Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska o pierwszych dniach w sejmie, o…
2019-12-02, 13:24 Autor: Maciej Wajler

Violetta Porowska o pierwszych dniach w sejmie, o SOR-ze na Katowickiej i feminatywach w polityce

Violetta Porowska o pierwszych dniach w sejmie, o SOR-ze na Katowickiej i feminatywach w polityce
- Na tej sesji zostało obnażone całe sedno sprawy, czyli to że marszałek chce po prostu zlikwidować SOR, bo taki ma koncept a nie dlatego, że są przeciwwskazania czy trudności – mówiła w Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł PiS, pytana o sesję Rady Miasta Opola na której rozmawiano na temat sytuacji wokół SOR-u w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu.
Violetta Porowska otrzymała zaproszenie na sesję, ale z uwagi na inne spotkania w Kędzierzynie-Koźlu nie mogła się pojawić. Do radnych wysłała list, a na antenie zapewniła, że sprawa jest dla niej bardzo ważna. Przypomniała, że na sali w opolskim ratuszu byli obecni przedstawiciele urzędu wojewódzkiego i NFZ-u.

Dyskusja na radzie miasta momentami była bardzo gorąco. – Prezydent Wiśniewski powiedział wręcz, że wy (przedstawiciele szpitala i wicemarszałek Roman Kolek) nie chcecie żeby ten SOR był. Prezydent ośmieszył marszałka. Zachowanie marszałka było karygodne, mówi publicznie że likwiduje SOR i nie znajduje nic na swoją obronę. A nie ma przesłanek by SOR likwidować – mówiła Porowska.

Nasz gość przypomniał, że sprzęt i infrastruktura w szpitalu jest zapewniona, szpital został wyposażony za państwowe pieniądze i „grube miliony”.

– Jeśli chodzi o kadry, to rzeczywiście są problemy z kadrą, ale to nie jest nierozwiązywalny problem. Nikt mi nie powie, że w szpitalu gdzie jest najlepsza pracownia endoskopowa nie można znaleźć endoskopisty. Wszystkie SOR-y mogą spełnić wymogi, tylko jeden SOR nie może – stwierdziła Porowska.

Poseł PiS pytaliśmy także o umowę koalicyjną podpisaną przez PiS, Porozumienie i Solidarną Polskę, a także o to, kiedy opinia publiczna dowie się kto zostanie wicewojewodą.

Zobacz także

2020-11-24, godz. 14:25 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11) W polityce nie ma czasu na przerwę, polityka nie znosi próżni, stąd - jak co wtorek - cykl pn. "Co tam Panie w polityce?". Komentują: publicysta i komentator… » więcej 2020-11-24, godz. 13:59 Dr. hab. Daniel Puciato i Piotr Mielec o restrykcjach nałożonych na branżę turystyczną - Są różne prognozy mówiące o tym, kiedy branża turystyczna na świecie wróci do normalności po pandemii. Optymistyczna prognoza mówi, że branża odrodzi… » więcej 2020-11-23, godz. 15:27 Danuta Jazłowiecka m.in. o polskim wecie ws. budżetu unijnego - Oczywiście mamy prawo do weta, ale pamiętajmy, że to burzy naszą wiarygodność w oczach państw Unii. To weto, które proponuje Polska jest absurdalnym… » więcej 2020-11-23, godz. 15:13 Katarzyna Czochara o przywróceniu jej praw członka PiS - Cieszę się, że przywrócono mi prawa posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Do tej partii należę od samego początku i dlatego tak bardzo ważny jest dla mnie… » więcej 2020-11-20, godz. 17:36 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej po zawetowaniu unijnego budżetu przez Polskę Naszymi gośćmi byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Patryk Watras (Młodzi dla Wolności, Konfederacja), Krzysztof Grudzień (Forum Młodych Solidarnej… » więcej 2020-11-20, godz. 15:29 Adrian Czubak o szpitalu w Korfantowie, "Czarnej Księdze PiS" i Funduszu Dróg Samorządowych - Pan wicemarszałek Kolek trochę niepoważnie się zachowuje mówiąc, że jest zaskoczony, bo albo jest nieodpowiedzialny na swoim stanowisku albo był oszukiwany… » więcej 2020-11-19, godz. 15:27 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" m.i.n o czterodniowym dniu pracy jako sposobie na kryzys gospodarczy Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy dziś o pomyśle niemieckiego związku zawodowego czyli czterodniowego czasu pracy na czas kryzysu pandemicznego, a także o… » więcej 2020-11-19, godz. 14:34 „Prosto z sejmu” w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą, europoseł PiS o polskim wecie ws. budżetu… - To jest krzyk rozpaczy – tak Beata Kempa, europoseł PiS skomentowała dzisiejsze zachowanie polityków opozycji w sejmie. Przypomnijmy, doszło do ostrej… » więcej 2020-11-18, godz. 15:07 Magdalena Sacha o przeprowadzonym badaniu, które miało określić częstotliwość występowania zespołu kruchości… - Zespół kruchości to utrata rezerw, zarówno tych fizycznych i psychicznych. Z wiekiem tych rezerw mamy ich coraz mniej – mówiła Magdalena Sacha, gerontolog… » więcej 2020-11-18, godz. 15:04 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska o sytuacji cudzoziemców na opolskim rynku pracy i konkursie, który ma docenić pracodawców… - Konkurs „Opolska firma przyjazna cudzoziemcom” organizujemy po raz pierwszy. Czas pandemii to czas, kiedy cudzoziemcy są najbardziej zagrożeni utratą… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***