Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska o pierwszych dniach w sejmie, o…
2019-12-02, 13:24 Autor: Maciej Wajler

Violetta Porowska o pierwszych dniach w sejmie, o SOR-ze na Katowickiej i feminatywach w polityce

Violetta Porowska o pierwszych dniach w sejmie, o SOR-ze na Katowickiej i feminatywach w polityce
- Na tej sesji zostało obnażone całe sedno sprawy, czyli to że marszałek chce po prostu zlikwidować SOR, bo taki ma koncept a nie dlatego, że są przeciwwskazania czy trudności – mówiła w Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł PiS, pytana o sesję Rady Miasta Opola na której rozmawiano na temat sytuacji wokół SOR-u w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu.
Violetta Porowska otrzymała zaproszenie na sesję, ale z uwagi na inne spotkania w Kędzierzynie-Koźlu nie mogła się pojawić. Do radnych wysłała list, a na antenie zapewniła, że sprawa jest dla niej bardzo ważna. Przypomniała, że na sali w opolskim ratuszu byli obecni przedstawiciele urzędu wojewódzkiego i NFZ-u.

Dyskusja na radzie miasta momentami była bardzo gorąco. – Prezydent Wiśniewski powiedział wręcz, że wy (przedstawiciele szpitala i wicemarszałek Roman Kolek) nie chcecie żeby ten SOR był. Prezydent ośmieszył marszałka. Zachowanie marszałka było karygodne, mówi publicznie że likwiduje SOR i nie znajduje nic na swoją obronę. A nie ma przesłanek by SOR likwidować – mówiła Porowska.

Nasz gość przypomniał, że sprzęt i infrastruktura w szpitalu jest zapewniona, szpital został wyposażony za państwowe pieniądze i „grube miliony”.

– Jeśli chodzi o kadry, to rzeczywiście są problemy z kadrą, ale to nie jest nierozwiązywalny problem. Nikt mi nie powie, że w szpitalu gdzie jest najlepsza pracownia endoskopowa nie można znaleźć endoskopisty. Wszystkie SOR-y mogą spełnić wymogi, tylko jeden SOR nie może – stwierdziła Porowska.

Poseł PiS pytaliśmy także o umowę koalicyjną podpisaną przez PiS, Porozumienie i Solidarną Polskę, a także o to, kiedy opinia publiczna dowie się kto zostanie wicewojewodą.

Zobacz także

2020-10-26, godz. 15:17 Paweł Kukiz o potrzebnej pomocy dla artystów i branży koncertowej, protestach ws. wyroku TK o aborcji eugenicznej i… - Rozmowy toczą się w dwóch obszarach, jedna dotyczy techniki i tej branży estradowej, drugi aspekt to muzycy – mówił w Loży Radiowej Paweł Kukiz, Kukiz’15… » więcej 2020-10-26, godz. 13:12 Violetta Porowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, ustawie covidowej, procesie TVP kontra poseł… - Ten wyrok jest kontynuacją wyroków z 1997 roku, bo wtedy też takie wyroki były. Przyzwyczailiśmy się do tego, że takie są zapisy, natomiast niewiele… » więcej 2020-10-23, godz. 17:57 Młodzieżowa Loża Radiowa o sejmowej debacie na temat koronawirusa Zaproszenie do studia Radia Opole przyjęli Kamil Wencel (Konfederacja, KORWiN), Mateusz Pietrycki (Forum Młodych PiS), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci… » więcej 2020-10-22, godz. 14:44 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci - Wspólna sprawa" - debata o projekcie tzw. mobbingu płacowego i pomocy dla branż… Zaproszenie Radia Opole przyjęli Grzegorz Adamczyk z Solidarności, Grzegorz Kuliś z BCC, Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej i dr Witold… » więcej 2020-10-22, godz. 10:26 Magdalena Ogórek rozmawia z prof. Przemysławem Czarnkiem, ministrem edukacji i nauki W cyklu "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek rozmawiała z profesorem Czarnkiem m.in. o zmianach programowych, innym rozłożeniu akcentów w polskiej edukacji… » więcej 2020-10-21, godz. 11:54 Maksymilian Polis o II Opolskim Kongresie Młodzieży - Mamy bardzo obfity program kongresu online, bo to nie tylko wykłady, ale też warsztaty - mówił w Loży Radiowej Maksymilian Polis, przewodniczący Forum… » więcej 2020-10-21, godz. 11:52 Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu i Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt Dąbrowy o "wielkiej wodzie", która zalała Brzeg… W ostatnich dniach samorządowcy z którymi rozmawialiśmy musieli uporać się z podtopieniami i falami kulminacyjnymi, które przechodziły przez ich miejscowości… » więcej 2020-10-20, godz. 13:58 Piotr Moc i Piotr Gociek w cyklu "Co tam Panie w polityce" W dzisiejszym (20.10) wydaniu cyklu "Co tam Panie w polityce" Piotr Gociek (Do Rzeczy, Polskie Radio, TVP Kultura, Telewizja Republika) i Piotr Moc podsumowali… » więcej 2020-10-19, godz. 15:09 Janusz Kowalski o ruchu Rafała Trzaskowskiego i walce z pandemią - W ruchu Rafała Trzaskowskiego nie ma żadnej wartości, nie ma w nim przekazu. Sam Trzaskowski nawołuje do jedności społeczeństwa, jednocześnie będąc… » więcej 2020-10-19, godz. 15:00 Danuta Jazłowiecka o tym jaka będzie "Wspólna Polska" R.Trzaskowskiego, walce z koronawirusem i pracach w senacie nad… - Zawarzyły głosy z zewnątrz, zwłaszcza głosy młodych ludzi, którzy coraz częściej ogłaszają, że nie utożsamiają się z istniejącymi partiami, dlatego… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***