Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Tomasz Kostuś o grze o tron szefa PO w regionie…
2019-04-15, 14:37 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Tomasz Kostuś o grze o tron szefa PO w regionie, strajku nauczycieli i sondażach poparcia przed wyborami

Tomasz Kostuś o grze o tron szefa PO w regionie, strajku nauczycieli i sondażach poparcia przed wyborami
- Prawdziwa gra o tron jest w PiS - powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, pytany o to, czy w opolskich strukturach partii będzie toczyła się gra o fotel szefa regionu. Obecny lider struktur na Opolszczyźnie, Andrzej Buła kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Zgodnie ze statutem partii, jeśli zostanie europosłem, nie może przewodzić PO w regionie.

- Scenariusze powyborcze w Platformie, to temat zastępczy. Trwa kampania do PE, potem są wybory do parlamentu polskiego. To te wydarzenia rozstrzygną, w jakiej będziemy żyć Europie i w jakiej będziemy żyć Polsce - dodał poseł Kostuś.

Gość Loży Radiowej powiedział także, że Danuta Jazłowiecka, obecna europosłanka PO, która nie ubiega się o kolejną kadencję, ale nie wybiera się na polityczną emeryturę. Zamierza kandydować w wyborach do polskiego parlamentu.

Poseł Tomasz Kostuś skomentował także trwający strajk nauczycieli. Jego zdaniem minister edukacji Anna Zalewska przejdzie do historii nie jako wybitny polityk, ale osoba, która doprowadziła do tego strajku i jego konsekwencji.

- Problemy pojawiły się przez niekompetencję, nieudolność, dyletanctwo pani minister i jej pracowników. Takiego bałaganu nie było od 26 lat. Od tamtej pory były większe i mniejsze niepokoje, ale kompromis udawało się osiągnąć. Natomiast, kiedy u steru w ministerstwie stanęła pani Anna Zalewska, nieprzygotowana do funkcji zaczęła od kompletnego chaosu, jakim było likwidowanie gimnazjów - mówił gość Loży Radiowej. Zaznaczył, że nie twierdzi, że PiS nie miał prawa tej reformy przeprowadzić, ale zabrakło konsultacji z nauczycielami, rodzicami, samorządowcami. Pytany o to jak zakończyć strajk nauczycieli poseł PO stwierdził, że w proces negocjacji powinien włączyć się premier Mateusz Morawiecki, który powinien odsunąć od negocjacji Annę Zalewską i Beatę Szydło. - One są już spakowane. jedna i druga pani wybierają się do Parlamentu Europejskiego i wielokrotnie dały dowód na to, że to co mówią, nie ma potwierdzenia w faktach. Premier powinien wkroczyć jeszcze przed świętami - powiedział poseł Kostuś.
Uważa on, że należy przeprowadzić także szerszą debatę nad systemem edukacji, trzeba rozmawiać o karcie nauczyciela, pensum.

Tomasz Kostuś z Platformy Europejskiej skomentował także ostatnie sondaże poparcia dla partii politycznych w których wygrywa Prawo i Sprawiedliwość.

- Średnia sondaży wyborczych dla Platformy Obywatelskiej wcale nie jest taka zła, [jak ostatni sondaż CEBOS. przyp. red.] ale jest niższa niż 25 %. Wynika to z faktu, że całość działań marketingowych to działania Koalicji Europejskiej więc marka PO ginie w cieniu - stwierdził.

Zobacz także

2020-06-24, godz. 14:34 Irena Koszyk o raporcie w sprawie nauki zdalnej w Opolu - W szkołach podstawowych odnotowano brak kontaktu z 4% uczniów. Wydaje się niedużo, ale to jest 50 osób, a każdy uczeń jest ważny – mówiła w Loży Radiowej Irena… » więcej 2020-06-24, godz. 14:29 Radosław Roszkowski o sytuacji powodziowej w powiecie prudnickim - Woda na szczęście opada i najgorsze jest za nami. Mamy szczęście, że nie dotknęło nas w takim stopniu jak inne samorządy – mówił w Loży Radiowej Radosław Roszkowski… » więcej 2020-06-24, godz. 14:08 WYBORY 2020: Michał Nowak o obietnicach wyborczych, szansach Andrzeja Dudy na wygraną w pierwszej turze - Emocje kampanijne sięgają szczytu - przyznał Michał Nowak z Solidarnej Polski. – Poza tym ogromnym impulsem jest tez zainteresowanie ludzi, chęć pomocy. » więcej 2020-06-24, godz. 13:22 WYBORY 2020: Dariusz Asman o zaangażowaniu w politykę, programie Szymona Hołowni - Przez całe życie nie interesowałem się polityką, ale teraz troska o rodzinę, dzieci, wnuki, o nasz kraj ukierunkowały mnie - powiedział Dariusz Asman z opolskiej… » więcej 2020-06-23, godz. 13:12 WYBORY 2020: Piotr Pancześnik o spotkaniu Trump - Duda oraz o programie gospodarczym - To była tak długa kampania, że trudno utrzymać wysoki poziom emocji, ale mobilizacja naszych struktur jest duża - stwierdził Piotr Pancześnik z Porozumienia. » więcej 2020-06-23, godz. 12:38 WYBORY 2020: Longin Bartnik o kampanii wyborczej i programie Krzysztofa Bosaka - Mamy pełne ręce roboty – przyznał Longin Bartnik z Konfederacji, omawiając pracę sztabu wyborczego kandydata na prezydenta Krzysztofa Bosaka. » więcej 2020-06-22, godz. 12:20 WYBORY 2020: Jerzy Czerwiński o prerogatywach prezydenta, współpracy z rządem - To co mówił poseł Wilczyński to jest nieprawda. Po drugie - jego projekcja ewentualnej przyszłości politycznej nijak się ma do rzeczywistości – zastrzegł z kolei… » więcej 2020-06-22, godz. 12:18 WYBORY 2020: Ryszard Wilczyński o programie Rafała Trzaskowskiego, nierównowadze w sprawowaniu władzy - Rafał Trzaskowski niesie przesłanie, że możemy w Polsce stworzyć wspólnotę - powiedział Ryszard Wilczyński, poseł Platformy Obywatelskiej. » więcej 2020-06-22, godz. 12:17 WYBORY 2020: Katarzyna Czochara o programie Andrzeja Dudy, o zagrożeniu obcymi ideologiami - Odpowiedź jest bardzo prosta: to prezydent Andrzej Duda jest gwarantem stabilnego rozwoju silnej Polski – zastrzegła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna… » więcej 2020-06-22, godz. 12:15 WYBORY 2020: Stanisław Rakoczy o kampanii Władysława Kosiniaka – Kamysza, konwencji w Opolu - Szukaliśmy dużego miejsca ze sporą przestrzenią – wyjaśnił szef opolskich ludowców wybór miejsca konwencji kandydata Koalicji Polskiej. – Opolski amfiteatr jest… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »