Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jerzy Naszkiewicz o objęciu mandatu posła i Dniach…
2019-06-07, 13:42 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Jerzy Naszkiewicz o objęciu mandatu posła i Dniach Chemika w Kędzierzynie-Koźlu

Jerzy Naszkiewicz o objęciu mandatu posła i Dniach Chemika w Kędzierzynie-Koźlu
- Musiałem mieć świadomość, że ten mandat będzie dany w momencie, kiedy kandydowałem - powiedział w Loży Radiowej Jerzy Naszkiewicz, kierownik biura komunikacji Zakładów Azotowych w Kędzierzynie. W przyszłym tygodniu obejmie on mandat posła za Patryka Jakiego, który opuszcza sejm na rzecz Parlamentu Europejskiego.
Gość Loży Radiowej zaznaczył, że mimo, że do końca kadencji zostały 4 miesiące to ma wiele planów, które chce zrealizować.

- Wiele osób mówi, że teraz jest mniej korzystny czas na objęcie mandatu, ale postąpiłbym wbrew sobie, gdybym zrobił inaczej mimo, że jestem radnym powiatowym. Zostały mi 4 lata kadencji, a w sejmie 4 miesiące. Będę mógł w sejmie wspomóc mój rejon Głubczycki, natomiast zdaję sobie sprawę, że to bardzo krótki okres, w tym są wakacje.
Jerzy Naszkiewicz chciałby zająć się między brakiem kolei w Głubczycach. - To wielkie zaniedbanie naszych poprzedników. Doprowadzenie kolei to priorytet.

Rozmawialiśmy także o Dniach Chemika organizowanych przez Zakłady Azotowe.

- Odbędzie się gala, na której nasi pracownicy będą docenieni odznaczeniami państwowymi i naszymi branżowymi. To pracownicy, którzy przynieśli spółce dodatkowe korzyści przez swoje pomysły, działania, innowacje, które zostały na przykład wdrożone w innych zakładach naszej spółki - wyjaśnił. Takich odznaczeń będzie przyznanych około 50.

W sobotę atrakcje dla mieszkańców. Od godziny 12:00 zabawy dla dzieci z finalistami programu Mam Talent, wiele konkursów, a to wszystko przy hali widowiskowej Azoty.
Będą także niespodzianki dla dorosłych.

- Obecność na pikniku potwierdzili także skoczkowie narciarscy: Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny. Około 15:30 będzie z nimi spotkanie, a później 3 koncerty. Zagra zespół Sonbird, później Jula i gwiazda wieczoru Myslowitz.

Zakłady Azotowe w Kędzierzynie-Koźlu są nierozerwalnie z miastem. - Mieszkańcy tak się zżyli a zakład tak wrósł w miasto, że nie wyobrażają sobie, że mogłoby być inaczej. Poza tym jest jeszcze nasza drużyna siatkarska, więc zakład ma na miasto ogromny wpływ

Zobacz także

2020-07-08, godz. 14:28 WYBORY 2020: Antoni Konopka o wyniku kandydata PSL-u, pozycji Polski w UE - Wybory prezydenckie dla PSL-u i naszych kandydatów zawsze były trudne - stwierdził Antoni Konopka, wicemarszałek województwa z Polskiego Stronnictwa Opolski… » więcej 2020-07-07, godz. 15:46 Piotr Moc o propozycjach dla słuchaczy w ramach letniej ramówki Radia Opole - Rozpoczęliśmy 6 lipca i zmieniła się u nas choćby muzyka, chcieliśmy żeby słuchacze odpoczęli od tej ciężkiej atmosfery jaką mieliśmy przez pandemię - powiedział… » więcej 2020-07-07, godz. 15:44 WYBORY 2020: Bartłomiej Czuchnowski o preferencjach wyborczych, programie Konfederacji - Nie ufamy tak naprawdę jednemu, jak i drugiemu kandydatowi - powiedział Bartłomiej Czuchnowski z Konfederacji. – Dlatego pozostawiamy naszym wyborcom decyzję… » więcej 2020-07-07, godz. 15:42 WYBORY 2020: Bartłomiej Machnik o braku bezpośredniej konfrontacji kandydatów na prezydenta - Nie mamy i prawdopodobnie już nie będziemy mieli debaty dwóch kandydatów na prezydenta - stwierdził politolog dr Bartłomiej Machnik . » więcej 2020-07-06, godz. 12:05 WYBORY 2020: Katarzyna Czochara o zasługach prawicy dla Opolszczyzny - Myślę, że to co zrobił prezydent wraz z całą prawicą dla regionu zostanie przez opolan docenione – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł PiS. » więcej 2020-07-06, godz. 12:01 Beniamin Godyla o tym, że Rafał Trzaskowski upomina się o samorządy i przypomina o bonie turystycznym - Na spotkaniu było wielu zainteresowanych, obyło się bez zakłóceń. Wiemy jak głosował Kędzierzyn–Koźle. To drugie miasto po Opolu, które poparło Rafała Trzaskowskiego… » więcej 2020-07-06, godz. 11:58 WYBORY 2020: Janusz Kowalski o walce z zanieczyszczeniem powietrza, hipokryzji Rafała Trzaskowskiego - Jeżeli system handlu emisjami nie zostanie zreformowany, to od 1 stycznia przyszłego roku odbiorców ciepła i energii elektrycznej czekają znaczne podwyżki cen… » więcej 2020-07-06, godz. 11:50 WYBORY 2020: Rajmund Miller o zaletach Rafała Trzaskowskiego, programie wyborczym - Rafał Trzaskowski jest na wszystkich spotkaniach wyborczych wiarygodny - ocenił poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-03, godz. 14:23 WYBORY 2020: Michał Kalinowski o wyniku Roberta Biedronia i lewicowości Platformy Obywatelskiej - Wynik na pewno mógłby być lepszy - przyznał Michał Kalinowski z Lewicy, oceniając wynik wyborczy Roberta Biedronia. » więcej 2020-07-03, godz. 14:14 WYBORY 2020: Fabian Pszon o wyniku Andrzeja Dudy i stosunkach z Mniejszością Niemiecką - Pierwsza tura na pewno była bardzo emocjonująca – ocenił Fabian Pszon z Soilidarnej Polski. Między innymi ze względu na wysoką frekwencję. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »