Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jan Zimoch o kompromisowej propozycji zmiany Konstytucji…
2020-04-03, 16:59 Autor: Ewa Skrabacz

Jan Zimoch o kompromisowej propozycji zmiany Konstytucji i o tarczy antykryzysowej

Jan Zimoch o kompromisowej propozycji zmiany Konstytucji i o tarczy antykryzysowej [fot. Łukasz Fura]
Jan Zimoch o kompromisowej propozycji zmiany Konstytucji i o tarczy antykryzysowej [fot. Łukasz Fura]
- Od kolegów z Prawa i Sprawiedliwości zależy, czy zostanie znaleziony jakiś kompromis. My, jako Porozumienie, zasugerowaliśmy pewną formę kompromisu, która została dziś ujawniona opinii publicznej. Propozycja ta zakłada zmianę Konstytucji, aby móc przełożyć wybory prezydenckie - mówił Jan Zimoch, lider opolskiej Młodej Prawicy.
Z Janem Zimochem rozmawia Ewa Skrabacz
- Zapisy, które mają być zmienione w Konstytucji zakładają wydłużenie aktualnych rządów Andrzeja Dudy o dwa lata, ale przy tym wskazują na brak reelekcji, czyli byłby zablokowany ponowny start urzędującego Prezydenta w kolejnych wyborach – wyjaśniał przedstawiciel młodzieżówki Porozumienia.

- Jest to kompromis, na który opozycja może się zgodzić, tym bardziej, że jak wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jesteśmy w bardzo trudnym momencie, zmagamy się z kryzysem. Jest to moment żeby się zjednoczyć i znaleźć dobre rozwiązanie, które moim zdaniem jest satysfakcjonujące dla wszystkich stron – uzasadniał Zimoch.

- Tarcza antykryzysowa, która została wprowadzona, jak najbardziej jest w stanie zabezpieczyć interesy zarówno polskich przedsiębiorców, jak i pracowników. Może pomóc im przetrwać te trudne miesiące, które nas czekają – ocenił lider opolskiej Młodej Prawicy.

Zobacz także

2020-05-25, godz. 13:02 Janusz Kowalski o kandydacie Koalicji Obywatelskiej, obietnicach wyborczych i reformie wymiaru sprawiedlwiości - Rafał Trzaskowski chce doprowadzić do tego, by wszyscy Polacy, którzy popierają Platformę Obywatelską, poparli jego kandydaturę – powiedział Janusz Kowalski… » więcej 2020-05-25, godz. 13:00 Tomasz Kostuś o sondażach ukazujących poparcie dla Rafała Trzaskowskiego, programie 500 plus i emeryturach - Sondaże są niedoszacowane – taką tezę stawiam – powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Koalicji Obywatelskiej pytany o wzrost poparcia w sondażach dla… » więcej 2020-05-25, godz. 12:51 Violetta Porowska o kandydaturze Andrzeja Dudy, jego rywalach i kampanii wyborczej - Kampania ma ruszyć, gdy zostanie ogłoszona – oceniła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska - Co nie przeszkadza niektórym kandydatom i nie kandydatom… » więcej 2020-05-25, godz. 12:42 Ryszard Wilczyński o Rafale Trzaskowskim oraz "zmęczonych" kandydatach opozycji - Andrzej Duda miał dobre sondaże, ale mu spadły. Rafał Trzaskowski ma już nie tylko szansę na drugą turę ale ma szansę wygrać – mówił w Loży Radiowej Ryszard… » więcej 2020-05-22, godz. 12:47 Jan Zimoch i Michał Maliński o sondażach ws. wyborów prezydenckich i kandydatach Naszych gości zapytaliśmy m.in. o jeden z gorętszych tematów ostatniego tygodnia, czyli wymianę kandydata na prezydenta z ramienia PO. Małgorzatę Kidawę-Błońską… » więcej 2020-05-22, godz. 12:43 Mateusz Filipowski o działalności spółki wodociągowej, jakości wody w opolskich kranach - To największa inwestycja w historii Opola, w historii naszego zakładu – podkreślił Mateusz Filipowski, wiceprezes zarządu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o… » więcej 2020-05-21, godz. 14:30 Benedykt Nowak o policyjnych wakatach, zasadach naboru i nowych zadaniach związanych z walką z koronawirusem - Niestety, z uwagi na pandemię i różnego rodzaju zarządzenia, przyjęcia do policji zostały wstrzymane – powiedział Benedykt Nowak, przewodniczący NSZZ Policjantów… » więcej 2020-05-21, godz. 14:23 Grzegorz Adamczyk o wzroście bezrobocia, tarczy antykryzysowej i postawie związkowców - Już wiele firm z Opolszczyzny zgłosiło zwolnienia i zamiar zwolnienia. Chodzi o około 100-1200 osób – przyznał Grzegorz Adamczyk – wiceprzewodniczący Zarządu… » więcej 2020-05-21, godz. 14:20 Jarosław Gowin o tym, że Opole ma szansę stać się jednym z centralnych ośrodków akademickich w kraju, spotkaniu z samorządowcami… - Cieszę się, że doszło do pomyślnego finału. Uczelnie są skonsolidowane i mają duży potencjał edukacyjny jak i naukowy. Jestem przekonany, że byliśmy świadkami… » więcej 2020-05-21, godz. 11:24 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Rajmundem Millerem, posłem PO Magdalena Ogórek i Rajmund Miller rozmawiali na temat wyborów prezydenckich i zbieraniu podpisów czy odwołaniu ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »