Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Barbara Łabędzka o byciu ambasadorem UO, globaln ...
2018-12-11, 15:23 Autor: Marek Świercz (oprac. Paula Hołubowicz)

Barbara Łabędzka o byciu ambasadorem UO, globalnej polityce i studiach w Moskwie

Barbara Łabędzka o byciu ambasadorem UO, globalnej polityce i studiach w Moskwie
- Jestem humanistką i mam umiejętności językowe, dlatego muszę powiedzieć, że uczę się siedmiu języków: oprócz polskiego to angielski, niemiecki, rosyjski, mój ulubiony norweski, chiński i arabski. No i mam w szkole łacinę – mówiła w Loży Radiowej Barbara Łabędzka, przewodnicząca samorządu uczniowskiego III LO w Opolu a zarazem młodzieżowy ambasador UE na Polskę. – Choć z chińskim może trochę przesadziłam, nauka ideogramów to jeszcze nie nauka języka – dodała.
Wątek językowy jest ważny – by aplikować o stanowisko młodzieżowego ambasadora (Basia aplikowała latem, nominację dostała w październiku) trzeba było nie tylko wypełnić dokumenty po angielsku, ale także zadeklarować znajomość czterech języków. Opolskie licealistce się udało i teraz niespełna 18-letnia uczennica dwujęzycznej klasy administracyjno-prawnej szykuje się do organizacji szeregu imprez dla młodych ludzi zainteresowanych geopolityką. Już kilka razy brała udział w symulacjach obrad parlamentu europejskiego, za dwa miesiące wybiera się na kolejną do Armenii, w kwietniu szykuje podobną debatę w Opolu, prawdopodobnie poświęconą bardzo bliskim wtedy eurowyborom.

Pytana o prywatny katalog wartości, mówi, że jest patriotką odwołującą się do spuścizny Romana Dmowskiego, jest też żywo zainteresowana geopolityką na kierunku wschodnim – z zainteresowaniem obserwuje ewolucję Federacji Rosyjskiej i nie wyklucza, że będzie studiowała stosunki międzynarodowe i prawa człowieka w Moskwie.

Zobacz także

2019-01-22, godz. 14:13 Adrian Czubak o bezpieczeństwie w urzędzie i regionie, starych i nowych programach prospołecznych oraz rozbudowie Elek ... - Na pierwszej konferencji po objęciu funkcji wojewody mówiłem, że moimi priorytetami będą bezpieczeństwo i rozwój. I dlatego zleciłem audyt bezpieczeństwa w ... » więcej 2019-01-22, godz. 16:20 Tomasz Wolny o tym, że Opolu grozi utrata 100 mln zł a brak troski o ekologię ma swoje biznesowe konsekwencje - Wystąpiliśmy do Komisji Europejskiej z wnioskiem o odebranie ponad 100 milionów złotych unijnych funduszy przyznanych na budowę centrum przesiadkowego Opole ... » więcej 2019-01-21, godz. 15:53 Ryszard Wilczyński o szczególnym czasie po śmierci Pawła Adamowicza, o przejściu od traumy do wdzięczności i nadziei - Czas od śmierci, od morderstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, do pogrzebu, a właściwie do dzisiaj, to czas szczególny, czas swoistego misterium, gdy p ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:35 Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii o łańcuchu wartości, kosmicznej technologii i hub'ie lobb ... - Naszą rolą, jako ministerstwa przedsiębiorczości, jest wspierać polskich przedsiębiorców w różnych procesach, w tym dotyczących transformacji własnej działa ... » więcej 2019-01-18, godz. 14:23 Anna Dąbrowska o tym, dlaczego w polskich aptekach brakuje wielu ważnych leków - W okresie badanym przez NIK nieprawidłowości na terenie Opolszczyzny nie stwierdzono, że wcześniej mieliśmy trzy przypadki wystąpienia tego procederu. Postę ... » więcej 2019-01-18, godz. 14:04 Grzegorz Krukowski, o młodzieżówce Solidarnej Polski i jej zadaniach w czasie kampanii wyborczej - Pierwsza moja aktywność publiczna, to zorganizowanie strajku w szkole - powiedział w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski z Klubu Młodych Solidarnej Polski. - S ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:54 WSPÓLNA SPRAWA Piotr Pakosz i Mirosław Czernysz o strajku nauczycieli - Wierzymy w rozsądek rządu i pozytywny wynik negocjacji - mówił w Loży Radiowej Piotr Pakosz, przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Ślą ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:22 Krzysztof Drynda o planach partii Porozumienie, działalności WSSE a także o losach Razem dla Opola - Nowa oferta dla Polski i Polaków składa się z trzech głównych komponentów - powiedział w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, członek Porozumienia, ugrupowania J ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:23 Rafał Tkacz o eurowyborach i tym, co może się w nich zmienić jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską lub w niej p ... - Polska może zyskać jednego eurodeputowanego, jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej - powiedział w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej ... » więcej 2019-01-16, godz. 13:38 Monika Ożóg o tym, że Muzeum Śląska Opolskiego szeroko otwiera swoje podwoje - Świat się zmienia! Muzeum nie może być świątynią sztuki, w której panuje cisza. Bardzo chciałabym, żeby w naszym muzeum można było usłyszeć śmiech zwiedzają ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »