Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z Januszem…
2020-03-05, 14:26 Autor: Magdalena Ogórek, Joanna Matlak

Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z Januszem Cieszyńskim, wiceministrem zdrowia [FILM]

Janusz Cieszyński, Magdalena Ogórek "Prostu z sejmu" 05.03.2020 [fot. Marcin Skomudek]a
Wczoraj w godzinach porannych Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszym przypadku wystąpienia koronawirusa w Polsce. Jest to pacjent, który przyjechał z Niemiec, przebywa obecnie w szpitalu w Zielonej Górze. Gościem Magdalena Ogórek w tej sprawie był wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.
- Przyglądam się sprawie intensywnie. Najpierw Chiny, Włochy, teraz my, ale mam wrażenie, choć nie chcę zapeszyć, że u nas te procedury działają lepiej. Bardzo ładnie poradzili sobie Państwo z wyłapaniem wszystkich towarzyszy podróży z Nadrenii Północnej Westfalii oraz pacjenta zero. Tymczasem Włochy są w panice, jest problem ze znalezieniem pacjenta zero, dodatkowo Włochy mówią już oficjalnie o zamknięciu wszystkich szkół na terenie całego kraju, a zarażenia rosną lawinowo - mówiła Magdalena Ogórek.

- Dlatego wdrożyliśmy procedury, dlatego wszystkie podmioty zostały poinformowane jak to wszystko funkcjonuje. I na tym przykładzie możemy pokazać, że procedury zadziałały modelowo, tzn. zaczęło się od tego, ze lekarz rodzinny otrzymał telefon ze zgłoszeniem od pacjenta, pacjent nie udał się do żadnej placówki. My informujemy przecież o ścieżkach postępowania, informujemy w mediach i internecie i każdy kto chce się zapoznać może to zrobić. Dzięki temu widzimy, że pacjenci działają tak jakbyśmy od nich tego oczekiwali. Potem nastąpiło przewiezienie do szpitala,diagnostyka i leczenie objawów - mówił Cieszyński.

W rozmowie pojawiły się także wątki dotyczące paniki w mediach społecznościowych, wykupywania kaszy czy ryżu za granicą, ale i w polskich sklepach, specustawy przyjętej niemal przez wszystkie środowiska polityczne w sejmie i prac senatu nad specustawą.
Magdalena Ogórek rozmawia z Januszem Cieszyńskim

Zobacz także

2020-05-18, godz. 15:53 Rajmund Miller o zmianie kandydata na prezydenta i przebiegu kampanii wyborczej - Zostałem zaskoczony decyzją o rezygnacji z kandydowania ze strony pani Małgorzaty Kidawy Błońskiej – podkreślił Rajmund Miller, poseł Platformy Obywatelskiej… » więcej 2020-05-18, godz. 15:49 Jerzy Czerwiński o tym, że prace w senacie nad ustawą o wyborach korespondencyjnych powinny potrwać dwa tygodnie i zmianie… - Stanisław Karczewski miał większe doświadczeniem, w tamtej kadencji był marszałkiem i ma dłuższy staż i myślę, że za tą rezygnacją rzeczywiście stoją kwestie… » więcej 2020-05-18, godz. 15:46 Tomasz Kostuś o tym, dlaczego Platforma Obywatelska zmieniła kandydata na prezydenta - Dzięki konsekwencji i determinacji samorządów i całej opozycji, ale też postawie Małgorzaty Kidawy – Błońskiej udało nam się zatrzymać szaleństwo majowych wyborów… » więcej 2020-05-15, godz. 08:22 Fabian Pszon i Tomasz Wiciak o zmianie kandydata przez Platformę Obywatelską, kampanii prezydenckiej i sondażach - Osobiście bardzo mi szkoda pani Małgorzaty Kidawy – Błońskiej – zastrzegł Tomasz Wiciak z Forum Młodych Ludowców przy PSL. Nie wiadomo jeszcze kto na tym zyska. -… » więcej 2020-05-15, godz. 08:21 Grzegorz Filipek o tym, że pandemia stała się "paliwem" dla cyberprzestępców - Ostatnio jest bardzo dużo wycieków danych instytucji czy firm i niestety musimy się do tego przyzwyczaić bo tego będzie coraz więcej – przestrzegał w Loży Radiowej… » więcej 2020-05-14, godz. 15:21 Lesław Adamczyk o nowej odsłonie biznesu wywołanej pandemią, wyczekiwanych zmianach w kodeksie pracy - Sytuację mamy dynamiczną – zastrzegł Lesław Adamczyk z opolskiej Loży Buiness Centre Club. – Chodzi nam przede wszystkim o elastyczność. Pracodawca musi szybciej… » więcej 2020-05-14, godz. 15:10 Jerzy Szteliga o historii Karty Nauczyciela, potencjalnych jej zmianach i zagrożeniach dla oświaty - Kto wie, czy Karta Nauczyciela to nie jedno z największym osiągnięć II Rzeczpospolitej – zastrzegł Jerzy Szteliga ze Związku Nauczycielstwa Polskiego na Politechnice… » więcej 2020-05-14, godz. 13:56 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowska, szefową PiS w województwie opolskim W dzisiejszym programie Magdalena Ogórek i Violetta Porowska rozmawiały o wyborach korespodencyjnych, postulatach opozycji, kandydatach startujących w wyborach… » więcej 2020-05-14, godz. 13:50 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Olgą Semeniuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Magdalena Ogórek rozmawiała ze swoim gościem m.in. o bonie turystycznym i trzecim etapie odmrażania gospodarki, który wystartuje w poniedziałek 18 maja. » więcej 2020-05-13, godz. 14:12 Dr Tomasz Rólczyński o tym, że nieruchomości to nie najgorsza lokata kapitału w niepewnych czasach - Ceny poszybowały w górę i jeśli chodzi o największe miasta w Polsce typu Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław czy Gdańsk, był tam widoczny wzrost, choć w ostatnim… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »