Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Sebastian Szczurek o tym, że e-zwolnienia wchodz ...
2018-11-15, 13:50 Autor: Marek Świercz

Sebastian Szczurek o tym, że e-zwolnienia wchodzą w życie i odwrotu już nie ma

Sebastian Szczurek o tym, że e-zwolnienia wchodzą w życie i odwrotu już nie ma
- Na początku roku może 5 – 6 zwolnień na 100 było wystawianych drogą elektroniczną, na początku listopada już 55 procent. Dlatego uważamy, że reforma się powiedzie – mówił w Loży Radiowej Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. – W skali kraju ZUS zorganizował ogrom szkoleń, na Opolszczyźnie było ich 515, przeszkoliliśmy 1690 lekarzy a ostatnio także 150 asystentów medycznych – dodał.
Termin wprowadzenia e-zwolnienia był dwukrotnie przesuwany, ostatecznie ma ono obowiązywać od 1 grudnia tego roku.

- Są tacy lekarze, którzy już całkowicie przestawili się na zwolnienia elektroniczne, ale są też placówki, gdzie z tym zwlekano, deklarując, że przejdą na e-zwolnienia, gdy prawo uczyni je obligatoryjnymi – mówi nam Szczurek.

Jego zdaniem, to nowe rozwiązanie, obowiązujące już w wielu krajach o bardzo różnych tradycjach kulturowych (od Włoch po Skandynawię), ma same zalety. E-zwolnienie wystawia się łatwiej niż tradycyjne, trudniej o pomyłkę, z kolei dla pacjenta to sama korzyść, bo nie musi się martwić o to, w jaki sposób dostarczyć pracodawcy druk L4 (czasem wiązałoby się to z koniecznością przejechania kilkudziesięciu kilometrów).

- Wszystkie firmy zatrudniające powyżej 5 pracowników mają obowiązek zarejestrowania się na platformie usług elektronicznych – mówi nasz gość. – Jeszcze kilkaset w regionie tego nie zrobiło, ale pracujemy nad tym.

Zobacz także

2018-12-18, godz. 15:06 Małgorzata Kozak o tym, że pracownicy opieki społecznej nie zaradzą wszystkim problemom i także my powinniśmy zachować ... - Uważam, że ta kobieta była dramatycznie osamotniona. Była w niechcianej ciąży z partnerem, na którym jej zależało. Musiała dokonać wyboru: dziecko albo on. ... » więcej 2018-12-18, godz. 09:06 Violetta Koper-Staszowska i Wiesław Kucharski o suszy, zalesianiu, ekologii, miejskich dzikach i powrocie wilków - Wilki to dziś gatunek ekspansywny. Mamy zarejestrowane watahy w nadleśnictwie Gidle, Złoty Potok, ostatnio znaleziono martwą waderę w nadleśnictwie Brynek. ... » więcej 2018-12-17, godz. 10:40 Ryszard Galla o uregulowaniu kwestii zmiany granic, zdobyczach Mniejszości Niemieckiej w samorządzie województwa i wyb ... - Myślę, że samorząd Dobrzenia Wielkiego powinien jednak zająć się przyszłością, a nie wracać do przeszłości. Teraz najważniejsze jest zbilansowanie mniejszeg ... » więcej 2018-12-17, godz. 10:27 Sławomir Kłosowski o strachu Europy, niemieckiej obronie Jugendamtów i końcu dominacji socjalistów i liberałów - Powinniśmy się cieszyć, że żyjemy w kraju, w którym nie ma takich problemów. Gdy po zamachu w Strasburgu spotkaliśmy się w Parlamencie Europejskim, padało w ... » więcej 2018-12-14, godz. 15:34 Rafał Bartek o wizycie pełnomocnika rządu Niemiec do spraw mniejszości oraz o tym, jakie wyzwania stoją przed regionem ... - Pełnomocnik rządu RFN ds. mniejszości, który jest na stanowisku stosunkowo niedawno, dosyć spontanicznie, po tym jak usłyszał o wyniku wyborów samorządowych ... » więcej 2018-12-14, godz. 15:09 Płk Edward Łakomy o filmie opowiadającym o tragicznych wydarzeniach podczas misji ONZ w Kambodży - Misje nie mają wymiaru wyłącznie wojskowego, ale także polityczny, warto brać w nich udział - mówił w Loży Radiowej płk. Edward Łakomy, prezes Koła nr 25 St ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:41 Podinsp. Maciej Milewski o korytarzu życia i bezpieczeństwie na drogach - Obserwujemy zatrważające obrazki, kiedy to kierowcy nie wiedzą jak się zachować, a część z nich ignoruje sygnały pojazdów uprzywilejowanych - powiedział w L ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:38 Bartosz Kuświk o 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce - Są takie rzeczy, których wciąż nie wiemy o stanie wojennym. Na przykład nie wiadomo, ile osób zginęło. Mówimy o około setce ludzi - wyjaśnił gość Loży Radio ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:36 Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarcia i o nowym budżecie Namysłowa - Burmistrzem jestem dopiero trzeci tydzień, więc to jeszcze zbyt krótki czas, by przyjrzeć się wszystkim instytucjom i osobom, które nimi zarządzają – mówił ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:28 Barbara Radecka o tym, dlaczego Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS - Prowadzimy od kilku lat system skoordynowanej opieki nad pacjentami z rakiem piersi. Żeby spełnić najwyższe standardy, jakie wymagane są normami europejskim ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »