Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Tomasz Kostuś o grze o tron szefa PO w regionie…
2019-04-15, 14:37 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Tomasz Kostuś o grze o tron szefa PO w regionie, strajku nauczycieli i sondażach poparcia przed wyborami

Tomasz Kostuś o grze o tron szefa PO w regionie, strajku nauczycieli i sondażach poparcia przed wyborami
- Prawdziwa gra o tron jest w PiS - powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, pytany o to, czy w opolskich strukturach partii będzie toczyła się gra o fotel szefa regionu. Obecny lider struktur na Opolszczyźnie, Andrzej Buła kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Zgodnie ze statutem partii, jeśli zostanie europosłem, nie może przewodzić PO w regionie.

- Scenariusze powyborcze w Platformie, to temat zastępczy. Trwa kampania do PE, potem są wybory do parlamentu polskiego. To te wydarzenia rozstrzygną, w jakiej będziemy żyć Europie i w jakiej będziemy żyć Polsce - dodał poseł Kostuś.

Gość Loży Radiowej powiedział także, że Danuta Jazłowiecka, obecna europosłanka PO, która nie ubiega się o kolejną kadencję, ale nie wybiera się na polityczną emeryturę. Zamierza kandydować w wyborach do polskiego parlamentu.

Poseł Tomasz Kostuś skomentował także trwający strajk nauczycieli. Jego zdaniem minister edukacji Anna Zalewska przejdzie do historii nie jako wybitny polityk, ale osoba, która doprowadziła do tego strajku i jego konsekwencji.

- Problemy pojawiły się przez niekompetencję, nieudolność, dyletanctwo pani minister i jej pracowników. Takiego bałaganu nie było od 26 lat. Od tamtej pory były większe i mniejsze niepokoje, ale kompromis udawało się osiągnąć. Natomiast, kiedy u steru w ministerstwie stanęła pani Anna Zalewska, nieprzygotowana do funkcji zaczęła od kompletnego chaosu, jakim było likwidowanie gimnazjów - mówił gość Loży Radiowej. Zaznaczył, że nie twierdzi, że PiS nie miał prawa tej reformy przeprowadzić, ale zabrakło konsultacji z nauczycielami, rodzicami, samorządowcami. Pytany o to jak zakończyć strajk nauczycieli poseł PO stwierdził, że w proces negocjacji powinien włączyć się premier Mateusz Morawiecki, który powinien odsunąć od negocjacji Annę Zalewską i Beatę Szydło. - One są już spakowane. jedna i druga pani wybierają się do Parlamentu Europejskiego i wielokrotnie dały dowód na to, że to co mówią, nie ma potwierdzenia w faktach. Premier powinien wkroczyć jeszcze przed świętami - powiedział poseł Kostuś.
Uważa on, że należy przeprowadzić także szerszą debatę nad systemem edukacji, trzeba rozmawiać o karcie nauczyciela, pensum.

Tomasz Kostuś z Platformy Europejskiej skomentował także ostatnie sondaże poparcia dla partii politycznych w których wygrywa Prawo i Sprawiedliwość.

- Średnia sondaży wyborczych dla Platformy Obywatelskiej wcale nie jest taka zła, [jak ostatni sondaż CEBOS. przyp. red.] ale jest niższa niż 25 %. Wynika to z faktu, że całość działań marketingowych to działania Koalicji Europejskiej więc marka PO ginie w cieniu - stwierdził.

Zobacz także

2020-02-27, godz. 12:12 Prof. Jan Żaryn i Magdalena Ogórek z Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL [FILM] „To jest miejsce, w którym ciarki wędrują po plecach. Te ściany pamiętają cierpienie i jęki osób, które były tu więzione” – tak redaktor Magdalena Ogórek opisywała… » więcej 2020-02-26, godz. 11:24 Maciej Siek o likwidowaniu szkół w województwie, ofertach pracy dla nauczycieli i feriach zimowych - Jeszcze formalnego wniosku o opinię nie mamy, więc trudno powiedzieć jaka ona będzie, natomiast my musimy przeprowadzić cała procedurę pod względem formalnym… » więcej 2020-02-25, godz. 11:13 Magazyn międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Piotra Semki w Loży Radiowej cz.2 [AUDIO] Publicyści Piotr Cywiński i Piotr Semka w ramach "Magazynu międzynarodowego" poruszali tematy dotyczące: wpływu TSUE na relacje KE z państwami członkowskimi, problemach… » więcej 2020-02-25, godz. 14:10 Martyna Nakonieczny o sprzeciwie sejmikowych radnych PiS wobec likwidacji "medyczniaka" w Kędzierzynie-Koźlu i wątpliwościach… Przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku województwa, czyli opozycyjnego klubu przyszła do naszego studia prosto z sesji, na której dyskutowano m.in. o zamiarze… » więcej 2020-02-25, godz. 13:40 Wacław Bortnik o skali zagrożenia grypą ptaków oraz koronawirusem Na pytanie czy wykryte ognisko wirusa ptasiej grypy w Kędzierzynie-Koźlu jest groźne, w pierwszej kolejności nasz gość wskazał na różnicę między „ptasią grypą”… » więcej 2020-02-24, godz. 12:39 Tomasz Halski o tym, że zawód pielęgniarki stał się atrakcyjny, o kształceniu kadr medycznych i współpracy z samorządem… Rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu podpisał z władzami województwa list intencyjny. Celem nawiązanej współpracy jest zapewnienie stałego… » więcej 2020-02-24, godz. 09:58 Janusz Kowalski o trwającej kampanii prezydenckiej, współpracy z samorządami, terminalu w Koźlu i "Wagonówce" W Parlamentarnym Poniedziałku naszym gościem był Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych, poseł Zjednoczonej Prawicy. W programie pojawiły się pytania… » więcej 2020-02-21, godz. 14:57 Młodzieżowa Loża Radiowa o niedoszłej reaktywacji portu w Koźlu i początkach kampanii prezydenckiej W Młodzieżowej Loży Radiowej z naszymi gośćmi poruszyliśmy kilka tematów: jeden regionalny, czyli reaktywacja portu w Koźlu, a drugi ogólnokrajowy i kampanijny… » więcej 2020-02-20, godz. 16:46 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Kamilem Bortniczukiem oraz Dariuszem Standerskim W tym tygodniu gośćmi redaktor Magdaleny Ogórek byli Dariusz Standerski, dyrektor programowy Nowej Lewicy, a także Kamil Bortniczuk, wiceminister funduszy i polityki… » więcej 2020-02-20, godz. 15:59 Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” w Loży Radiowej Po godzinie 13.00 przejrzeliśmy podsumowanie działalności w 2019 roku oraz priorytety na 2020 rok jakie wyznaczył sobie Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »