Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Mielec o tym, że dla polskich turystów słońce…
2019-05-22, 10:22 Autor: Marek Świercz

Piotr Mielec o tym, że dla polskich turystów słońce wstaje coraz częściej w Polsce

Piotr Mielec o tym, że dla polskich turystów słońce wstaje coraz częściej w Polsce
- Gdzie Polacy szukają słońca? Ostatnio coraz częściej w Polsce. Rodzima oferta turystyczna jest coraz bogatsza i cieszy się coraz większym powodzeniem. Nie bez znaczenia jest też poczucie bezpieczeństwa - mówił w Loży Radiowej Piotr Mielec, dyrektor biura Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, przypominając o zamachach terrorystycznych, do których doszło w miejscach odwiedzanych chętnie przez polskich turystów, nie tylko w Egipcie czy Tunezji, ale także we Francji czy Wielkiej Brytanii.
Mielec twierdzi, że komfort wypoczynku w Polsce jest coraz większy - w ostatnich latach, w dużej mierze dzięki unijnym dotacjom, rozbudowana została baza hotelowa (także na Opolszczyźnie). I w odróżnieniu od wielu hoteli w Zachodniej Europie, mogących się co prawda poszczycić kilkoma gwiazdkami, ale dość leciwymi, standard nowych polskich hoteli jest po prostu wyższy.

- Jeśli czego nam na Opolszczyźnie brakuje, to takich obiektów, które zapewniłyby rozrywkę niezależnie od pogody - mówi dyrektor OROT-u.

Nasz gość przyszedł do programu, by zaprosić naszych Słuchaczy na 19. Międzynarodowe Targi Turystyczne "W stronę słońca", które odbędą się w najbliższy weekend na opolskim rynku (start w piątek o 11:00). Jak tłumaczy, na targach będą różni wystawcy, także ci oferujące egzotyczne wczasy w tropikach, ale ponieważ gros zwiedzających to mieszkańcy Opola i okolic (w ostatnich latach targi odwiedzało po kilkanaście tysięcy osób), oferta opolskich wystawców ukierunkowana jest na wypoczynek w regionie.

- Naszą specjalnością staje się wypoczynek na obszarach wiejskich. Bo jeśli nie liczyć Opola, Nysy i Brzegu, to większość naszych atrakcji mamy właśnie na wsi. I mówię tu nie tylko o agroturystyce, ale także o licznych zamkach i pałacach - wylicza Mielec.

Tegoroczne targi mają dodatkową atrakcję w postaci "Festiwalu podróżników", czyli spotkań z prawdziwymi globtroterami (nie mylić z turystami), którzy mają na koncie takie ekstremalne wyczyny jak przejechanie skuterem 2 tysięcy kilometrów w Wietnamie.

Zobacz także

2019-12-09, godz. 13:46 Marcin Popkiewicz o tym czy Ziemi grozi katastrofa klimatyczna i jak się przed tym uchronić - Ziemia przetrwa, tryliony skał będą nadal krążyć wokół Słońca, z tym że trochę zmieni się nasze życie nasze na - mówił w Loży Radiowej Marcin Popkiewicz, fizyk… » więcej 2019-12-09, godz. 13:53 Ryszard Galla o tym czy zasiądzie w prezydium sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, wyborach na burmistrza… - Jesteśmy na etapie konstytuowania się prezydiów poszczególnych komisji i w Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych nadal ten proces trwa – mówił w Loży Radiowej… » więcej 2019-12-06, godz. 14:49 Małgorzata Kulczycka o problemie przemocy wobec kobiet w miejscu pracy Małgorzata Kulczycka z Manufaktury Inicjatyw Różnorodnych opowiedziała o idei happeningu pt. "Nie zamiataj przemocy pod dywan" i przedstawiła na czym polega problem… » więcej 2019-12-06, godz. 14:22 Zuzanna Jarocka i Maksymilian Polis o tym co może zdziałać Młodzieżowa Rada Miasta Opola i Forum Młodzieży Województwa… Forum Młodzieży Województwa Opolskiego działa już drugą kadencję, a Młodzieżowa Rada Miasta Opola ma nieco dłuższą tradycję bo działa już od 15 lat. Nasi rozmówcy… » więcej 2019-12-05, godz. 15:54 Sebastian Szczurek o zmianach a może i rewolucji w korzystaniu z L4 - Na razie wszystko jest w fazie projektów i procedowania, my też nie jesteśmy inicjatorem takich rozwiązań, tylko instytucją, która poniekąd te pomysły realizuje… » więcej 2019-12-05, godz. 15:53 Marcin Antosiewicz o tym jaki jest współczesny Niemiec i jak z nim rozmawiać o historii - Dyskusja o Polakach i Niemcach to dyskusja zawsze na czasie. Z wyników barometru polsko-niemieckiego wynika, że 59% Polaków uważa, że nasze relacje są dobre… » więcej 2019-12-03, godz. 15:19 Marcelina Zawisza o tym, że w sumie jest marksistką, ale nie widzi w tym nic złego, bo ten rodzaj lewicowej tradycji wciąż… - Tak, myślę, że w zasadzie jestem marksistką, choć wolę mówić o sobie jak demokratycznej socjalistce - powiedziała w Loży Radiowej po chwili namysłu Marcelina… » więcej 2019-12-03, godz. 14:29 Zbigniew Kubalańca o 5,5 mln złotych na działania kulturalne, sportowe i turystyczne i tym, że Urząd Marszałkowski chce… - Zarząd województwa zauważył ile organizacje pozarządowe robią w obszarze kultury, turystyki czy sportu i tak np. w kulturze mamy wzrost z 280 tys. złotych do… » więcej 2019-12-02, godz. 13:24 Violetta Porowska o pierwszych dniach w sejmie, o SOR-ze na Katowickiej i feminatywach w polityce - Na tej sesji zostało obnażone całe sedno sprawy, czyli to że marszałek chce po prostu zlikwidować SOR, bo taki ma koncept a nie dlatego, że są przeciwwskazania… » więcej 2019-11-29, godz. 14:59 Paweł Nakonieczny o tym, że Black Friday to zarówno okazja, jak i pułapka - Gdy mamy Black Friday, pojawia się uzasadnione pytanie, czy to klienci łowią okazje, czy to raczej okazje łowią klientów - mówił w Loży Radiowej Paweł Nakonieczny… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »