Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Tomasz Kostuś o grze o tron szefa PO w regionie, ...
2019-04-15, 14:37 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Tomasz Kostuś o grze o tron szefa PO w regionie, strajku nauczycieli i sondażach poparcia przed wyborami

Tomasz Kostuś o grze o tron szefa PO w regionie, strajku nauczycieli i sondażach poparcia przed wyborami
- Prawdziwa gra o tron jest w PiS - powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, pytany o to, czy w opolskich strukturach partii będzie toczyła się gra o fotel szefa regionu. Obecny lider struktur na Opolszczyźnie, Andrzej Buła kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Zgodnie ze statutem partii, jeśli zostanie europosłem, nie może przewodzić PO w regionie.

- Scenariusze powyborcze w Platformie, to temat zastępczy. Trwa kampania do PE, potem są wybory do parlamentu polskiego. To te wydarzenia rozstrzygną, w jakiej będziemy żyć Europie i w jakiej będziemy żyć Polsce - dodał poseł Kostuś.

Gość Loży Radiowej powiedział także, że Danuta Jazłowiecka, obecna europosłanka PO, która nie ubiega się o kolejną kadencję, ale nie wybiera się na polityczną emeryturę. Zamierza kandydować w wyborach do polskiego parlamentu.

Poseł Tomasz Kostuś skomentował także trwający strajk nauczycieli. Jego zdaniem minister edukacji Anna Zalewska przejdzie do historii nie jako wybitny polityk, ale osoba, która doprowadziła do tego strajku i jego konsekwencji.

- Problemy pojawiły się przez niekompetencję, nieudolność, dyletanctwo pani minister i jej pracowników. Takiego bałaganu nie było od 26 lat. Od tamtej pory były większe i mniejsze niepokoje, ale kompromis udawało się osiągnąć. Natomiast, kiedy u steru w ministerstwie stanęła pani Anna Zalewska, nieprzygotowana do funkcji zaczęła od kompletnego chaosu, jakim było likwidowanie gimnazjów - mówił gość Loży Radiowej. Zaznaczył, że nie twierdzi, że PiS nie miał prawa tej reformy przeprowadzić, ale zabrakło konsultacji z nauczycielami, rodzicami, samorządowcami. Pytany o to jak zakończyć strajk nauczycieli poseł PO stwierdził, że w proces negocjacji powinien włączyć się premier Mateusz Morawiecki, który powinien odsunąć od negocjacji Annę Zalewską i Beatę Szydło. - One są już spakowane. jedna i druga pani wybierają się do Parlamentu Europejskiego i wielokrotnie dały dowód na to, że to co mówią, nie ma potwierdzenia w faktach. Premier powinien wkroczyć jeszcze przed świętami - powiedział poseł Kostuś.
Uważa on, że należy przeprowadzić także szerszą debatę nad systemem edukacji, trzeba rozmawiać o karcie nauczyciela, pensum.

Tomasz Kostuś z Platformy Europejskiej skomentował także ostatnie sondaże poparcia dla partii politycznych w których wygrywa Prawo i Sprawiedliwość.

- Średnia sondaży wyborczych dla Platformy Obywatelskiej wcale nie jest taka zła, [jak ostatni sondaż CEBOS. przyp. red.] ale jest niższa niż 25 %. Wynika to z faktu, że całość działań marketingowych to działania Koalicji Europejskiej więc marka PO ginie w cieniu - stwierdził.

Zobacz także

2019-06-04, godz. 12:51 Katarzyna Czochara o wyborach do Parlamentu Europejskiego i planach prawicy - Jestem zadowolona ze swojego wyniku. Startowałam z pozycji siódmej na liście a udało mi się zdobyć na Opolszczyźnie wynik lepszy niż startujący z pozycji tr ... » więcej 2019-06-04, godz. 10:23 Violetta Porowska o powołaniu wojewódzkich konsultantów medycznych, a także o uroczystościach w Starym Grodkowie związ ... - Powołałam 30 konsultantów wojewódzkich w wielu dziedzinach medycyny na nową kadencję - powiedziała w Loży Radiowej Violetta Porowska, wicewojewoda opolski. ... » więcej 2019-06-03, godz. 15:42 Ryszard Wilczyński o tym, że Koalicja Europejska, w tym czy innym kształcie, musi zrobić rachunek sumienia - Oczywiście musimy zrobić rachunek sumienia. Ale na spokojnie, nie da się w ciągu kilku dni rzeczowo podsumować wyborów, których nie udało na się wygrać – mó ... » więcej 2019-06-03, godz. 13:00 Patryk Jaki podsumowuje 17 lat w życiu publicznym, mówi o swoich niepowodzeniach i zdradza plany na działalność w Parl ... - Oczywiście dalej będę pamiętał o ziemi opolskiej, ale policzyłem, że swoją działalność polityczną zaczynałem prawie 17 lat temu, 13 lat pełnię funkcji z wyb ... » więcej 2019-05-31, godz. 13:49 Janusz Cieszyński o Internetowym Koncie Pacjenta, e-receptach i walce z mafiami lekowymi - Internetowe Konto Pacjenta to taka cyfrowa brama do systemu ochrony zdrowia. Tam będą się sukcesywnie pojawiać kolejne informacje na temat naszego stanu zdr ... » więcej 2019-05-31, godz. 13:47 Tobiasz Gajda o słabej frekwencji młodych w wyborach do PE i tym, że młodzieżówka PO musi przed jesienią zakasać rękawy - Frekwencja w tych wyborach była bardzo dobra w skali ogólnopolskiej, ale zwróćmy uwagę, że 73% ludzi młodych nie poszło do urn i to jest dla nas najbardziej ... » więcej 2019-05-30, godz. 16:08 WSPÓLNA SPRAWA Świat nieodległej przyszłości: eksperci, roboty i masy bezrobotnych? Czy pracę odbiorą nam roboty? To realny scenariusz, ale nie oznacza to, że umrzemy z głodu, bo zautomatyzowany świat będzie się wiązał z postaniem zupełnie no ... » więcej 2019-05-30, godz. 13:05 Dr Błażej Choroś o powyborczej układance w Parlamencie Europejskim - Próba odpowiedzi na pytanie co się stało w Europie jest dość trudna. Z jednej strony te siły eurosceptyczne uległy wzmocnieniu, ale z drugie wzmocniły się s ... » więcej 2019-05-29, godz. 14:51 Katarzyna Kownacka o tym, że OCRG wciąż ma pieniądze dla opolskich przedsiębiorców - Gdy świętowaliśmy naszą 15-letnią obecność w Unii Europejskiej, mieliśmy zakontraktowanych 89 procent środków, jakie OCRG dostało w tym okresie programowani ... » więcej 2019-05-29, godz. 14:35 Piotr Piaseczny o pomyśle obowiązku głosowania i wyniku wyborów do PE - Długo byłem przeciwnikiem regulacji tego typu. Aż do momentu w którym okazało się, że rządy, które wybieramy pomimo że są większościowe w ramach ordynacji i ... » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »