pracy w toku kampanii wyborczej.

- Wynik to też efekt tego, że Polacy zrozumieli, iż Polska przestaje być silnym krajem na arenie międzynarodowej – podkreśliła Danuta Jazłowiecka. W jej opinii świadczą o tym dane dotyczące choćby obsady stanowisk unijnych.

Nasz gość przytoczył dane wyborcze, z których wynika, że o ile jeszcze w Stanach Zjednoczonych wygrał Andrzej Duda, to w pozostałych skupiskach Polonii zdecydowanie wygrał Rafał Trzaskowski.

- Owszem, kupujemy sprzęt wojskowy od USA, ale kupujemy go jak w zwykłym sklepie, bez offsetu, bez gwarancji – powiedziała Danuta Jazłowiecka, zarzucając Andrzejowi Dudzie brak dbałości o bezpieczeństwo Polski.

Zdaniem Danuty Jazłowieckiej to rządy Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego tak wzmocniły budżet państwa, że możliwa była realizacja różnych programów socjalnych, takich jak na przykład 500 plus.

Zobacz także

2020-08-19, godz. 14:25 Szymon Godyla o podwyżkach dla polityków, sytuacji na Białorusi i kondycji Nowoczesnej - Widzieliśmy obrazki gdzie OMON i milicja pałują ludzi, są też ofiary śmiertelne i ciężko to sobie wyobrazić, a to przecież tuż za naszą granicą… » więcej 2020-08-19, godz. 14:16 Manfred Grabelus o segregacji śmieci, ich utylizacji i braku kaucjowania butelek - Trudno powiedzieć czy będzie rewolucja. Na pewno jest potrzebna zmiana systemu i podejścia do śmieci – zastrzegł Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu… » więcej 2020-08-18, godz. 14:30 Łukasz Nowak o tym, że strażakom także w deszcze roboty nie brakuje - W powiecie głubczyckim po popołudniowej burzy z intensywnym opadem deszczu odnotowaliśmy 36 interwencji związanych z usuwaniem skutków tego zdarzenia -poinformował… » więcej 2020-08-18, godz. 14:05 Marek Cholewa o kondycji opolskich lasów, jak je chronić i stanie Biskupiej Kopy - Lasy zajmują 26% powierzchni województwa opolskiego. To blisko przeciętnej krajowej, która wynosi 28%. Są takie województwa jak lubuskie, które ma 70%… » więcej 2020-08-18, godz. 13:42 Dr Mirosław Małowski o tym, jak radzić sobie z upałami oraz o inżynieriii genetycznej - Są ludzie zdrowi i zdrowsi. Wszystko zależy od stanu zdrowia – powiedział dr Mirosław Małowski o funkcjonowaniu w czasie upałów. – A ludzie chorzy… » więcej 2020-08-17, godz. 14:34 Ryszard Galla o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie i kontroli poselskiej w UMWO - Dla mnie jest oczywiste, że głos wyborców jest najważniejszy i jeśli nie ma zgody to widzimy co się dzieje. Będzie teraz wycofywanie się cichcem. Ja… » więcej 2020-08-17, godz. 13:56 Katarzyna Czochara o sytuacji na Białorusi oraz kontroli w urzędzie marszałkowskim - To sytuacja, która ma wpływ nie tylko na Białoruś - powiedziała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara o protestach u naszego sądiada. » więcej 2020-08-14, godz. 14:51 Młodzieżowa Loża Radiowa: O sytuacji na Białorusi W naszej MLR uczestniczyli tym razem: Grzegorz Krukowski z Prawa i Sprawiedliwości, Jan Zimoch z Porozumienia, Tobiasz Gajda z Platformy Obywatelskiej, Jakub… » więcej 2020-08-14, godz. 14:16 Irena Koszyk podsumowuje 34 lata pracy w oświacie - Naczelnikiem będę do końca sierpnia, a potem od września emerytura. W pewnym momencie stwierdziłam, że trzeba pomyśleć o sobie, żeby już tak nie pędzić… » więcej 2020-08-13, godz. 17:01 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" Pracodawcy i związkowcy o restrukturyzacji górnictwa » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***