Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Antoni Duda o swoich doświadczeniach z Sejmu, ka ...
2019-09-16, 14:43 Autor: Marek Świercz

Antoni Duda o swoich doświadczeniach z Sejmu, kampanii wyborczej i o tym, że zamachu stanu nie będzie

Antoni Duda o swoich doświadczeniach z Sejmu, kampanii wyborczej i o tym, że zamachu stanu nie będzie
- Uspokajam polityków opozycji: nie zamierzamy po wyborach wykorzystać wznowionych obrad Sejmu do dokonania jakiegoś zamachu stanu czy czego podobnego. Program obrad jest już znany i nie słyszałem, żeby miał być uzupełniany, ja na pewno żadnych nowych punktów zgłaszał nie będę - mówił w Loży Radiowej poseł Prawa i Sprawiedliwości Antoni Duda, który kandyduje do Sejmu z miejsca piątego na liście PiS.
Nasz gość przyznał, że do tej pory takiej procedury nie stosowano, ale zaznaczył także, że nie jest ona sprzeczna z regulaminem Sejmu.

- Tegoroczna kampania wyborcza jest bardzo krótka i wielu posłów apelowało o skrócenie tych obrad, których program był bardzo bogaty - mówi Duda.

Naszego gościa poprosiliśmy o podsumowanie czterech lat na Wiejskiej. Stwierdził, że najbardziej pozytywnie wspomina pracę w komisjach: Gospodarki i Rozwoju, Polityki Społecznej i Rodziny oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

- Bo to na komisjach, gdzie nie ma kamer, trwa praca merytoryczna. To nie sala plenarna, gdzie niektórzy posłowie potrafią się zachować niczym kabareciarze - mówił nasz gość. - Dodam, że pracowałem także w ośmiu podkomisjach, z czego jestem bardzo dumny.

Poseł PiS przyznał jednak, że nie wszystkie wrażenia z prac sejmowych są pozytywne.

- Najbardziej zaskoczyło mnie chamstwo i kłamstwo, to, że niektórzy posłowie świadomie mówią nieprawdę. Nie dlatego, że czegoś nie wiedzą i są w błędzie, ale z całkowitą premedytacją. Może jestem człowiekiem starej daty, ale nie mogę tego zrozumieć i zaakceptować - stwierdził nasz gość.

Zapytany o program PiS, Duda przypomniał piątkę Morawieckiego oraz piątkę Kaczyńskiego oraz ostatni tzw. hattrick prezesa PiS.

- Mówi się, że podniesienie płacy minimalnej uderzy w przedsiębiorców, ale to jest demonizowanie tematu. Gdy wprowadzaliśmy zakaz handlu w niedzielę, wszyscy straszyli, że będą bankructwa, ludzie stracą pracę. Nic takiego się nie stało - przekonywał.

Zobacz także

2019-10-17, godz. 15:17 WSPÓLNA SPRAWA Krajobraz gospodarczy po wyborach. Mamy powody do optymizmu czy raczej winniśmy się martwić? Jak wygląda krajobraz gospodarczy po wyborach? Komentarze są różne. Agencja ratingowa Moody's stwierdziła, że przy takiej polityce gospodarczej obniży się zdo ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:05 Dariusz Gieroń o cichym zabójcy, instalacjach przesyłu gazu i gaszeniu samochodów elektrycznych - Jak zawsze o tej porze roku ostrzegamy przed czadem. Od początku sezonu grzewczego mieliśmy już w kraju 162 incydenty związane z tlenkiem węgla, poszkodowan ... » więcej 2019-10-16, godz. 15:51 Daniel Szkarupski o tym, kto jest kim w Konfederacji i czym różni się ona od Zjednoczonej Prawicy - Prawica wytoczy najcięższe armaty i lewica wytoczy najcięższe armaty. Jak się idzie na wojnę, to nie z szablami na czołgi - mówił w Loży Radiowej Daniel Szk ... » więcej 2019-10-16, godz. 15:54 Stanisław Rakoczy o tym, że ludowcy dawno zdjęli buty agronoma i z nowymi sojusznikami wybierają się do miasta - Oczywiście, że jestem zadowolony z wyniku wyborów. Nawet jeśli dostaliśmy o kilkaset tysięcy głosów mniej niż PSL i Kukiz '15 cztery lata temu, to proszę pa ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:19 Henryk Kroll o wyborach, koniecznej zmianie pokoleniowej w Mniejszości Niemieckiej i niedopuszczalnej - jego zdaniem - ... - Nie rozumiem, dlaczego na czele listy kandydatów do Sejmu byli kandydaci, którzy po niemiecku nie mówią albo mówią słabo! Listę powinien otwierać lider Towa ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:05 Marcelina Zawisza i Paweł Kampa o tym, że nowa lewica dopiero się rozpędza i za chwile ruszy po władzę - To są trzy kroki. Najpierw lewica była poza Sejmem, teraz już jest w Sejmie a w następnym etapie przejmie władzę - odgrażali się w Loży Radiowej politycy no ... » więcej 2019-10-14, godz. 14:47 Andrzej Buła o wynikach Koalicji Obywatelskiej w wyborach i tym, że „nadszedł czas na mądrość liderów” - Jestem zadowolony z wyników zarówno swojego ugrupowania jak i opozycji, która osiągnęła bardzo dobre rezultaty, zarówno w województwie jak i w całym kraju. ... » więcej 2019-10-14, godz. 14:40 Violetta Porowska o zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych, wynikach w regionie i tym że zbliżająca się kadencja b ... - Jestem bardzo zadowolona z naszego wyniku. To absolutnie historyczny wynik dla PiS na Opolszczyźnie, wynik który smakuje nieprawdopodobnie dobrze, bo wiemy ... » więcej 2019-10-14, godz. 00:23 Wieczór Wyborczy Radia Opole. Część druga W drugiej części Wieczoru Wyborczego Radia Opole o sondażowych wynikach wyborów dyskutowali politycy: Katarzyna Czochara z PiS, Jerzy Przystajko z Lewicy Raze ... » więcej 2019-10-14, godz. 00:36 Wieczór wyborczy Radia Opole. Część pierwsza W pierwszej części Wieczoru Wyborczego Radia Opole sondażowe wyniki wyborów komentowali naukowcy z uniwersytetu opolskiego: politolodzy Adam Drosik, Błażej Ch ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »