Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Michał Siek o trudnym czasie dla uczniów i koniecznej…
2020-03-20, 12:42 Autor: Ewa Skrabacz

Michał Siek o trudnym czasie dla uczniów i koniecznej współpracy nauczycieli z rodzicami

Michał Siek o trudnym czasie dla uczniów i koniecznej współpracy nauczycieli z rodzicami [fot. Łukasz Fura]
Michał Siek o trudnym czasie dla uczniów i koniecznej współpracy nauczycieli z rodzicami [fot. Łukasz Fura]
- Zależało nam na tym, by uczniowie nie odbierali tego czasu, w którym się znaleźli, jako czasu ferii. Intencja była taka, by go spożytkować na powtórki, zainteresować uczniów przedmiotem. Odebraliśmy jednak sporo sygnałów, że uczniom przekazywano bardzo duże partie materiału – mówił Michał Siek, opolski kurator, wyjaśniając treść apelu skierowanego do nauczycieli, który został zamieszczony na stronie Kuratorium Oświaty w Opolu.
Z Michałem Siekiem rozmawiają Joanna Matlak i Ewa Skrabacz cz.1
Z Michałem Siekiem rozmawiają Joanna Matlak i Ewa Skrabacz cz.2
- Na tym etapie nauczyciele nie realizują podstawy programowej i nie oceniają uczniów. Nie może być też sprawdzana obecność – dodał kurator.

- Rodzice w wielu sytuacjach są informowani o tym, co należy powtórzyć. Są proszeni, by zainteresować się, czy uczniowie, którzy teraz przebywają w domu, wykonują te polecenia. To też nowa sytuacja dla rodziców, którzy niekiedy wszystko chcieli załatwić za pomocą szkoły i nie włączali się w proces wychowania dziecka – wyjaśniał Siek.

- Musimy dziś trochę inaczej myśleć. Mniej roszczeń w tej sytuacji. Lepiej robić coś i nawet się mylić, ale robić. To nie jest czas, żeby oceniać, czy dane rozwiązanie jest dobre czy nie. Trzeba sobie pomagać – zaznaczył kurator.

Zobacz także

2020-04-03, godz. 16:59 Jan Zimoch o kompromisowej propozycji zmiany Konstytucji i o tarczy antykryzysowej - Od kolegów z Prawa i Sprawiedliwości zależy, czy zostanie znaleziony jakiś kompromis. My, jako Porozumienie, zasugerowaliśmy pewną formę kompromisu, która została… » więcej 2020-04-03, godz. 16:35 Bartosz Maziarz o Macedonii Północnej w NATO i roli sojuszu w czasie pandemii - Przystąpienie Macedonii Północnej do NATO wzmacnia bardziej bezpieczeństwo polityczne, niż militarne, bo wiadomo, że potencjał militarny samej Macedonii Północnej… » więcej 2020-04-02, godz. 14:22 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Waldemarem Budą » więcej 2020-04-02, godz. 12:16 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą - Najpoważniejszym sprzymierzeńcem w walce z koronawirusem jest nasza odpowiedzialność, samodyscyplina i cierpliwość – mówiła w rozmowie z Magdaleną Ogórek europoseł… » więcej 2020-04-01, godz. 14:22 Sławomir Grzywa o tym, że może pokonać Andrzeja Dudę i o sile własnego oddziaływania - Kandyduję na urząd Prezydenta RP, gdyż uznałem, że na scenie politycznej nie ma osoby w opozycji, która mogłaby pokonać Andrzeja Dudę, a moim zdaniem Andrzej… » więcej 2020-04-01, godz. 09:19 Magazyn międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Piotra Semki w Loży Radiowej cz.3 [AUDIO] Publicyści Piotr Cywiński i Piotr Semka w ramach "Magazynu międzynarodowego" omawiali walkę z koronawirusem we Włoszech, Hiszpanii i Francji, a do rozmowy zaprosili… » więcej 2020-03-31, godz. 15:37 Szymon Hołownia o państwie do kitu i konieczności użycia narzędzia ostatecznego - Dziś w zderzeniu z epidemią koronawirusa widać, jak nasze państwo po prostu rozchodzi się w szwach w bardzo wielu miejscach, w których nie powinno się rozchodzić… » więcej 2020-03-30, godz. 13:58 Paweł Kukiz o niemożliwych wyborach prezydenckich, sejmowym e-votingu i zbyt cienkiej tarczy antykryzysowej - Wybory to potężna operacja logistyczna, to nie jest tylko kwestia tego, że ludzie idą albo nie idą do urn. To jest dwadzieścia kilka tysięcy komisji wyborczych… » więcej 2020-03-30, godz. 13:55 Katarzyna Czochara o sejmowym posiedzeniu ws. Tarczy Antykryzysowej i zmianie Kodeksu Wyborczego i apelu o bojkot wybo… - Nie tak dawno odbyły się wybory uzupełniające w kilku gminach, do rad miejskich czy na wójta, i tam były zachowane szczególne środki ostrożności jak np. jednorazowe… » więcej 2020-03-30, godz. 13:52 Ryszard Wilczyński o zdalnych głosowaniach i o sejmowych pracach nad tarczą antykryzysową - Głosowania były bardzo rozwlekłe, trwały do godz. 6:15 nad ranem, ale to jest uciążliwość, która jest błahostką w porównaniu z trudnościami innych ludzi. Faktem… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »