Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka o wynikach głównych…
2020-06-29, 14:13 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka o wynikach głównych kandydatów, sytuacji międzynarodowej Polski

Danuta Jazłowiecka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Danuta Jazłowiecka [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Do Rafała Trzaskowskiego wysłałam sms-a z gratulacjami. Odpisał - przyznała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka.
Zdaniem naszego gościa wynik Andrzeja Dudy świadczy o tym, że zebrał on głosy całego elektoratu Prawa i Sprawiedliwości. I zbliża się do tak zwanego sufitu. Natomiast wynik Rafała Trzaskowskiego to dobry prognostyk przez II turą, ale też zobowiązanie do ciężkiej pracy w toku kampanii wyborczej.

- Wynik to też efekt tego, że Polacy zrozumieli, iż Polska przestaje być silnym krajem na arenie międzynarodowej – podkreśliła Danuta Jazłowiecka. W jej opinii świadczą o tym dane dotyczące choćby obsady stanowisk unijnych.

Nasz gość przytoczył dane wyborcze, z których wynika, że o ile jeszcze w Stanach Zjednoczonych wygrał Andrzej Duda, to w pozostałych skupiskach Polonii zdecydowanie wygrał Rafał Trzaskowski.

- Owszem, kupujemy sprzęt wojskowy od USA, ale kupujemy go jak w zwykłym sklepie, bez offsetu, bez gwarancji – powiedziała Danuta Jazłowiecka, zarzucając Andrzejowi Dudzie brak dbałości o bezpieczeństwo Polski.

Zdaniem Danuty Jazłowieckiej to rządy Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego tak wzmocniły budżet państwa, że możliwa była realizacja różnych programów socjalnych, takich jak na przykład 500 plus.

Zobacz także

2020-07-28, godz. 18:33 Kamil Bortniczuk o rezultatach szczytu unijnego - Tutaj nie ma nad czym debatować, bo przemawiają przede wszystkim liczby - ocenił sukces na szycie unijnym poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk. » więcej 2020-07-28, godz. 11:37 Tomasz Kostuś o efektach szczytu Unii Europejskiej, konkurencji międzynarodowej - Byłem i jestem propaństwowcem. Każda wynegocjowana dla Polski złotówka cieszy - ocenił wynik szczytu unijnego poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Ko… » więcej 2020-07-24, godz. 16:16 Dr Wiesława Błudzin o ponownym wzroście liczby zarażonych na COVID-19 - Z tą pandemią będziemy musieli żyć. I się do niej przyzwyczaić. Aż do momentu wynalezienia szczepionki – podkreśliła dr Wiesław Błudzin, konsultant… » więcej 2020-07-24, godz. 16:04 Młodzieżowa Loża Radiowa: O szczycie unijnym oraz współpracy politycznej Młodzi politycy odmiennie oceniają efekty unijnego szczytu. W przyszłości deklarują chęć współpracy. » więcej 2020-07-23, godz. 15:00 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa": Ukraińscy pracownicy mile widziani. Branża turystyczna w opałac… O kondycji opolskiej turystyki, a także sytuacji cudzoziemców w Polsce i na Opolszczyźnie rozmawialiśmy w debacie "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa"… » więcej 2020-07-23, godz. 14:32 Prosto z Sejmu: Janusz Kowalski o aferze korupcyjnej byłego polityka PO oraz księstwach w samorządach - To hańba w relacjach międzynarodowych, że były minister w polskim rządzie jest oskarżany o kierowanie grupą przestępczą na Ukrainie - stwierdził Janusz… » więcej 2020-07-22, godz. 13:54 Witold Potwora o szczycie UE oraz potencjalnym przeznaczeniu pieniędzy - Niektórzy twierdzą, że jeśli są wszyscy zadowoleni, to gdzieś jest w tym haczyk. Niekoniecznie – ocenił efekty szczytu unijnego ekonomista dr Witold… » więcej 2020-07-22, godz. 13:53 Violetta Porowska o sukcesie Polski na szczycie Unii Europejskiej - To jest wielki sukces polskiej dyplomacji, wielki sukces Polski a przede wszystkim wielki sukces premiera Mateusza Morawieckiego – oceniła Violetta Porowska… » więcej 2020-07-21, godz. 16:58 Zdzisław Dzwonnik o gospodarce leśnej i zwierzynie, jaką możemy spotkać w ostępach - Założeniem ustawy leśnej jest prowadzenie racjonalnej gospodarki leśnej - zastrzegł Zdzisław Dzwonnik, nadleśniczy Nadleśnictwa Opole. » więcej 2020-07-21, godz. 14:12 Lesław Sobieraj o przeszłości i przyszłości opolskiego ZOO - Ogród zoologiczny był jednym wielkim jeziorem – wspominał powódź z 1997 roku Lesław Sobieraj, dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Opolu. – Są takie miejsca… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »