Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-03, 18:04 Autor: Justyna Maćkowiak

Patryk Jaki podsumowuje swoją pracę na rzecz Opolszczyzny. Żałuje, że nie udało się wybudować nowoczesnego więzienia

Patryk Jaki [fot. Paula Hołubowicz]
Patryk Jaki [fot. Paula Hołubowicz]
- Ministerstwo Sprawiedliwości zainwestowało w Ochotnicze Straże Pożarne - powiedział w Loży Radiowej Patryk Jaki, dotychczasowy wiceminister sprawiedliwości, europoseł nowej kadencji podsumowując swoją pracę na rzecz Opolszczyzny.
- Mocno o to zabiegałem i do województwa opolskiego trafiły miliony złotych - dodaje gość Radia Opole. - Pieniądze zostały przeznaczone na nowe wozy strażackie, na nowy sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Sprzęt otrzymały prawie wszystkie jednostki. jestem z tego dumny, bo wiem, że to na co dzień ratuje życie, a szczególnie OSP tak silnie rozbudowane w województwie opolskim. OSP nie tylko dbają o nasze życie, ale także są organizatorami życia w wielu małych miejscowościach.

- Nie udało mi się natomiast wybudować w regionie nowoczesnego więzienia - dodaje poseł Jaki. - To jest porażka naszego regionu, dlatego że jest to projekt warty pół miliarda złotych, o który starało się ponad 100 miejscowości. Ten projekt będzie realizowany w innym regionie i to jest przykre. Brzeg jest bardzo rozpolitykowany i na tym traci. Zbliżały się wybory samorządowe i kilku lokalnych polityków uznało, że na strachach i kłamaniu zbuduje kampanię wyborczą. Ponieważ ja jestem daleko i mam milion innych obowiązków, nie byłem w stanie na bieżąco tych wszystkich kłamstw odkręcać.

Ostatecznie nowoczesne zakłady karne powstaną w Sanoku, a drugi w Wielkopolsce. - Niedługo ogłosimy dokładną lokalizację - wyjaśnia Patryk Jaki.

Polityk podsumowując swoją pracę na rzecz Opolszczyzny podkreślał, że przyczynił się do pozyskania dodatkowych niemal dwóch miliardów złotych na opolskie drogi. Wśród osiągnięć wymienia również między innymi powiększenie Opola, otwarcie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim oraz Centrum Mandatowego w Nysie.
Patryk Jaki cz. 1
Patryk Jaki cz. 2

Wiadomości z regionu

2019-11-18, godz. 08:59 Góra św. Anny pięknieje. Wyremontowano drogę, teraz remontują rynek Na ukończeniu jest przebudowa rynku na Górze św. Anny. Nietypowy, trójkątny plac, wiecznie zastawiony samochodami, zmieni się w miejsce przyjazne pieszym i rowerzystom… » więcej 2019-11-17, godz. 21:35 Niedzielna Loża Radiowa. Emocje wśród polityków po pierwszych obradach nowego parlamentu Głównym tematem dzisiejszej (17.11) Loży Radiowej były pierwsze obrady nowego parlamentu. Politycy spierali się o wystąpienia prezydenta i marszałka seniora, a… » więcej 2019-11-17, godz. 17:30 "Podzielmy się z potrzebującymi dobrym słowem". Na rynku w Opolu obchodzono Dzień Ubogich W Opolu trwają diecezjalne obchody Dnia Ubogich. Na Rynku, przy wspólnym stole spotkali się ubodzy, bezdomni, samotni, ale także ci, którzy chcą pomóc. Hasłem… » więcej 2019-11-17, godz. 17:26 Wielki bal wcześniaków z Opolszczyzny Z okazji Światowego Dnia Wcześniaka, Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu zorganizowało bal dla wszystkich rodzin, które wychowują… » więcej 2019-11-17, godz. 17:26 Wypadek na autostradzie. 4 osoby poszkodowane, nie ma przejazdu, lądowały dwa śmigłowce LPR [AKTUALIZACJA] W wyniku wypadku został zablokowany opolski odcinek A4 w kierunku Wrocławia na 266 kilometrze, na wysokości miejscowości Wysoka w powiecie strzeleckim, między… » więcej 2019-11-17, godz. 15:36 Opolcon 2019. Fani fantastyki i gier zawitali do Opola Postaci z gier i filmów goszczą w Opolu na 7. Konwencie Fanów Fantastyki Opolcon 2019. Opolski Klub Fantastyki Fenix przygotował dla miłośników fantastyki bardzo… » więcej 2019-11-17, godz. 15:20 Kolejny dzień Międzynarodowego Turnieju Taekwondo. Przyjechało 670 zawodników 670 zawodników reprezentujących 35 klubów z 6 państw przyjechało do Opola na Międzynarodowy Turniej Taekwondo (16-17.11). W rywalizacji udział biorą zarówno najmłodsi… » więcej 2019-11-17, godz. 12:37 Powrót do przeszłości. Gry i konsole z ubiegłego wieku można zobaczyć w Brzegu na festiwalu RetroSfera Komputery, gry i konsole z minionych lat można oglądać w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu, gdzie trwa Retrosfera. Organizatorzy przygotowali ponad 70 stanowisk… » więcej 2019-11-17, godz. 08:37 Dziś Światowy Dzień Ubogich. Opolskie obchody rozpoczęła w południe msza święta w katedrze - Staramy się dotrzeć do najbardziej potrzebujących osób - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' siostra Aldona Skrzypiec, jałmużnik biskupa opolskiego… » więcej 2019-11-17, godz. 08:00 Wołczyński magistrat daje mieszkańcom nowe możliwości aktywnego spędzania czasu Kolejne dwie Otwarte Strefy Aktywności są dostępne dla mieszkańców gminy Wołczyn. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »