Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Mielec o tym, że dla polskich turystów słońce…
2019-05-22, 10:22 Autor: Marek Świercz

Piotr Mielec o tym, że dla polskich turystów słońce wstaje coraz częściej w Polsce

Piotr Mielec o tym, że dla polskich turystów słońce wstaje coraz częściej w Polsce
- Gdzie Polacy szukają słońca? Ostatnio coraz częściej w Polsce. Rodzima oferta turystyczna jest coraz bogatsza i cieszy się coraz większym powodzeniem. Nie bez znaczenia jest też poczucie bezpieczeństwa - mówił w Loży Radiowej Piotr Mielec, dyrektor biura Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, przypominając o zamachach terrorystycznych, do których doszło w miejscach odwiedzanych chętnie przez polskich turystów, nie tylko w Egipcie czy Tunezji, ale także we Francji czy Wielkiej Brytanii.
Mielec twierdzi, że komfort wypoczynku w Polsce jest coraz większy - w ostatnich latach, w dużej mierze dzięki unijnym dotacjom, rozbudowana została baza hotelowa (także na Opolszczyźnie). I w odróżnieniu od wielu hoteli w Zachodniej Europie, mogących się co prawda poszczycić kilkoma gwiazdkami, ale dość leciwymi, standard nowych polskich hoteli jest po prostu wyższy.

- Jeśli czego nam na Opolszczyźnie brakuje, to takich obiektów, które zapewniłyby rozrywkę niezależnie od pogody - mówi dyrektor OROT-u.

Nasz gość przyszedł do programu, by zaprosić naszych Słuchaczy na 19. Międzynarodowe Targi Turystyczne "W stronę słońca", które odbędą się w najbliższy weekend na opolskim rynku (start w piątek o 11:00). Jak tłumaczy, na targach będą różni wystawcy, także ci oferujące egzotyczne wczasy w tropikach, ale ponieważ gros zwiedzających to mieszkańcy Opola i okolic (w ostatnich latach targi odwiedzało po kilkanaście tysięcy osób), oferta opolskich wystawców ukierunkowana jest na wypoczynek w regionie.

- Naszą specjalnością staje się wypoczynek na obszarach wiejskich. Bo jeśli nie liczyć Opola, Nysy i Brzegu, to większość naszych atrakcji mamy właśnie na wsi. I mówię tu nie tylko o agroturystyce, ale także o licznych zamkach i pałacach - wylicza Mielec.

Tegoroczne targi mają dodatkową atrakcję w postaci "Festiwalu podróżników", czyli spotkań z prawdziwymi globtroterami (nie mylić z turystami), którzy mają na koncie takie ekstremalne wyczyny jak przejechanie skuterem 2 tysięcy kilometrów w Wietnamie.

Zobacz także

2020-07-13, godz. 15:51 WYBORY 2020: Joanna Maksymowicz-Szczepańska o szczegółowych danych i ciekawostkach z głosowania - Bardzo chcieliśmy, żeby frekwencja w województwie przekroczyła magiczne 60%, ale niestety się to nie udało, trochę nam zabrakło, dokładnie 0,8 procenta, ponieważ… » więcej 2020-07-10, godz. 15:52 WYBORY 2020: Młodzieżowa LR o kandydatach, przepływach elektoratów i kampanii wyborczej Spore różnice zdań wśród młodych z różnych opcji politycznych. » więcej 2020-07-10, godz. 13:35 WYBORY 2020: Beata Kempa o ostatnich godzinach kampanii i sporach politycznych w Brukseli - To jest już ostatnia prosta, ale każdy głos jest na wagę złota. JA chciałabym, żeby to była kampania kulturalna, ale jest ostra weszła w fazę brutalności, a… » więcej 2020-07-09, godz. 14:22 Debata "Wspólna sprawa" (09.07.2020): O bezrobociu i kondycji polskiej i opolskiej gospodarki W naszej debacie udział wzięli związkowcy, przedstawiciel ZUS oraz ekonomista i biznesmen. » więcej 2020-07-09, godz. 12:26 Małgorzata Jarosińska - Jedynak o programie "Mosty dla regionów" i wykorzystaniu funduszy unijnych - Rządowy program „Mosty dla regionów” jest finansowany z budżetu państwa, to prawie 2,3 mld złotych na opracowanie dokumentacji, czyli tego pierwszego etapu do… » więcej 2020-07-09, godz. 11:22 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską Przed nami II tura wyborów prezydenckich; do urn pójdziemy już 12 lipca, w niedzielę. Przypomnijmy, w I turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zdobył 43% głosów… » więcej 2020-07-08, godz. 14:28 WYBORY 2020: Antoni Konopka o wyniku kandydata PSL-u, pozycji Polski w UE - Wybory prezydenckie dla PSL-u i naszych kandydatów zawsze były trudne - stwierdził Antoni Konopka, wicemarszałek województwa z Polskiego Stronnictwa Opolski… » więcej 2020-07-07, godz. 15:46 Piotr Moc o propozycjach dla słuchaczy w ramach letniej ramówki Radia Opole - Rozpoczęliśmy 6 lipca i zmieniła się u nas choćby muzyka, chcieliśmy żeby słuchacze odpoczęli od tej ciężkiej atmosfery jaką mieliśmy przez pandemię - powiedział… » więcej 2020-07-07, godz. 15:44 WYBORY 2020: Bartłomiej Czuchnowski o preferencjach wyborczych, programie Konfederacji - Nie ufamy tak naprawdę jednemu, jak i drugiemu kandydatowi - powiedział Bartłomiej Czuchnowski z Konfederacji. – Dlatego pozostawiamy naszym wyborcom decyzję… » więcej 2020-07-07, godz. 15:42 WYBORY 2020: Bartłomiej Machnik o braku bezpośredniej konfrontacji kandydatów na prezydenta - Nie mamy i prawdopodobnie już nie będziemy mieli debaty dwóch kandydatów na prezydenta - stwierdził politolog dr Bartłomiej Machnik . » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »