Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ks. Marek Dziony o pierwszych miesiącach funkcjo ...
2019-07-19, 14:32 Autor: Joanna Matlak

Ks. Marek Dziony o pierwszych miesiącach funkcjonowania Rady Młodzieżowej przy TSKN-ie, o jej strukturze i działalności

Ks. Marek Dziony o pierwszych miesiącach funkcjonowania Rady Młodzieżowej przy TSKN-ie, strukturze i działalności
- Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej jest organem niezależnym od TSKN-u, natomiast przewodniczący TSKN Rafał Bartek chciał mieć taką radę młodzieżową, aby bardziej słyszeć głos młodzieży i reagować na to, co się u niej dzieje- mówił w Loży Radiowej ks. Marek Dziony, przewodniczącej Rady Młodzieżowej.
Rada Młodzieżowa działa przy TSKN-ie od niedawna, bo od końca kwietnia tego roku. W jej skład wchodzi w tej chwili 20 osób, z czego 10 ma mniej niż 18 lat. - Jesteśmy organem rozwijającym się - mówi ks. Dziony. - Chodzi o to, żeby głos doradczy młodzieży z całego województwa był słyszany, żeby realizować wytyczne, które Mniejszość Niemiecka postawiła sobie do 2012 roku, gdzie też jest postawiony nacisk na pracę z młodzieżą.

- Wiele kół terenowych DFK przegapiło szanse, które były dla młodzieży. Zamiast zająć się sprawami na rzecz tożsamości, kultury, promowaniem wielokulturowości, zajmowano się innymi sprawami i zniechęcono wiele osób. Stąd pewnie pomysł, żeby zaktywizować młode osoby, które mają pochodzenie niemieckie, żeby bardziej angażowały się w prace przy TSKN-ie.

- Mieliśmy wybory, natomiast na pierwszym spotkaniu Rafał Bartek zaproponował mnie na przewodniczącego, ponieważ byłem najstarszą osobą w tym gronie i od kilku lat działam w strukturach TSKN-u. Współpracuję przy różnych projektach, znam temat, więc na razie przejąłem tę funkcję - mówił gość Loży.

Ks. Mariusz Dziony ma 29 lat. - Mieszkam w Białej, od 2 lat jestem ósmym diakonem stałym diecezji opolskiej. To jest pierwszy stopień święceń w Kościele, który ma swoje prawa i obowiązki i pełni posługę miłosierdzia.

Ks. Mariusz Dziony opowiedział też o politycznych ambicjach niektórych członków Rady Młodzieżowej.

Zobacz także

2019-08-16, godz. 15:05 Violetta Porowska o tym, że listy z kandydatami PiS do Sejmu i Senatu "koszą" przeciwników - Zaskakujących nazwisk, w takim sensie, że „nieznanych” albo nazwisk które są spoza naszego regionu, nie ma. To są wszystko nasze rodzime nazwiska, to osoby, ... » więcej 2019-08-16, godz. 14:22 Artur Kamiński, wiceprezes zarządu w grupie ZAK S.A o żeglowności Odry, znaczeniu logistyki i II Kongresie Żeglugi Śró ... - Modernizacja Odrzańskiej Drogi Wodnej jest dla nas bardzo ważna - powiedział w Loży Radiowej Artur Kamiński, wiceprezes Grupy Azoty ZAK S.A, w Kędzierzynie- ... » więcej 2019-08-14, godz. 14:42 Dominik Pikos o sezonie letnim na turawskich jeziorach i gazyfikacji Turawy - Nasze jeziora to skrajności. Jezioro Średnie jest piękne, czyste i przyciąga wielu turystów i jest Jezioro Duże, niestety bardziej słynne, bo zielone. W tym ... » więcej 2019-08-14, godz. 14:24 Stanisław Rakoczy, lider PSL w regionie o koalicji z Kukizem, planach na kampanię i listach kandydatów - Jest realistą. Ze względu na kalendarz wyborczy narzucony przez termin wyborów, czas jest krótki trzeba sprawnych struktur, żeby zebrać podpisy - powiedział ... » więcej 2019-08-13, godz. 14:41 Arkadiusz Wiśniewski o Cieplaku, centrum przesiadkowym, drugim ratuszu, lotnisku w Opolu i wizycie w Rosji - Rusza rozbiórka "Cieplaka". Wielkiego "bum" nie będzie, w pobliżu jest szpital, więc zrezygnowaliśmy z eksplozji - powiedział w Loży Radiowej Arkadiusz Wiśn ... » więcej 2019-08-13, godz. 14:28 Piotr Woźniak o tym dlaczego nie będzie "jedynką" na opolskiej liście Lewicy, o tym co jednoczy koalicję i programie w ... - Koalicje polegają na tym, że trzeba w pewnych momentach ustąpić - powiedział w Loży Radiowej Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie pytany o to, czy m ... » więcej 2019-08-12, godz. 14:43 Leszek Korzeniowski, poseł PO o tym, że jest dinozaurem, oraz o tym jak młodzi koledzy radzą sobie w kampanii wyborczej - Jestem jakby dinozaurem sejmowym, jestem w pierwszej 25-tce najstarszych obecnych parlamentarzystów będących nieprzerwanie od 2001 roku i czas ustąpić pola ... » więcej 2019-08-12, godz. 14:20 Antoni Duda z PiS o swojej aktywności poselskiej, o nowej Marszałek Sejmu i tym, że kampania trwa 4 lata - Dla mnie nie ma czegoś takiego jak „gorąca kampania wyborcza”. My kampanię prowadzimy 4 lata i swoją pracą oraz swoimi działaniami pokazujemy społeczeństwu, ... » więcej 2019-08-09, godz. 14:18 Piotr Paszkiewicz z Przedwiośnia i Jan Zimoch z Młodej Prawicy o koalicjach tworzonych przez ich partie - Działanie Porozumienia w Zjednoczonej Prawicy zdecydowanie wzmocniło nasze struktury - ocenił Jan Zimoch z Młodej Prawicy, czyli młodzieżówki partii Porozum ... » więcej 2019-08-09, godz. 14:16 Marcin Ociepa o swoim starcie w wyborach do Sejmu i politycznym mariażu Kukiz'15 z PSL-em - Jako jedyny minister z naszego województwa mam nieco większe możliwości przekonywania w Warszawie, że Opolszczyzna potrzebuje wsparcia - powiedział w Loży R ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »