Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Joanna Mucha o chorobach toczących Platformę Obywatelską…
2020-01-21, 09:19 Autor: Joanna Matlak

Joanna Mucha o chorobach toczących Platformę Obywatelską, o tym jak wyjść z tego kryzysu i pomysłach na Polskę

Joanna Mucha o chorobach toczących Platformę Obywatelską, o tym jak wyjść z tego kryzysu i pomysłach na PO i Polskę
- Platforma za bardzo dała się wtłoczyć w te koleiny totalnej opozycji – mówiła w Lozy Radiowej Joanna Mucha, poseł Platformy Obywatelskiej i kandydatka na przewodniczącą tej partii. Przypomnijmy, 25 stycznia w PO odbędą się wybory wewnętrzne. Ewentualna druga tura odbędzie się 8 lutego.
- Z populistami wygrywa się tylko wtedy kiedy się jest kreatywnym i kiedy pokazuje się na każdym kroku swoją wizję i alternatywne propozycje dla Polski. Uważam też, że za bardzo czekamy na to, aż PiS się sam wyłoży i w związku z tym uważamy, że nie musimy aż tak dużo robić. Uważam, że to błąd, powinniśmy na każdym kroku pokazywać, że ciężko pracujemy – powiedziała poseł PO.

- Kolejna rzecz to coś co nazywam „syndromem zamknięcia w 500 plus”, czyli taka postawa w której na każde pytanie polityczne mówi się o 500 plus. Mów9imy też o wsparciu mediów publicznych czy Kościoła katolickiego. To wszystko powoduje, że czujemy się bezsilni wobec tych trzech sił, które współdziałają z PiS-em – mówiła Joanna Mucha.

Joanna Mucha, ale też Borys Budka i Tomasz Siemoniak, niedawno gościli w Opolu i przekonywali opolskich działaczy PO do swojej wizji partii. W wyborach wewnętrznych startuje także Bartłomiej Sienkiewicz i Bogdan Zdrojewski.

Zobacz także

2020-02-20, godz. 16:46 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Kamilem Bortniczukiem oraz Dariuszem Standerskim W tym tygodniu gośćmi redaktor Magdaleny Ogórek byli Dariusz Standerski, dyrektor programowy Nowej Lewicy, a także Kamil Bortniczuk, wiceminister funduszy i polityki… » więcej 2020-02-20, godz. 15:59 Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” w Loży Radiowej Po godzinie 13.00 przejrzeliśmy podsumowanie działalności w 2019 roku oraz priorytety na 2020 rok jakie wyznaczył sobie Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców… » więcej 2020-02-18, godz. 14:38 Michał Ostapiuk, autor wydanej przez IPN książki "Komendant „Bury”. Biografia kpt. Romualda Adama Rajsa „Burego”" Gościem Loży Radiowej był Michał Ostapiuk, autor najpopularniejszej książki IPN w roku 2019 pt." Komendant "Bury" - Biografia kpt. Romualda Adama Rajsa "Burego"… » więcej 2020-02-17, godz. 15:03 Paweł Kampa o świdnickiej konwencji wyborczej Roberta Biedronia - Ogłoszenie naszego kandydata mieliśmy już w styczniu, a w tej chwili koncepcja jest taka, żeby przedstawić konkretne zakresy tematyczne, żeby nie zagłuszać przekazu… » więcej 2020-02-17, godz. 14:45 Katarzyna Czochara o inauguracji kampanii prezydenckiej w Warszawie, podatku cukrowym i obwodnicach - Wspaniała, wyjątkowa atmosfera. Myślę, że również ci który nie byli bezpośrednio na tej konwencji, a śledzili ją za pomocą mediów, czuli ogromną moc i energię… » więcej 2020-02-14, godz. 15:23 Młodzieżowa Loża Radiowa o regułach kampanii wyborczej Nad tym czy polska polityka, szczególnie w okresie kampanii wyborczych brutalizuje się zastanawiali się goście Młodzieżowej Loży Radiowej. Podawali też przykłady… » więcej 2020-02-14, godz. 15:04 Zbigniew Bommersbach o śladach historii, które ujawniane są w czasie remontów i prac ziemnych Wszelkiego rodzaju odkrycia historyczne w Opolu zdarzają się przy okazji różnych prac i remontów na bieżąco. W momencie pojawienia się informacji o odkryciu do… » więcej 2020-02-13, godz. 15:57 WSPÓLNA SPRAWA. Debata o budowaniu zaufania i lojalności wobec firmy, dodatkowych świadczeniach od firm oraz o tych, które… Podczas czwartkowej debaty z udziałem pracodawców i związkowców zastanawialiśmy się jakimi środkami skutecznie buduje się lojalność pracownika, by przywiązać go… » więcej 2020-02-13, godz. 15:44 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą, minister i szefowa KPRM, poseł Parlamentu E… W tym tygodniu zamiast prosto z Sejmu, red. Magdalena Ogórek prowadziła swój cotygodniowy wywiad ze studia Radia Opole. Jej rozmówczynią była Beata Kempa, europarlamentarzystka… » więcej 2020-02-12, godz. 15:48 Maciej Kalski o wzroście bezrobocia w woj. opolskim Bezrobocie u nas w województwie również wzrosło w styczniu, tak samo jak i w kraju, czyli 0,3% - mówił w Loży Radiowej Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »