Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska o najbliższym posiedzeniu sejmu…
2020-03-25, 14:54 Autor: Joanna Matlak, Ewa Skrabacz

Violetta Porowska o najbliższym posiedzeniu sejmu, na którym ma być zmieniony regulamin, najnowszych obostrzeniach rządowych ws. koronawirusa i pierwszych dniach działania pomocy dla seniorów

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
- My na bieżąco dostajemy informacje i jakie są podjęte decyzje. Rzeczywiście też niedawno dostaliśmy informacje, że posiedzenie będzie jednak w czwartek, a nie piątek i że po drugie będzie w trybie stacjonarnym i posłowie będą porozdzielani po kilku salach, które mają połączenie z salą plenarną - mówiła w Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie.
- Koalicja Obywatelska postawiła na jednej szali z jednej strony możliwość procedowania najważniejszej kwestii dla przedsiębiorców czyli Tarczy Antykryzysowej a zdrowie posłów. W imię demagogii i propagandy. To że rzeczywiście nie ma zapisów ustawowych, które pozwalałyby zdalnie procedować ustawy to prawda, ale również każdy racjonalny człowiek wie, że mamy do tego ekstraordynaryjne przesłanki – zaznaczyła Violetta Porowska.

- Pani Marszałek tłumaczyła to w sposób racjonalny, część opozycji bardzo racjonalnie wsparła ten pomysł, a Koalicja Obywatelska nie. I to w obliczu tak wielkiej potrzeby – mówiła poseł.

W programie pytałyśmy też o politykę informacyjną prowadzoną w czasach kryzysu na poziomie regionu.

- Wszystkie informacje o zaistniałych przypadkach koronawirusa są podawane bezpośrednio, bo taka jest procedura, do Ministerstwa Zdrowia i on musi się dowiedzieć pierwszy, a nie dziennikarze. Tryb jest zachowany. Wszystkie najważniejsze informacje są zcentralizowane i płyną z Warszawy, po powzięciu tej wiedzy z regionu – tłumaczyła Porowska.

Szefowa PiS mówiąc o pierwszych dniach funkcjonowania akcji PomocSenior wskazała, że znacznie więcej zgłasza się osób chętnych do pomocy niż tej pomocy potrzebujących.

Zobacz także

2020-04-10, godz. 13:34 Tomasz Greniuch o genezie zbrodni katyńskiej i bohaterach, którzy mieli odwagę o niej mówić - Pamiętam, że byłem wówczas w trasie, usłyszałem tę wiadomość za pośrednictwem radia i zamurowało mnie, podobnie jak moich współtowarzyszy. Byliśmy wstrząśnięci… » więcej 2020-04-10, godz. 13:06 Jerzy Czerwiński w rozmowie z Janem Poniatyszynem o - Do tej pory pamiętam jaka była sytuacja kiedy docierały do mnie pierwsze wiadomości o katastrofie - mówił w rozmowie z Janem Poniatyszynem Jerzy Czerwiński… » więcej 2020-04-10, godz. 12:34 Ryszard Szram o refleksjach z wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku i działalności Klubu Gazety Polskiej upamiętniającej katastrofę… - 10 lat temu, 10 kwietnia zginęło 96 osób i to jest data i wydarzenie, którego nie da się wymazać z pamięci. Ta koszmarna sobota zostanie z nami już na zawsze… » więcej 2020-04-09, godz. 14:50 Magdalena Ogórek rozmawia z ks. bp. Rafałem Markowskim Redaktor Magdalena Ogórek rozmawiała z ks. bp. Rafałem Markowskim o pustych Kościołach, o potrzebie i szukania tego kontaktu z Kościołem przez wiernych i Wielkim… » więcej 2020-04-09, godz. 14:50 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Michałem Wójcikiem - Zupełnie nie rozumiem sędziów Trybunału Sprawiedliwości UE – mówił w Loży Radiowej Michał Wójcik, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, którego redaktor… » więcej 2020-04-08, godz. 15:29 Michał Siek o zdalnym nauczaniu w regionie i terminach egzaminów - Warunki nadal są różne, nie wszędzie się da wszystko poprawić, ale zostały uruchomione środki dla samorządów na zakup sprzętu komputerowego czy dostęp do internetu… » więcej 2020-04-07, godz. 12:47 Bartłomiej Stawiarski o tym jak funkcjonuje Namysłów w czasach epidemii - Nie mamy jeszcze dokładnych szacunków jak może wyglądać budżet. Na pewno liczymy się z tym, że wpływy z PIT-u, CIT-u i pewnie w jakiejś mierze z podatku od nieruchomości… » więcej 2020-04-06, godz. 14:14 Violetta Porowska tuż po głosowaniach w sejmie ws. głosowania korespondencyjnego - Sytuacja jet wyjątkowa dla każdego z państw i każde wskazuje to, które uważa za najlepsze. W przypadku Polski koalicja rządząca wskazała na rozwiązanie korespondencyjne… » więcej 2020-04-06, godz. 14:10 Jerzy Przystajko o telenoweli wyborczej i o przestrzeni na odważne rozwiązania - To jest mam nadzieję ostatni odcinek telenoweli pt. zróbmy lub nie zróbmy wyborów w Polsce 10 maja. Te wybory i tak się nie odbędą, a to że rozmawiamy o nich… » więcej 2020-04-03, godz. 16:59 Jan Zimoch o kompromisowej propozycji zmiany Konstytucji i o tarczy antykryzysowej - Od kolegów z Prawa i Sprawiedliwości zależy, czy zostanie znaleziony jakiś kompromis. My, jako Porozumienie, zasugerowaliśmy pewną formę kompromisu, która została… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »