Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska o najbliższym posiedzeniu sejmu…
2020-03-25, 14:54 Autor: Joanna Matlak, Ewa Skrabacz

Violetta Porowska o najbliższym posiedzeniu sejmu, na którym ma być zmieniony regulamin, najnowszych obostrzeniach rządowych ws. koronawirusa i pierwszych dniach działania pomocy dla seniorów

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
- My na bieżąco dostajemy informacje i jakie są podjęte decyzje. Rzeczywiście też niedawno dostaliśmy informacje, że posiedzenie będzie jednak w czwartek, a nie piątek i że po drugie będzie w trybie stacjonarnym i posłowie będą porozdzielani po kilku salach, które mają połączenie z salą plenarną - mówiła w Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie.
- Koalicja Obywatelska postawiła na jednej szali z jednej strony możliwość procedowania najważniejszej kwestii dla przedsiębiorców czyli Tarczy Antykryzysowej a zdrowie posłów. W imię demagogii i propagandy. To że rzeczywiście nie ma zapisów ustawowych, które pozwalałyby zdalnie procedować ustawy to prawda, ale również każdy racjonalny człowiek wie, że mamy do tego ekstraordynaryjne przesłanki – zaznaczyła Violetta Porowska.

- Pani Marszałek tłumaczyła to w sposób racjonalny, część opozycji bardzo racjonalnie wsparła ten pomysł, a Koalicja Obywatelska nie. I to w obliczu tak wielkiej potrzeby – mówiła poseł.

W programie pytałyśmy też o politykę informacyjną prowadzoną w czasach kryzysu na poziomie regionu.

- Wszystkie informacje o zaistniałych przypadkach koronawirusa są podawane bezpośrednio, bo taka jest procedura, do Ministerstwa Zdrowia i on musi się dowiedzieć pierwszy, a nie dziennikarze. Tryb jest zachowany. Wszystkie najważniejsze informacje są zcentralizowane i płyną z Warszawy, po powzięciu tej wiedzy z regionu – tłumaczyła Porowska.

Szefowa PiS mówiąc o pierwszych dniach funkcjonowania akcji PomocSenior wskazała, że znacznie więcej zgłasza się osób chętnych do pomocy niż tej pomocy potrzebujących.

Zobacz także

2020-04-03, godz. 16:59 Jan Zimoch o kompromisowej propozycji zmiany Konstytucji i o tarczy antykryzysowej - Od kolegów z Prawa i Sprawiedliwości zależy, czy zostanie znaleziony jakiś kompromis. My, jako Porozumienie, zasugerowaliśmy pewną formę kompromisu, która została… » więcej 2020-04-03, godz. 16:35 Bartosz Maziarz o Macedonii Północnej w NATO i roli sojuszu w czasie pandemii - Przystąpienie Macedonii Północnej do NATO wzmacnia bardziej bezpieczeństwo polityczne, niż militarne, bo wiadomo, że potencjał militarny samej Macedonii Północnej… » więcej 2020-04-02, godz. 14:22 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Waldemarem Budą » więcej 2020-04-02, godz. 12:16 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą - Najpoważniejszym sprzymierzeńcem w walce z koronawirusem jest nasza odpowiedzialność, samodyscyplina i cierpliwość – mówiła w rozmowie z Magdaleną Ogórek europoseł… » więcej 2020-04-01, godz. 14:22 Sławomir Grzywa o tym, że może pokonać Andrzeja Dudę i o sile własnego oddziaływania - Kandyduję na urząd Prezydenta RP, gdyż uznałem, że na scenie politycznej nie ma osoby w opozycji, która mogłaby pokonać Andrzeja Dudę, a moim zdaniem Andrzej… » więcej 2020-04-01, godz. 09:19 Magazyn międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Piotra Semki w Loży Radiowej cz.3 [AUDIO] Publicyści Piotr Cywiński i Piotr Semka w ramach "Magazynu międzynarodowego" omawiali walkę z koronawirusem we Włoszech, Hiszpanii i Francji, a do rozmowy zaprosili… » więcej 2020-03-31, godz. 15:37 Szymon Hołownia o państwie do kitu i konieczności użycia narzędzia ostatecznego - Dziś w zderzeniu z epidemią koronawirusa widać, jak nasze państwo po prostu rozchodzi się w szwach w bardzo wielu miejscach, w których nie powinno się rozchodzić… » więcej 2020-03-30, godz. 13:58 Paweł Kukiz o niemożliwych wyborach prezydenckich, sejmowym e-votingu i zbyt cienkiej tarczy antykryzysowej - Wybory to potężna operacja logistyczna, to nie jest tylko kwestia tego, że ludzie idą albo nie idą do urn. To jest dwadzieścia kilka tysięcy komisji wyborczych… » więcej 2020-03-30, godz. 13:55 Katarzyna Czochara o sejmowym posiedzeniu ws. Tarczy Antykryzysowej i zmianie Kodeksu Wyborczego i apelu o bojkot wybo… - Nie tak dawno odbyły się wybory uzupełniające w kilku gminach, do rad miejskich czy na wójta, i tam były zachowane szczególne środki ostrożności jak np. jednorazowe… » więcej 2020-03-30, godz. 13:52 Ryszard Wilczyński o zdalnych głosowaniach i o sejmowych pracach nad tarczą antykryzysową - Głosowania były bardzo rozwlekłe, trwały do godz. 6:15 nad ranem, ale to jest uciążliwość, która jest błahostką w porównaniu z trudnościami innych ludzi. Faktem… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »