Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Mielec o tym, że dla polskich turystów sło ...
2019-05-22, 10:22 Autor: Marek Świercz

Piotr Mielec o tym, że dla polskich turystów słońce wstaje coraz częściej w Polsce

Piotr Mielec o tym, że dla polskich turystów słońce wstaje coraz częściej w Polsce
- Gdzie Polacy szukają słońca? Ostatnio coraz częściej w Polsce. Rodzima oferta turystyczna jest coraz bogatsza i cieszy się coraz większym powodzeniem. Nie bez znaczenia jest też poczucie bezpieczeństwa - mówił w Loży Radiowej Piotr Mielec, dyrektor biura Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, przypominając o zamachach terrorystycznych, do których doszło w miejscach odwiedzanych chętnie przez polskich turystów, nie tylko w Egipcie czy Tunezji, ale także we Francji czy Wielkiej Brytanii.
Mielec twierdzi, że komfort wypoczynku w Polsce jest coraz większy - w ostatnich latach, w dużej mierze dzięki unijnym dotacjom, rozbudowana została baza hotelowa (także na Opolszczyźnie). I w odróżnieniu od wielu hoteli w Zachodniej Europie, mogących się co prawda poszczycić kilkoma gwiazdkami, ale dość leciwymi, standard nowych polskich hoteli jest po prostu wyższy.

- Jeśli czego nam na Opolszczyźnie brakuje, to takich obiektów, które zapewniłyby rozrywkę niezależnie od pogody - mówi dyrektor OROT-u.

Nasz gość przyszedł do programu, by zaprosić naszych Słuchaczy na 19. Międzynarodowe Targi Turystyczne "W stronę słońca", które odbędą się w najbliższy weekend na opolskim rynku (start w piątek o 11:00). Jak tłumaczy, na targach będą różni wystawcy, także ci oferujące egzotyczne wczasy w tropikach, ale ponieważ gros zwiedzających to mieszkańcy Opola i okolic (w ostatnich latach targi odwiedzało po kilkanaście tysięcy osób), oferta opolskich wystawców ukierunkowana jest na wypoczynek w regionie.

- Naszą specjalnością staje się wypoczynek na obszarach wiejskich. Bo jeśli nie liczyć Opola, Nysy i Brzegu, to większość naszych atrakcji mamy właśnie na wsi. I mówię tu nie tylko o agroturystyce, ale także o licznych zamkach i pałacach - wylicza Mielec.

Tegoroczne targi mają dodatkową atrakcję w postaci "Festiwalu podróżników", czyli spotkań z prawdziwymi globtroterami (nie mylić z turystami), którzy mają na koncie takie ekstremalne wyczyny jak przejechanie skuterem 2 tysięcy kilometrów w Wietnamie.

Zobacz także

2019-06-26, godz. 14:05 Dr Magdalena Przysiężna-Pizarska, Katarzyna Krupa i Michał Wereszczyński o tym, do czego można się dokopać na Sycylii - Wszystko wskazuje na to, że pojedziemy na Sycylię także w przyszłym roku, bo będziemy mieli czego szukać - mówiła w Loży Radiowej archeolog dr Magdalena Prz ... » więcej 2019-06-26, godz. 13:05 Dariusz Krawiec o braku ratowników i nadmiernej beztrosce letników - Ratowników brakuje w całym kraju. Problemem są zbyt niskie stawki, nikt nie będzie pracował za kilkanaście złotych. Pamiętajmy, że ratownik musi się wyżywić ... » więcej 2019-06-25, godz. 11:15 Stanisław Szwed o tym, jak będzie funkcjonował poszerzony program Rodzina 500 plus - Bardzo dobra wiadomość dla rodzin, startuje 500 plus do pierwszego dziecka, właściwie do każdego dziecka do 18. roku, życia, bez kryterium dochodowego - mów ... » więcej 2019-06-25, godz. 10:51 Krzysztof Kwiatkowski o tym, dlaczego wszyscy powinniśmy być dumnie z Najwyższej Izby Kontroli - Gdy zostawałem prezesem Izby, cieszyła się zaufaniem jednej trzeciej Polaków, dziś ufa nam ponad połowa. Nie ma w kraju drugiej instytucji z takim wynikiem. ... » więcej 2019-06-24, godz. 15:07 Ryszard Galla o zielonym świetle dla Zielonych i odkurzonym okrągłym stole - Oczywiście uważnie obserwujemy to, co się dzieje na niemieckiej scenie politycznej. Pamiętamy dobrze, że gdy w Berlinie rządziła koalicja SPD i Zielonych, t ... » więcej 2019-06-24, godz. 14:36 Antoni Duda, poseł PiS podsumowuje kadencję i mówi o chamstwie na sali sejmowej oraz o układaniu list wyborczych - Rozpatruję, jeśli nic się nie wydarzy, to prawdopodobnie będę chciał znaleźć się na liście - powiedział w Loży Radiowej poseł PiS Antoni Duda, pytany o to, ... » więcej 2019-06-21, godz. 14:49 Łukasz Łabuda o trudnych początkach młodzieżówki formacji Lewica Razem - Młodzi ludzie imprezują, nie interesują się życiem publicznym, choć powinni. Dlatego jest nas garstka – przyznał w Młodzieżowej Loży Radiowej Łukasz Łabuda, ... » więcej 2019-06-21, godz. 11:24 Rafał Tkacz, dyrektor delegatury KBW w Opolu o nielegalnej kampanii wyborczej, sprzątaniu po wyborach do PE i kalendar ... - To niezgodne z prawem - powiedział w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, komentując pomysł zwolennika Platf ... » więcej 2019-06-19, godz. 12:24 Prof. Franciszek Marek o tym, że możemy mówić o gwarach, ale nie o jednej gwarze śląskiej - Już samo określenie gwara śląska nie jest trafne. Bo mamy poza językiem ogólnonarodowym, który nazywamy literackim, mamy tak zwane narzecza: małopolskie czy ... » więcej 2019-06-19, godz. 12:23 Marcin Palade o tym, że przygotowanie trafnej prognozy wyborczej to wyższa szkoła jazdy - Najważniejszą zmianą jakościową jest to, że są już dwie czy trzy instytucje, które postanowiły pochylić się nad trafnością sondaży w Polsce. Przypomnę, że t ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »