Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Jan Zimoch i Michał Maliński o sondażach ws. wyborów…
2020-05-22, 12:47 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Jan Zimoch i Michał Maliński o sondażach ws. wyborów prezydenckich i kandydatach

Jan Zimoch, Michał Maliński
Jan Zimoch, Michał Maliński
Naszych gości zapytaliśmy m.in. o jeden z gorętszych tematów ostatniego tygodnia, czyli wymianę kandydata na prezydenta z ramienia PO. Małgorzatę Kidawę-Błońską zastąpił bowiem Rafał Trzaskowski, obecnie prezydent Warszawy. Rozmawialiśmy też o sondażach i elektoracie jaki będą się starali pozyskać kandydaci poszczególnych partii.
- Rosnące notowania dla Rafała Trzaskowskiego są czymś naturalnym ze względu na to, że jest nowym kandydatem, to pewien powiew świeżości. Myślę, że jest w stanie zagarnąć dla siebie trochę lewicowego elektoratu, bo Rafał Trzaskowski jest bardziej lewicujący niż centrowy. A na centrową Platforma próbuje się kreować – mówił Jan Zimoch z Młodej Prawicy.

- Rafał Trzaskowski nie jest w żaden sposób zagrożeniem ani dla Konfederacji ani dla naszego kandydata Krzysztofa Bosaka. Są co najmniej dwa powody: Rafał Trzaskowski mocno wygrał wybory, ale na prezydenta Warszawy. A Warszawa nie jest w ogóle miarodajna, to nie jest tzw. „Polska w pigułce”. 40% Polaków mieszka na wsi, kolejne kilkadziesiąt procent to mieszkańcy miast powiatowych. Z nimi Krzysztof Bosak ma świetny kontakt, a wobec takiej większości Trzaskowski nie jest wiarygodny – ocenił z kolei Michał Maliński z Konfederacji.

- Elektorat Krzysztofa Bosaka będzie bazował na zwolennikach Konfederacji, środowiskach narodowych, katolickich, wolnościowych i konserwatywnych. Po sondażach widać jednak, że docieramy do nowych grup odbiorców, którzy chcą Polski podmiotowej, suwerennej, racjonalnej i szanującej tradycyjne wartości. Zaczynaliśmy w sondażach od 3-5%, a teraz widzimy już 9-10% - dodał Maliński.

Jana Zimocha pytaliśmy także o niedawną wizytę Jarosława Gowina w Opolu.
- Nasze struktury partyjne na Opolszczyźnie powiększyły się o czterech samorządowców, to m.in. burmistrz Głogówka. Dla nas to ważne, bo nasza partia zawsze miała silny trzon samorządowych i one są pewnego rodzaju podstawą naszej działalności. Uważam też, ż jedynie reelekcja Andrzeja Dudy pozwoli na dalsze prowadzenie refom i zarządzanie krajem, a nie tylko administrowanie z którym mielibyśmy do czynienia gdyby wygrał kandydat opozycji – mówił Zimoch.

Zobacz także

2021-06-21, godz. 09:13 Jerzy Czerwiński, senator PiS o kolejnej nieudanej próbie wyboru RPO, innym możliwym scenariuszu i sankcjach nakładanych… - Znowu objawiła się totalność opozycji, która rządzi w senacie, chociaż są nowe elementy - powiedział Jerzy Czerwiński senator Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2021-06-18, godz. 17:48 Marek Śmiech, wójt Walc, Adam Raczyński, wójt Pakosławic i Piotr Bujak, burmistrz Głogówka, o współpracy z Czechami… Obradowało walne zebranie członków Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pradziad. Należy do niego kilkadziesiąt samorządów lokalnych z Opolszczyzny… » więcej 2021-06-18, godz. 09:54 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o rządowej Strategii Demograficznej 2040 - Po 1989 roku rozpoczął się spadek liczby rodzonych dzieci w Polsce. Kilka lat temu, zanim wszedł program 500+ i inne programy prospołeczne i prorodzinne… » więcej 2021-06-17, godz. 17:34 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o kondycji gospodarki po trzeciej fali pandemii Mamy najniższe w UE bezrobocie, ale jedną z wyższych inflacji. Rynek nieruchomości "szaleje" tak jak ceny materiałów budowlanych. Prognozy wzrostu PKB mamy… » więcej 2021-06-17, godz. 13:16 Ryszard Bartosik sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa o cyberbezpieczestwie, Rzeczniku Praw Obywatelskich i działaniach… - Zarówno Pan premier i minister Cieszyński apelowali, aby takich zachowań nie było, a stało się dokładnie odwrotnie - powiedział Ryszard Bartosik, sekretarz… » więcej 2021-06-17, godz. 09:13 Eurodeputowana Beata Kempa o kopalni Turów, mechanizmie warunkowości, migracjach i hejcie wobec kobiet w internecie - Zaprosiłam przedstawicieli polskich organizacji pozarządowych, aby wypowiedzieli się na temat migracji i dyrektywy powrotowej - powiedziała w Porannej Loży… » więcej 2021-06-16, godz. 20:11 Radosław Roszkowski, starosta prudnicki i Piotr Soczyński, starosta głubczycki, o sytuacji szpitali powiatowych oraz… Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport dotyczący założeń reformy szpitalnictwa. Kategoryzacji szpitali dokonywać ma Agencja Rozwoju Szpitali. Od tego zależeć… » więcej 2021-06-16, godz. 13:23 Łukasz Sowada i Tomasz Kaliszan, radni Opola o raporcie o stanie miasta za 2020 rok - Raport o stanie miasta Opola to diagnoza miasta za zeszły rok, ocena radnych działalności prezydenta Opola - powiedział Łukasz Sowada przewodniczący rady… » więcej 2021-06-16, godz. 09:27 Bartłomiej Pater, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa o hakerskich atakach na polityków samorządowców i każdego z nas - Celem ataków jest zdobycie informacji, wiedzy. Później można ją wykorzystać do potrzeb gospodarczych lub politycznych - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-06-16, godz. 09:15 Dr Stanisław Niewiński, politolog o wyborze Lidii Staroń na RPO przez sejm i tym czy ta kandydatura ma szansę zyskać… - Zwracanie uwagi na to, że PiS dysponuje kruchą przewagą w sejmie nie jest konstatacją nową. Widzimy to już od pewnego czasu i chyba musimy się do tego… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »