Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Kamil Bortniczuk o karaniu pospolitych bandytów, ...
2019-07-22, 15:08 Autor: Joanna Matlak, Marek Świercz

Kamil Bortniczuk o karaniu pospolitych bandytów, ideologii LGBT i fałszywym konserwatyzmie ludowców

Kamil Bortniczuk o karaniu pospolitych bandytów, ideologii LGBT i fałszywym konserwatyzmie ludowców
- Nie zgadzam się z tezą, że wydarzenia w Białymstoku oznaczają odrodzenie się faszyzmu. W każdym społeczeństwie są ludzie, którzy nie przestrzegają obowiązujących norm i uciekają się do agresji. I trzeba powiedzieć wprost, że to zwykli bandyci - stwierdził w Loży Radiowej poseł klubu Prawa i Sprawiedliwości i rzecznik Porozumienia Kamil Bortniczuk.
Nasz gość przypomniał, że organizowane w całym kraju marsze równości miały bardzo różny przebieg i zdarzały się incydenty, które były odbierane jako bluźniercze.

- Wierzący mieli prawo czuć się sprowokowani. Jedni w takim przypadku po prostu się denerwują, inni napiszą coś mocnego w internecie a jeszcze inni sięgną po przemoc. Tych ostatnich nic jednak nie usprawiedliwia. To pospolici bandyci, którzy powinni zostać wyłapani, postawieni przed sądem i ukarani - mówił Bortniczuk.

Naszego gościa zapytaliśmy o nalepki "Strefa wolna od LGBT", które zamierza rozprowadzać Gazeta Polska.

- Uważam je za szkodliwe. Za dużo tu niedopowiedzeń. Bo co to znaczy "strefa wolna od LGBT"? Czy to oznacza, że do mojego biura nie może przyjść po pomoc ktoś o odmiennej orientacji seksualnej? Oczywiście, że może - mówił nasz gość. - Inna sprawa to przeciwstawienie się ideologii LGBT. Ja jestem konserwatystą i zawsze będę przeciw adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Bo to do tego zmierza: najpierw uchwalamy związki partnerskie, potem zrównujemy je w prawach z małżeństwami a skoro tak, to mogą mieć takie same prawa jak normalne małżeństwa, z adopcją włącznie. Nie ma to zgody!

Komentując sytuację na scenie politycznej, Bortniczuk zauważył, że zwrot PSL w stroną wartości tradycyjnych i konserwatywnych jest mało wiarygodny.

- Mówią o tradycyjnych wartościach a równocześnie odcinają się od prawicy, co znaczy, że po wyborach będę się dogadywać z lewicową Platformą Obywatelską - przekonuje.

Zobacz także

2019-08-16, godz. 15:05 Violetta Porowska o tym, że listy z kandydatami PiS do Sejmu i Senatu "koszą" przeciwników - Zaskakujących nazwisk, w takim sensie, że „nieznanych” albo nazwisk które są spoza naszego regionu, nie ma. To są wszystko nasze rodzime nazwiska, to osoby, ... » więcej 2019-08-16, godz. 14:22 Artur Kamiński, wiceprezes zarządu w grupie ZAK S.A o żeglowności Odry, znaczeniu logistyki i II Kongresie Żeglugi Śró ... - Modernizacja Odrzańskiej Drogi Wodnej jest dla nas bardzo ważna - powiedział w Loży Radiowej Artur Kamiński, wiceprezes Grupy Azoty ZAK S.A, w Kędzierzynie- ... » więcej 2019-08-14, godz. 14:42 Dominik Pikos o sezonie letnim na turawskich jeziorach i gazyfikacji Turawy - Nasze jeziora to skrajności. Jezioro Średnie jest piękne, czyste i przyciąga wielu turystów i jest Jezioro Duże, niestety bardziej słynne, bo zielone. W tym ... » więcej 2019-08-14, godz. 14:24 Stanisław Rakoczy, lider PSL w regionie o koalicji z Kukizem, planach na kampanię i listach kandydatów - Jest realistą. Ze względu na kalendarz wyborczy narzucony przez termin wyborów, czas jest krótki trzeba sprawnych struktur, żeby zebrać podpisy - powiedział ... » więcej 2019-08-13, godz. 14:41 Arkadiusz Wiśniewski o Cieplaku, centrum przesiadkowym, drugim ratuszu, lotnisku w Opolu i wizycie w Rosji - Rusza rozbiórka "Cieplaka". Wielkiego "bum" nie będzie, w pobliżu jest szpital, więc zrezygnowaliśmy z eksplozji - powiedział w Loży Radiowej Arkadiusz Wiśn ... » więcej 2019-08-13, godz. 14:28 Piotr Woźniak o tym dlaczego nie będzie "jedynką" na opolskiej liście Lewicy, o tym co jednoczy koalicję i programie w ... - Koalicje polegają na tym, że trzeba w pewnych momentach ustąpić - powiedział w Loży Radiowej Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie pytany o to, czy m ... » więcej 2019-08-12, godz. 14:43 Leszek Korzeniowski, poseł PO o tym, że jest dinozaurem, oraz o tym jak młodzi koledzy radzą sobie w kampanii wyborczej - Jestem jakby dinozaurem sejmowym, jestem w pierwszej 25-tce najstarszych obecnych parlamentarzystów będących nieprzerwanie od 2001 roku i czas ustąpić pola ... » więcej 2019-08-12, godz. 14:20 Antoni Duda z PiS o swojej aktywności poselskiej, o nowej Marszałek Sejmu i tym, że kampania trwa 4 lata - Dla mnie nie ma czegoś takiego jak „gorąca kampania wyborcza”. My kampanię prowadzimy 4 lata i swoją pracą oraz swoimi działaniami pokazujemy społeczeństwu, ... » więcej 2019-08-09, godz. 14:18 Piotr Paszkiewicz z Przedwiośnia i Jan Zimoch z Młodej Prawicy o koalicjach tworzonych przez ich partie - Działanie Porozumienia w Zjednoczonej Prawicy zdecydowanie wzmocniło nasze struktury - ocenił Jan Zimoch z Młodej Prawicy, czyli młodzieżówki partii Porozum ... » więcej 2019-08-09, godz. 14:16 Marcin Ociepa o swoim starcie w wyborach do Sejmu i politycznym mariażu Kukiz'15 z PSL-em - Jako jedyny minister z naszego województwa mam nieco większe możliwości przekonywania w Warszawie, że Opolszczyzna potrzebuje wsparcia - powiedział w Loży R ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »