Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Szymon Hołownia o państwie do kitu i konieczności…
2020-03-31, 15:37 Autor: Ewa Skrabacz

Szymon Hołownia o państwie do kitu i konieczności użycia narzędzia ostatecznego

Szymon Hołownia o państwie do kitu i konieczności użycia narzędzia ostatecznego [fot. Monika Matuszkiewicz]
Szymon Hołownia o państwie do kitu i konieczności użycia narzędzia ostatecznego [fot. Monika Matuszkiewicz]
- Dziś w zderzeniu z epidemią koronawirusa widać, jak nasze państwo po prostu rozchodzi się w szwach w bardzo wielu miejscach, w których nie powinno się rozchodzić, bo słyszeliśmy, że wszystko dzieje się wspaniale i pięknie. To nie jest czas na to, by mówić tylko i wyłącznie miłe słowa – stwierdził Szymon Hołownia, kandydat na urząd Prezydenta RP.
Z Szymonem Hołownią rozmawiają Joanna Matlak i Ewa Skrabacz cz.1
Z Szymonem Hołownią rozmawiają Joanna Matlak i Ewa Skrabacz cz.2
Z Szymonem Hołownią rozmawiają Joanna Matlak i Ewa Skrabacz cz.3
- Dziś musimy budować wspólnotę wokół dwóch wątków. Po pierwsze, chodzi o wątek takiej zwykłej, ludzkiej solidarności, który ja wciąż eksponuję, mówiąc, że choć państwo mamy do kitu, to mamy wspaniałych obywateli. Drugi wątek to stanowcze domaganie się od tego państwa, by wyglądało inaczej, jeśli nie teraz w środku kryzysu, to później – mówił Hołownia.

- Jest w Polsce grupa osób, która nie ma dla siebie oferty, która jest wyraźnie zmęczona tym co się w Polsce od 2005 r. dzieje. To są ludzie, którzy mówią mi, że nie mieli na kogo głosować, którzy mówią, że nie chodzili na wybory przez ostatnich 15 lat, ale to są też wyborcy, którzy w 2015 r. głosowali na A. Dudę, B. Komorowskiego czy P. Kukiza. Moja propozycja jest dość uniwersalna i zasadza się na najgłębszym przekonaniu, że powinna być w Polsce jakaś oaza bezpartyjności i faktycznej niezależności w tym zdewastowanym przez partie systemie – wyjaśniał Szymon Hołownia.

- Mówiłem, że zmiana terminu wyborów to broń atomowa i teraz, po dwóch, trzech tygodniach okazało się, że jest czas na użycie tego narzędzia ostatecznego. Wybory trzeba przełożyć i to nie jest kwestia interesu politycznego tego czy innego kandydata. Jeżeli Andrzej Duda jest najlepszym kandydatem we wszechświecie, to wygra wybory również na jesieni albo w marcu Jeśli jest nim Małgorzata Kidawa-Błońska, to będzie tak samo. Jeżeli Szymon Hołownia, to to samo będzie – stwierdził kandydat na Prezydenta RP.

Zobacz także

2020-05-29, godz. 11:27 Tobiasz Gajda o kandydacie KO na prezydenta, pracach w senacie Obawy związane z umacnianiem się kandydata Rafała Trzaskowskiego słychać nawet na poziomie partyjnych młodzieżówek – ripostował Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów… » więcej 2020-05-29, godz. 11:25 Grzegorz Krukowski o kandydaturze opozycji, przebiegu kampanii wyborczej - Jesteśmy na nią gotowi – zastrzegł Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS, odnosząc się do ewentualnego rozpoczęcia kampanii wyborczej. Dodał, że Andrzej Duda… » więcej 2020-05-28, godz. 14:05 Grzegorz Kuliś o tarczach antykryzysowych, oczekiwaniach przedsiębiorców - Nie spodziewaliśmy się - jako przedsiębiorcy - takiej pomocy – powiedział Grzegorz Kuliś z opolskiej Loży BCC. – Nie spodziewaliśmy się, że będzie tak realna… » więcej 2020-05-28, godz. 14:03 Jerzy Szteliga o tarczy antykryzysowej, stanowisku związków zawodowych - Znów jest jakaś regulacja, która dokonywana jest kosztem najsłabszych, bo pracobiorcy są tutaj najsłabsi – powiedział Jerzy Szteliga ze Związku Nauczycielstwa… » więcej 2020-05-28, godz. 13:02 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Janem Kanthakiem Magdalena Ogórek i Jan Kanthak z Solidarnej Polski rozmawiali m.in. o nastrojach w sztabie Andrzeja Dudy i o sytuacji w której wygrałby kandydat opozycji. » więcej 2020-05-28, godz. 12:48 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Katarzyną Czocharą Magdalena Ogórek i Katarzyna Czochara rozmawiały m.in. o zachowaniu opozycji względem organizacji wyborów prezydenckich, ostatniej konferencji Zjednoczonej Prawicy… » więcej 2020-05-27, godz. 14:51 Jacek Mazur o pacjentach szpitala jednoimiennego, walce z wirusem - Najstarszą pacjentką była blisko 103 – letnia pacjentka, która po wyleczeniu trafiła do domu – wyjaśnił dr Jacek Mazur, zastępca dyrektora do spraw medycznych… » więcej 2020-05-27, godz. 09:00 Jarosław Kończyło o pracy szpitala jednoimiennego, wysiłku personelu - Pacjentów zarażonych koronawirusem przyjęliśmy około czterystu – powiedział Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej 2020-05-26, godz. 13:19 Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Piotra Semki cz.5 [AUDIO] » więcej 2020-05-26, godz. 14:02 Stanisław Rakoczy o swoim odwołaniu, latach pracy w samorządzie i planach na przyszłość - Jutro przypada 30-lecie samorządu. Prawie cały ten okres przepracowałem właśnie w samorządach – przyznał Stanisław Rakoczy, wicemarszałek województwa . » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »