Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » EUROWYBORY Violetta Porowska o kandydatach prawi ...
2019-03-25, 13:03 Autor: Marek Świercz

EUROWYBORY Violetta Porowska o kandydatach prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, strajku nauczycieli i "piątce PiS"

Violetta Porowska o kandydatach prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, strajku nauczycieli i "piątce PiS"
- Zaprezentowaliśmy w sobotę we Wrocławiu cała naszą opolsko-dolnośląską listę, 10 bardzo mocnych nazwisk. To kandydaci doświadczeni, znani, popularni, budzący sympatię Z naszych badań, potwierdzonych ostatnimi korzystnymi dla nas sondażami, wynika, że zdobędziemy w tym okręgu trzy mandaty - mówiła w Loży Radiowej Violetta Porowska, wicewojewoda opolski a zarazem liderka opolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. - I jestem właściwie w stu procentach, że ten trzeci mandat przypadnie opolskiemu kandydatowi Sławomirowi Kłosowskiemu - dodała.
Porowska przypomniała, że pięć lat temu Kłosowski, startując z czwartego miejsca, zdobył 10 tysięcy głosów.

- Teraz, ze swoim doświadczeniem w Europarlamencie, ze swoją wyrazistością, ma szansę uzyskać znakomity wynik - przekonywała. - Pamiętajmy też, że na Opolszczyźnie to ikona PiS, człowiek związany z naszym środowiskiem od 20 lat.

Nasz gość dodał, że drugi opolski kandydat - posłanka Katarzyna Czochara - startuje z miejsca 7. Listę otwierają członkowie rządu: Anna Zalewska i Beata Kempa. Porowska nie zgadza się z tezą, że problemem dla Zalewskiej mogą być nauczycielskie strajki. Twierdzi, że z reformy edukacji zadowoleni są nie tylko rodzice, ale także znacząca część nauczycieli. Podkreśla też, że ostatnie protesty nie mają związku z oceną pracy minister edukacji, ale dotyczą wyłącznie kwestii płacowych.

- Dziś minister edukacji i minister Zalewska spotykają się ze Sławomirem Broniarzem i Piotrem Dudą. Wierzę w możliwość zawarcia porozumienia - moi wicewojewoda.

Zdaniem naszego gościa, czołowy opolski kandydat Koalicji Europejskiej, marszałek Andrzej Buła, nie ma szans na euromandat.

- Opozycja ma ten problem, że jest tylko antypisem, nie ma własnego programu. A my mamy "piątkę PiS", która została przez Polaków fantastycznie przyjęta, o czym przekonujemy się, jeżdżąc po Polsce - dodała Porowska.

Zobacz także

2019-04-19, godz. 14:11 Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15 o jej działalności i planach - Nasza młodzieżówka jest liczna, ciągle zgłaszają się nowe osoby - powiedział w Młodzieżowej Loży Radiowej Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15. Różnimy ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:18 St. aspirant Karol Brandys i nadkomisarz Hubert Adamek o tym, jak nie dać się naciąć na oszustwo "na wnuczka" - Oszustwa "na wnuczka" to wciąż poważny problem. W zeszłym roku w naszym województwie kilkanaście osób zostało oszukanych w sumie na milion złotych. W pierws ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:43 WSPÓLNA SPRAWA Czy warto przeprowadzać test przedsiębiorcy, czyli powszechną lustrację samozatrudnionych? Na polskim rynku pracy mamy problem z tzw. samozatrudnieniem i warto byłoby sprawie przyjrzeć się bliżej, ale proponowany przez resort finansów test przedsięb ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:30 Adrian Czubak, wojewoda opolski o strajku nauczycieli, obwodnicy Brzegu, programie Niepodległa i strajku pracowników s ... - Chciałem bardzo gorąco podziękować panu kuratorowi oświaty, bo wykonał wspaniałą pracę. Dziękuję też serdecznie i gorąco wszystkim osobom, które pomogły prz ... » więcej 2019-04-17, godz. 13:59 EUROWYBORY Rafał Tkacz o tym, kto walczy o mandat europosła w naszym okręgu - Gdybyśmy rozmawiali we wtorek wieczorem, to powiedziałbym, że mamy w naszym okręgu sześć zarejestrowanych komitetów i 60 kandydatów. Ale wczoraj późnym wiec ... » więcej 2019-04-16, godz. 15:07 Dr Barbara Radecka o certyfikacie dla Opolskiego Centrum Onkologii, roli pracownika niemedycznego w procesie leczenia ... Opolskie Centrum Onkologii otrzymała certyfikat potwierdzający jakość usług w zakresie leczenia chorób piersi, Certyfikat przyznaje niezależna komisja Międzyn ... » więcej 2019-04-16, godz. 14:09 Piotr Wach, radny sejmiku o sytuacji na rynku pracy w regionie oraz kondycji opolskiej branży turystycznej - Coraz większa grupa przedsiębiorców w województwie opolskim może borykać się z brakiem rąk do pracy - powiedział w Loży Radiowej Piotr Wach, przewodniczący ... » więcej 2019-04-15, godz. 14:37 Tomasz Kostuś o grze o tron szefa PO w regionie, strajku nauczycieli i sondażach poparcia przed wyborami - Prawdziwa gra o tron jest w PiS - powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, pytany o to, czy w opolskich strukturach partii b ... » więcej 2019-04-15, godz. 14:34 Katarzyna Czochara, Joanna Czochara i Mieczysław Partyczny o programie tegorocznego Święta Flagi w Moszczance - Tegoroczne Święto Flagi w Moszczance będzie miało charakter wyjątkowy. Otrzymaliśmy narodowy patronat prezydenta RP Andrzeja Dudy i honorowy patronat premie ... » więcej 2019-04-12, godz. 14:00 EUROWYBORY Krzysztof Śmiszek o tym, że Wiosna ma się dobrze i chce więcej Europy w Polsce - Pogłoski o śmierci Wiosny są stanowczo przedwczesne. Ostatni sondaż daje nam 12 procent poparcia w wyborach do polskiego parlamentu - mówił w Loży Radiowej ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »