Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Mielec o tym, że dla polskich turystów sło ...
2019-05-22, 10:22 Autor: Marek Świercz

Piotr Mielec o tym, że dla polskich turystów słońce wstaje coraz częściej w Polsce

Piotr Mielec o tym, że dla polskich turystów słońce wstaje coraz częściej w Polsce
- Gdzie Polacy szukają słońca? Ostatnio coraz częściej w Polsce. Rodzima oferta turystyczna jest coraz bogatsza i cieszy się coraz większym powodzeniem. Nie bez znaczenia jest też poczucie bezpieczeństwa - mówił w Loży Radiowej Piotr Mielec, dyrektor biura Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, przypominając o zamachach terrorystycznych, do których doszło w miejscach odwiedzanych chętnie przez polskich turystów, nie tylko w Egipcie czy Tunezji, ale także we Francji czy Wielkiej Brytanii.
Mielec twierdzi, że komfort wypoczynku w Polsce jest coraz większy - w ostatnich latach, w dużej mierze dzięki unijnym dotacjom, rozbudowana została baza hotelowa (także na Opolszczyźnie). I w odróżnieniu od wielu hoteli w Zachodniej Europie, mogących się co prawda poszczycić kilkoma gwiazdkami, ale dość leciwymi, standard nowych polskich hoteli jest po prostu wyższy.

- Jeśli czego nam na Opolszczyźnie brakuje, to takich obiektów, które zapewniłyby rozrywkę niezależnie od pogody - mówi dyrektor OROT-u.

Nasz gość przyszedł do programu, by zaprosić naszych Słuchaczy na 19. Międzynarodowe Targi Turystyczne "W stronę słońca", które odbędą się w najbliższy weekend na opolskim rynku (start w piątek o 11:00). Jak tłumaczy, na targach będą różni wystawcy, także ci oferujące egzotyczne wczasy w tropikach, ale ponieważ gros zwiedzających to mieszkańcy Opola i okolic (w ostatnich latach targi odwiedzało po kilkanaście tysięcy osób), oferta opolskich wystawców ukierunkowana jest na wypoczynek w regionie.

- Naszą specjalnością staje się wypoczynek na obszarach wiejskich. Bo jeśli nie liczyć Opola, Nysy i Brzegu, to większość naszych atrakcji mamy właśnie na wsi. I mówię tu nie tylko o agroturystyce, ale także o licznych zamkach i pałacach - wylicza Mielec.

Tegoroczne targi mają dodatkową atrakcję w postaci "Festiwalu podróżników", czyli spotkań z prawdziwymi globtroterami (nie mylić z turystami), którzy mają na koncie takie ekstremalne wyczyny jak przejechanie skuterem 2 tysięcy kilometrów w Wietnamie.

Zobacz także

2019-06-14, godz. 14:25 Marko Markowski z PiS o aktywności młodzieżówki podczas wyborów do PE i planach na jesień - Zaktywizowali się ci, którzy byli naszymi członkami, ale z różnych przyczyn często osobistych, wykazywali mniejszą aktywność. Jednak w wyborach do PE była m ... » więcej 2019-06-14, godz. 14:20 Violetta Porowska o wyborach w Kazachstanie, czyli o tym, że demokracja po azjatycku nie jest taka straszna - Byłam naprawdę pod ogromnym wrażeniem organizacji tych wyborów - mówiła w Loży Radiowej wicewojewoda Violetta Porowska, która jako niezależny obserwator prz ... » więcej 2019-06-13, godz. 15:39 WSPÓLNA SPRAWA Bez polityki migracyjnej nie zatrzymamy ukraińskich pracowników Polska nie ma przemyślanej polityki migracyjnej a działania podejmowane lokalnie, tak jak ostatnio na Opolszczyźnie, mogą nie wystarczyć do zatrzymania w Pols ... » więcej 2019-06-13, godz. 14:20 Dr Norbert Honka, politolog, o systemie samorządu terytorialnego w Niemczech w kontekście pomysłu landyzacji Polski - Samorząd terytorialny może istnieć jedynie w systemie demokratycznym. Jeśli zlikwiduje się samorząd, zlikwiduje się demokrację - powiedział w Loży Radiowej ... » więcej 2019-06-12, godz. 14:28 Andrzej Żylak o tym, dlaczego Polak i Chorwat to dwa bratanki - Chorwaci i Polacy bardzo się lubią, nie bez znaczenia jest tu podobieństwo języka, które naprawdę ułatwia komunikację. Czujemy się tam nie jak obcy, ale tro ... » więcej 2019-06-12, godz. 12:51 Michał Pytlik i Jerzy Przystajko o przyszłości Lewicy Razem i lewicy jako takiej - W tej chwili zmieniliśmy nazwę, więc nazywamy się Partia Lewica Razem - powiedział w Loży Radiowej Michał Pytlik, przedstawiciel tego ugrupowania na Opolszc ... » więcej 2019-06-11, godz. 14:57 Piotr Moc, prezes Radia Opole o ofercie rozgłośni w tygodniu festiwalowym i planach rozwoju w 2020 roku - To okazja do promowania Radia Opole 2 Kultura - powiedział w Loży Radiowej prezes Radia Opole Piotr Moc. Rozmawialiśmy o ofercie jaką przygotowała nasza roz ... » więcej 2019-06-11, godz. 12:45 Martyna Nakonieczny o raporcie na temat stanu naszego województwa, o którym sejmik będzie dyskutował za tydzień - W programie tej ostatniej przed wakacjami sesji bardzo ważny dokument: przygotowany po raz pierwszy raport na temat stanu województwa opolskiego i debata na ... » więcej 2019-06-10, godz. 14:49 Katarzyna Czochara o wizycie Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej w Berlinie i Hamburgu - Prowadziliśmy rozmowy na temat Polonii w Niemczech, która wciąż nie została uznana za mniejszość narodową - powiedziała w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, ... » więcej 2019-06-10, godz. 13:05 Paweł Grabowski o swoich wrażeniach z eurokampanii i politycznych scenariuszach na przyszłość - Jestem bardzo zadowolony ze swoje wyniku, dostałem ponad 11 tysięcy głosów, czyli zwielokrotniłem swój wynik z wyborów parlamentarnych - mówił w Loży Radiow ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »