Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jan Zimoch i Michał Maliński o sondażach ws. wyborów…
2020-05-22, 12:47 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Jan Zimoch i Michał Maliński o sondażach ws. wyborów prezydenckich i kandydatach

Jan Zimoch, Michał Maliński
Jan Zimoch, Michał Maliński
Naszych gości zapytaliśmy m.in. o jeden z gorętszych tematów ostatniego tygodnia, czyli wymianę kandydata na prezydenta z ramienia PO. Małgorzatę Kidawę-Błońską zastąpił bowiem Rafał Trzaskowski, obecnie prezydent Warszawy. Rozmawialiśmy też o sondażach i elektoracie jaki będą się starali pozyskać kandydaci poszczególnych partii.
- Rosnące notowania dla Rafała Trzaskowskiego są czymś naturalnym ze względu na to, że jest nowym kandydatem, to pewien powiew świeżości. Myślę, że jest w stanie zagarnąć dla siebie trochę lewicowego elektoratu, bo Rafał Trzaskowski jest bardziej lewicujący niż centrowy. A na centrową Platforma próbuje się kreować – mówił Jan Zimoch z Młodej Prawicy.

- Rafał Trzaskowski nie jest w żaden sposób zagrożeniem ani dla Konfederacji ani dla naszego kandydata Krzysztofa Bosaka. Są co najmniej dwa powody: Rafał Trzaskowski mocno wygrał wybory, ale na prezydenta Warszawy. A Warszawa nie jest w ogóle miarodajna, to nie jest tzw. „Polska w pigułce”. 40% Polaków mieszka na wsi, kolejne kilkadziesiąt procent to mieszkańcy miast powiatowych. Z nimi Krzysztof Bosak ma świetny kontakt, a wobec takiej większości Trzaskowski nie jest wiarygodny – ocenił z kolei Michał Maliński z Konfederacji.

- Elektorat Krzysztofa Bosaka będzie bazował na zwolennikach Konfederacji, środowiskach narodowych, katolickich, wolnościowych i konserwatywnych. Po sondażach widać jednak, że docieramy do nowych grup odbiorców, którzy chcą Polski podmiotowej, suwerennej, racjonalnej i szanującej tradycyjne wartości. Zaczynaliśmy w sondażach od 3-5%, a teraz widzimy już 9-10% - dodał Maliński.

Jana Zimocha pytaliśmy także o niedawną wizytę Jarosława Gowina w Opolu.
- Nasze struktury partyjne na Opolszczyźnie powiększyły się o czterech samorządowców, to m.in. burmistrz Głogówka. Dla nas to ważne, bo nasza partia zawsze miała silny trzon samorządowych i one są pewnego rodzaju podstawą naszej działalności. Uważam też, ż jedynie reelekcja Andrzeja Dudy pozwoli na dalsze prowadzenie refom i zarządzanie krajem, a nie tylko administrowanie z którym mielibyśmy do czynienia gdyby wygrał kandydat opozycji – mówił Zimoch.

Zobacz także

2020-06-04, godz. 13:22 Piotr Pancześnik i Grzegorz Adamczyk o sytuacji na rynku pracy, dodatku solidarnościowym i innych działaniach osłonowy… - To jest osłona socjalna dla tych, których dotknęła epidemia koronawirusa i mogą mieć problem ze znalezieniem pracy – tak ocenił dodatek solidarnościowy Piotr… » więcej 2020-06-04, godz. 11:26 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Markiem Gróbarczykiem, ministrem gospodarki morskiej i żeglugi… Gościem Magdaleny Ogórek był w tym tygodniu Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Wśród tematów: przekop Mierzei Wiślanej i znaczenie… » więcej 2020-06-03, godz. 13:26 Jarosław Kielar o wyborach, stratach budżetu gminy z powodu pandemii, inwestycjach - Problemy są nadal i nie ma co tego ukrywać, bo wszystko dzieje się zbyt szybko – powiedział Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka odpowiadając na pytanie o stosunek… » więcej 2020-06-02, godz. 09:48 Iwona Sobania o zadłużeniu Byczyny, perspektywach rozwoju gminy - Nikt nie chciał się podjąć trudu wyprowadzenia gminy z tej trudnej sytuacji – zastrzegła Iwona Sobania, burmistrz Byczyny, tłumacząc fakt zabiegania o to trudne… » więcej 2020-06-02, godz. 09:43 Jolanta Moroń-Świerszcz o trudnych chwilach w DPS-ie w Jakubowicach - Horror zaczął się 19 kwietnia, kiedy ogłoszono kwarantannę - mówiła dr Jolanta Moroń- Świerszcz, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jakubowicach, która w Loży… » więcej 2020-06-01, godz. 13:54 Tomasz Kostuś o dacie wyborów i obietnicach prezydenta - Wszystko wskazuje na to i ja jestem o tym przekonany, że wybory odbędą się 28 czerwca – powiedział w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kost… » więcej 2020-06-01, godz. 13:54 Marcin Ociepa o pracach w senacie ws. wyborów prezydenckich i zarzutach wobec ministra Szumowskiego - Z nadzieją patrzę na pracę w senacie i mam nadzieję, że senat stanie na wysokości zadania, bo dziś mamy poważne wyzwanie czyli skrzyżowanie pandemii i końcówkę… » więcej 2020-06-01, godz. 13:54 Violetta Porowska o inwestycjach w Nysie, braku merytorycznych argumentów opozycji w kampanii wyborczej - Prawdą jest, że złożymy prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiego zaproszenie na otwarcie ronda imienia jego brata w Nysie – potwierdziła Violetta Porowska, posłanka… » więcej 2020-05-29, godz. 11:27 Tobiasz Gajda o kandydacie KO na prezydenta, pracach w senacie Obawy związane z umacnianiem się kandydata Rafała Trzaskowskiego słychać nawet na poziomie partyjnych młodzieżówek – ripostował Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów… » więcej 2020-05-29, godz. 11:25 Grzegorz Krukowski o kandydaturze opozycji, przebiegu kampanii wyborczej - Jesteśmy na nią gotowi – zastrzegł Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS, odnosząc się do ewentualnego rozpoczęcia kampanii wyborczej. Dodał, że Andrzej Duda… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »