Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska o najbliższym posiedzeniu sejmu…
2020-03-25, 14:54 Autor: Joanna Matlak, Ewa Skrabacz

Violetta Porowska o najbliższym posiedzeniu sejmu, na którym ma być zmieniony regulamin, najnowszych obostrzeniach rządowych ws. koronawirusa i pierwszych dniach działania pomocy dla seniorów

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
- My na bieżąco dostajemy informacje i jakie są podjęte decyzje. Rzeczywiście też niedawno dostaliśmy informacje, że posiedzenie będzie jednak w czwartek, a nie piątek i że po drugie będzie w trybie stacjonarnym i posłowie będą porozdzielani po kilku salach, które mają połączenie z salą plenarną - mówiła w Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie.
- Koalicja Obywatelska postawiła na jednej szali z jednej strony możliwość procedowania najważniejszej kwestii dla przedsiębiorców czyli Tarczy Antykryzysowej a zdrowie posłów. W imię demagogii i propagandy. To że rzeczywiście nie ma zapisów ustawowych, które pozwalałyby zdalnie procedować ustawy to prawda, ale również każdy racjonalny człowiek wie, że mamy do tego ekstraordynaryjne przesłanki – zaznaczyła Violetta Porowska.

- Pani Marszałek tłumaczyła to w sposób racjonalny, część opozycji bardzo racjonalnie wsparła ten pomysł, a Koalicja Obywatelska nie. I to w obliczu tak wielkiej potrzeby – mówiła poseł.

W programie pytałyśmy też o politykę informacyjną prowadzoną w czasach kryzysu na poziomie regionu.

- Wszystkie informacje o zaistniałych przypadkach koronawirusa są podawane bezpośrednio, bo taka jest procedura, do Ministerstwa Zdrowia i on musi się dowiedzieć pierwszy, a nie dziennikarze. Tryb jest zachowany. Wszystkie najważniejsze informacje są zcentralizowane i płyną z Warszawy, po powzięciu tej wiedzy z regionu – tłumaczyła Porowska.

Szefowa PiS mówiąc o pierwszych dniach funkcjonowania akcji PomocSenior wskazała, że znacznie więcej zgłasza się osób chętnych do pomocy niż tej pomocy potrzebujących.

Zobacz także

2020-11-27, godz. 14:33 Michał Nowak o wymianie apeli między radnymi PiS a PO ws. Strajku Kobiet w Kędzierzynie-Koźlu - To czy dane zgromadzenie łamie prawo nie oceniają radni PiS-u, a policja - mówił Michał Nowak, miejski radny, wiceprzewodniczący klubu radnych Sabiny Nowosielskiej… » więcej 2020-11-27, godz. 14:30 Andrzej Lachowicz o Strajku Kobiet w Kędzierzynie - Koźlu i apelu radnych PiS - Żadna z ekip organizujących marsz nie zadbała o odległości podczas marszów, które nie były spontaniczne, a zorganizowane - powiedział w Loży Radiowej… » więcej 2020-11-26, godz. 09:23 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem Pawłem Kukizem o tym czy przetrwa koalicja Polska… - Zawsze będę walczył o moje postulaty, ja nie przeszedłem do sejmu szukać kolegów w PSL-u, Platformie Obywatelskiej czy PiS-e – mówił w programie „Prosto… » więcej 2020-11-25, godz. 15:14 Dr Marek Kawa komentuje przejęcie władzy w USA przez administrację nowego prezydenta Joe Bidena - Donald Trump do tej pory nie przyznał się publicznie, że przegrał wybory z Joe Bidenem. Przedwczoraj minął termin do kiedy poszczególne stany powinny… » więcej 2020-11-25, godz. 14:44 Dr Rafał Parvi o święcie wyprzedaży, czyli popularnym Black Friday - Osobiście do końca nie wierzę w te promocje, które widnieją na tabliczkach przed sklepami. Przecież cena mogła zostać specjalnie zawyżona. Dobrze jest… » więcej 2020-11-24, godz. 14:25 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11) W polityce nie ma czasu na przerwę, polityka nie znosi próżni, stąd - jak co wtorek - cykl pn. "Co tam Panie w polityce?". Komentują: publicysta i komentator… » więcej 2020-11-24, godz. 13:59 Dr. hab. Daniel Puciato i Piotr Mielec o restrykcjach nałożonych na branżę turystyczną - Są różne prognozy mówiące o tym, kiedy branża turystyczna na świecie wróci do normalności po pandemii. Optymistyczna prognoza mówi, że branża odrodzi… » więcej 2020-11-23, godz. 15:27 Danuta Jazłowiecka m.in. o polskim wecie ws. budżetu unijnego - Oczywiście mamy prawo do weta, ale pamiętajmy, że to burzy naszą wiarygodność w oczach państw Unii. To weto, które proponuje Polska jest absurdalnym… » więcej 2020-11-23, godz. 15:13 Katarzyna Czochara o przywróceniu jej praw członka PiS - Cieszę się, że przywrócono mi prawa posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Do tej partii należę od samego początku i dlatego tak bardzo ważny jest dla mnie… » więcej 2020-11-20, godz. 17:36 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej po zawetowaniu unijnego budżetu przez Polskę Naszymi gośćmi byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Patryk Watras (Młodzi dla Wolności, Konfederacja), Krzysztof Grudzień (Forum Młodych Solidarnej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »