Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jarosław Kielar o wyborach, stratach budżetu gminy…
2020-06-03, 13:26 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Jarosław Kielar o wyborach, stratach budżetu gminy z powodu pandemii, inwestycjach

Jarosław Kielar [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jarosław Kielar [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Problemy są nadal i nie ma co tego ukrywać, bo wszystko dzieje się zbyt szybko – powiedział Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka odpowiadając na pytanie o stosunek do organizacji wyborów prezydenckich. Był on jednym z pierwszych samorządowców w regionie, którzy przeciwstawili się organizacji wyborów 10 maja.
Dodał, że wprawdzie w samym Kluczborku i w gminie nie było i nie ma wielu zakażeń, to jednak wiele, zwłaszcza małych firm, wstrzymało działalność. Odbija się to na budżecie. Gmina przygotowała swoją tarczę antykryzysową , która przewiduje obniżenia podatków od nieruchomości.

- Już rozpatrujemy takie wnioski – zastrzegł Jarosław Kielar. I wyjaśnił, że niektórzy uzyskają – choćby restauratorzy czy właściciele salonów fryzjerskich – zwolnienia w wysokości 100 procent, w innych działach obniżki będą niższe.

Dwa lata temu gmina zamknęła jedną strefę gospodarczą, teraz zagospodarowywana jest kolejna. Będzie do niej poprowadzona droga, co jest elementem zachęcającym potencjalnych inwestorów.

Jednym z ciekawszych projektów, które gmina chce zrealizować wraz z powiatem jest przejęcie przez miasto wszystkich dróg na terenie Kluczborka. Stan traktów i tak budzi zawsze największe emocje wśród mieszkańców, którzy kierują je pod adresem lokalnej władzy. Takie rozwiązanie pozwoli na lepsze zarządzanie drogami. Będzie to ewenement na skalę regionu, jeśli nie całej Polski.

Zobacz także

2020-07-08, godz. 14:28 WYBORY 2020: Antoni Konopka o wyniku kandydata PSL-u, pozycji Polski w UE - Wybory prezydenckie dla PSL-u i naszych kandydatów zawsze były trudne - stwierdził Antoni Konopka, wicemarszałek województwa z Polskiego Stronnictwa Opolski… » więcej 2020-07-07, godz. 15:46 Piotr Moc o propozycjach dla słuchaczy w ramach letniej ramówki Radia Opole - Rozpoczęliśmy 6 lipca i zmieniła się u nas choćby muzyka, chcieliśmy żeby słuchacze odpoczęli od tej ciężkiej atmosfery jaką mieliśmy przez pandemię - powiedział… » więcej 2020-07-07, godz. 15:44 WYBORY 2020: Bartłomiej Czuchnowski o preferencjach wyborczych, programie Konfederacji - Nie ufamy tak naprawdę jednemu, jak i drugiemu kandydatowi - powiedział Bartłomiej Czuchnowski z Konfederacji. – Dlatego pozostawiamy naszym wyborcom decyzję… » więcej 2020-07-07, godz. 15:42 WYBORY 2020: Bartłomiej Machnik o braku bezpośredniej konfrontacji kandydatów na prezydenta - Nie mamy i prawdopodobnie już nie będziemy mieli debaty dwóch kandydatów na prezydenta - stwierdził politolog dr Bartłomiej Machnik . » więcej 2020-07-06, godz. 12:05 WYBORY 2020: Katarzyna Czochara o zasługach prawicy dla Opolszczyzny - Myślę, że to co zrobił prezydent wraz z całą prawicą dla regionu zostanie przez opolan docenione – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł PiS. » więcej 2020-07-06, godz. 12:01 Beniamin Godyla o tym, że Rafał Trzaskowski upomina się o samorządy i przypomina o bonie turystycznym - Na spotkaniu było wielu zainteresowanych, obyło się bez zakłóceń. Wiemy jak głosował Kędzierzyn–Koźle. To drugie miasto po Opolu, które poparło Rafała Trzaskowskiego… » więcej 2020-07-06, godz. 11:58 WYBORY 2020: Janusz Kowalski o walce z zanieczyszczeniem powietrza, hipokryzji Rafała Trzaskowskiego - Jeżeli system handlu emisjami nie zostanie zreformowany, to od 1 stycznia przyszłego roku odbiorców ciepła i energii elektrycznej czekają znaczne podwyżki cen… » więcej 2020-07-06, godz. 11:50 WYBORY 2020: Rajmund Miller o zaletach Rafała Trzaskowskiego, programie wyborczym - Rafał Trzaskowski jest na wszystkich spotkaniach wyborczych wiarygodny - ocenił poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-03, godz. 14:23 WYBORY 2020: Michał Kalinowski o wyniku Roberta Biedronia i lewicowości Platformy Obywatelskiej - Wynik na pewno mógłby być lepszy - przyznał Michał Kalinowski z Lewicy, oceniając wynik wyborczy Roberta Biedronia. » więcej 2020-07-03, godz. 14:14 WYBORY 2020: Fabian Pszon o wyniku Andrzeja Dudy i stosunkach z Mniejszością Niemiecką - Pierwsza tura na pewno była bardzo emocjonująca – ocenił Fabian Pszon z Soilidarnej Polski. Między innymi ze względu na wysoką frekwencję. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »