Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Grzegorz Peczkis o bezpieczeństwie energetycznym…
2019-01-28, 14:15 Autor: Paula Hołubowicz

Grzegorz Peczkis o bezpieczeństwie energetycznym i o tym, że na prawicy nie ma świętych krów

Grzegorz Peczkis o bezpieczeństwie energetycznym i o tym, że na prawicy nie ma świętych krów
- Problem z energetyką polega na tym, że teraz nie chodzi już tylko o przetwarzanie energii, bo do energetyki weszły kwestie klimatyczne, czyli polityka i ideologia - mówił w Loży Radiowej Grzegorz Peczkis, senator Prawa i Sprawiedliwości, komentując unijne spory o dekarbonizację, czyli polityczne zabiegi o całkowite odejście od energetyki opartej na węglu.
Jak mówi nasz gość, nasi unijni sąsiedzi narzucają nam różne standardy, których sami niekoniecznie przestrzegają, tymczasem my jesteśmy skazani na węgiel, bo nie mamy alternatywnego paliwa. Peczkis zaznacza jednak, że potrafimy spalać węgiel w sposób jak najbardziej ekologiczny, dbając o odsiarczanie, odpylanie czy eliminację tlenków azotu.

- Taki charakter ma też piąty blok Elektrowni Opole, podobnie będzie z szóstym - mówi nasz gość. - Wygląda jednak na to, że węglowa elektrownia w Ostrołęce będzie ostatnia a Polska pójdzie jednak w kierunku energetyki atomowej, mówi się o wybudowaniu dwóch elektrowni jądrowych.

Zdaniem Peczkisa, gigantyczne zalety ma energia pochodząca z gazu.

- Problem jest jeden: gaz jest piekielnie drogi - mówi senator PiS.

Naszego gościa zapytaliśmy także o zdarzenia, które rozgrzały ostatnio opinię publiczną, czyli śmierć Pawła Adamowicza i aresztowanie Bartłomieja M., byłego rzecznika MON i asystenta Antoniego Macierewicza. Peczkis stwierdził, że tragiczna śmierć prezydenta Gdańska wpłynęła na wyciszenie debaty politycznej, choć on osobiście nie wierzy, że będzie to trwała tendencja.

- Co do Bartłomieja M., to mogę stwierdzić, że u nas nie ma świętych krów, jeśli ktoś związany z naszym obozem dopuści się czynów karalnych, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności - stwierdził Peczkis.

Zobacz także

2020-02-20, godz. 16:46 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Kamilem Bortniczukiem oraz Dariuszem Standerskim W tym tygodniu gośćmi redaktor Magdaleny Ogórek byli Dariusz Standerski, dyrektor programowy Nowej Lewicy, a także Kamil Bortniczuk, wiceminister funduszy i polityki… » więcej 2020-02-20, godz. 15:59 Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” w Loży Radiowej Po godzinie 13.00 przejrzeliśmy podsumowanie działalności w 2019 roku oraz priorytety na 2020 rok jakie wyznaczył sobie Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców… » więcej 2020-02-18, godz. 14:38 Michał Ostapiuk, autor wydanej przez IPN książki "Komendant „Bury”. Biografia kpt. Romualda Adama Rajsa „Burego”" Gościem Loży Radiowej był Michał Ostapiuk, autor najpopularniejszej książki IPN w roku 2019 pt." Komendant "Bury" - Biografia kpt. Romualda Adama Rajsa "Burego"… » więcej 2020-02-17, godz. 15:03 Paweł Kampa o świdnickiej konwencji wyborczej Roberta Biedronia - Ogłoszenie naszego kandydata mieliśmy już w styczniu, a w tej chwili koncepcja jest taka, żeby przedstawić konkretne zakresy tematyczne, żeby nie zagłuszać przekazu… » więcej 2020-02-17, godz. 14:45 Katarzyna Czochara o inauguracji kampanii prezydenckiej w Warszawie, podatku cukrowym i obwodnicach - Wspaniała, wyjątkowa atmosfera. Myślę, że również ci który nie byli bezpośrednio na tej konwencji, a śledzili ją za pomocą mediów, czuli ogromną moc i energię… » więcej 2020-02-14, godz. 15:23 Młodzieżowa Loża Radiowa o regułach kampanii wyborczej Nad tym czy polska polityka, szczególnie w okresie kampanii wyborczych brutalizuje się zastanawiali się goście Młodzieżowej Loży Radiowej. Podawali też przykłady… » więcej 2020-02-14, godz. 15:04 Zbigniew Bommersbach o śladach historii, które ujawniane są w czasie remontów i prac ziemnych Wszelkiego rodzaju odkrycia historyczne w Opolu zdarzają się przy okazji różnych prac i remontów na bieżąco. W momencie pojawienia się informacji o odkryciu do… » więcej 2020-02-13, godz. 15:57 WSPÓLNA SPRAWA. Debata o budowaniu zaufania i lojalności wobec firmy, dodatkowych świadczeniach od firm oraz o tych, które… Podczas czwartkowej debaty z udziałem pracodawców i związkowców zastanawialiśmy się jakimi środkami skutecznie buduje się lojalność pracownika, by przywiązać go… » więcej 2020-02-13, godz. 15:44 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą, minister i szefowa KPRM, poseł Parlamentu E… W tym tygodniu zamiast prosto z Sejmu, red. Magdalena Ogórek prowadziła swój cotygodniowy wywiad ze studia Radia Opole. Jej rozmówczynią była Beata Kempa, europarlamentarzystka… » więcej 2020-02-12, godz. 15:48 Maciej Kalski o wzroście bezrobocia w woj. opolskim Bezrobocie u nas w województwie również wzrosło w styczniu, tak samo jak i w kraju, czyli 0,3% - mówił w Loży Radiowej Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »