Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Patryk Jaki podsumowuje 17 lat w życiu publiczny ...
2019-06-03, 13:00 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Patryk Jaki podsumowuje 17 lat w życiu publicznym, mówi o swoich niepowodzeniach i zdradza plany na działalność w Parlamencie Europejskim

Patryk Jaki podsumowuje 17 lat w życiu publicznym, mówi o swoich niepowodzeniach i zdradza plany na działalność w Parlamencie Europejskim
- Oczywiście dalej będę pamiętał o ziemi opolskiej, ale policzyłem, że swoją działalność polityczną zaczynałem prawie 17 lat temu, 13 lat pełnię funkcji z wyboru, dlatego postanowiłem, że za tak wielkie zaufanie należy się mieszkańcom podsumowanie mojej pracy - powiedział w Loży Radiowej Patryk Jaki, poseł i wiceminister sprawiedliwości, który zdobył mandat europarlamentarzysty. W sobotę "żegnał" się z Opolszczyzną a na konferencji prasowej przedstawił swoje dokonania.
To między innymi jego zdaniem: powiększenie Opola, sprowadzenie do regionu ponad 2 mld dodatkowych środków na infrastrukturę (obwodnica Niemodlina, Kędzierzyna, Olesna, część obwodnicy Opola) zakończenie sprawy mafii wołczyńskiej, wydział medyczny UO.

- Uważam, że zostawiam po sobie nową jakość pełnienia funkcji poselskiej. Widzę, jak kolejni wiceministrowie z naszego regionu próbują iść tą drogą. Widzą, że ważne jest to, żeby cały czas być aktywnym. Uważam, że to pewien standard zachowań, który nawet, jak się zmieni władza w Polsce, to pozostanie.
Patryk Jaki przypomniał także, swoje wsparcie dla opolskiego sportu.

Jeśli chodzi o sprawy, które się nie udały, to pytaliśmy o ustawę o IPN.
- Z punktu widzenia prawnego miałem rację i dalej tak uważam. Ustawa o IPN funkcjonuje jeśli chodzi o narzędzia cywilne, nie funkcjonuje jeśli chodzi o narzędzia prawne bo mieliśmy lata zaniedbań jeśli chodzi o pracę historyczną - zaznaczył.
Nie udało się także wybudowanie nowoczesnego więzienia w Brzegu.
- O jednym projekcie nie będę jeszcze mówił, bo jest szansa, że do niego jeszcze wrócimy - zapowiedział wiceminister sprawiedliwości.

W Parlamencie Europejskim chce pracować w komisji LIBE, zajmującą się wymiarem sprawiedliwości i walką ze zorganizowaną przestępczością. - Chcę wykorzystać swoje doświadczenie z ministerstwa sprawiedliwości - mówił Patryk Jaki. - Interesuję się także sprawami energetycznymi ze względu na elektrownię Opole i przyszłość węgla, która stoi pod znakiem zapytania - dodał.

Gość Loży Radiowej zaznaczył, że chciałby wrócić do polskiej polityki przed końcem eurokadencji, czyli na wybory parlamentarne w 2023 roku. Szczegółów swoich planów nie chciał zdradzać.

Zobacz także

2019-07-05, godz. 14:30 Grzegorz Krukowski (Klub Młodych Solidarnej Polski) i Tobiasz Gajda (Młodzi Demokraci) w Młodzieżowej Loży Radiowej - Są na przegranej pozycji - powiedział w Młodzieżowej Loży Radiowej Grzegorz Krukowski z Klubu Młodych Solidarnej Polski komentując wyniki opozycji w najnows ... » więcej 2019-07-05, godz. 13:15 Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa o remoncie teatru, wspólnym bilecie, dotacjach na zabytki i pomocy dla t ... - Mamy wyłonionego wykonawcę remontu teatru im. J. Kochanowskiego. Blisko 23 mln. zł. mamy na przebudowę tej ważnej instytucji kultury - powiedział w Loży Rad ... » więcej 2019-07-04, godz. 15:47 Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” o innowacyjności 137 milionów złotych dofinansowania pozyskały opolskie firmy w latach 2016-2018 z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na 23 projekty. W Centrum Wystawie ... » więcej 2019-07-04, godz. 14:21 Violetta Porowska o tym jak będzie wyglądała trzydniowa konwencja programowa PiS, ostatnich sondażach i plotkach o Jan ... - Konwencja jest pod hasłem "Myśląc Polska" i wszystkie tematy, które będziemy podejmowali, mają dać receptę i pomysł na to, jak Polska ma funkcjonować. Będzi ... » więcej 2019-07-03, godz. 14:14 Prof. Przemysław Malinowski o budowie elektrowni fotowoltaicznej i rekrutacji do PWSZ - To element większego projektu dotyczącego zrównoważonego rozwoju uczelni - powiedział w Loży Radiowej prof. Przemysław Malinowski rektor Państwowej Wyższej ... » więcej 2019-07-03, godz. 14:30 Beata Szpakowska ze Straży Miejskiej o bezdomności i pomocy udzielanej latem - Słyszeliśmy o pomyśle krakowskiego radnego, który chce zakazać rozdawania jedzenia bezdomnym. To dla nas niedopuszczalne. To osoby pokrzywdzone przez los i ... » więcej 2019-07-02, godz. 14:56 Tomasz Ognisty ze Związku Rolników Indywidualnych Solidarność o zmianach w obrocie ziemią, skutkach suszy i wyborach d ... - W ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego są zawarte wszystkie przepisy dotyczące nieruchomości rolnych w naszym kraju i obrocie tymi nieruchomościami - pow ... » więcej 2019-07-02, godz. 14:37 Adrian Czubak, wojewoda opolski o programie 500+, przywracaniu połączeń autobusowych i suszy - Dane sprzed kilku godzin mówią o tym, że od wczoraj (1.07) złożono ponad 100 tys. wniosków o świadczenie 500+, ale te dane z całą pewnością są już nieaktual ... » więcej 2019-07-01, godz. 15:11 Tomasz Kostuś o planach opozycji na koalicję, podsumowaniu kadencji Sejmu i sobotnich marszach - Dzieje się to, że jesteśmy świadkami polaryzacji polskiej sceny politycznej. Z jednej strony mamy obóz rządzący, a z drugiej opozycję - powiedział w Loży Ra ... » więcej 2019-07-01, godz. 14:51 Jerzy Czerwiński, senator PiS o karcie nauczyciela, reformie szkolnictwa, przedwyborczych układankach i sobotnich mars ... - To po prostu realizacja w praktyce postanowień, które zostały podpisane w porozumieniu Solidarności nauczycielskiej z rządem - powiedział w Loży Radiowej se ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »