Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i ...
2018-09-13, 13:09 Autor: Ewa Skrabacz

Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica

Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica
- Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były poseł Ruchu Palikota i SLD, komentując przeprosiny gazety za publikację zdjęcia rozebranego parlamentarzysty w hotelu sejmowym.
- Sprawa była bardzo prosta. To był jedna teczka akt, 4 świadków, którzy stawili się w terminie, na sali sądowej trwało to łącznie właściwie 6 godz., a cały proces ciągnął się 5 lat. Oprócz przeprosin, przyznano mi także zadośćuczynienie. Nigdy za późno, mimo że jest to jednak pyrrusowe zwycięstwo, ale przydatne z tego względu, by nikt się już na taką publikację nie odważył – dodał Kępiński.

- Od 2 lat jestem w Szwecji. To był intratny wyjazd. Oswoiłem się ze społeczeństwem, nauczyłem się języka, doszlifowałem swoje poprzednie dwa. Pracuję tam w branży budowlanej. Z powodzeniem praktykuję zawód zbrojarza. Decyzja o wyjeździe była mocno ekonomiczna. No i Szwecja jest bardzo niedaleko, prawie 20 samolotów dziennie, pływają promy, właściwie trudno powiedzieć, że to zagranica – stwierdził Kępiński.

Naszego gościa zapytaliśmy także, czy myśli o powrocie do polityki.

- Może nadejdzie taki czas, nic nie wydarzyło się na zawsze. Mam 43 lata i naprawdę dobre doświadczenie polityczne. Byłem z drugiej strony lustra, wiem, jak to działa, jak tę kiełbasę się robi, zanim wyjdą dobre wyroby. Na razie jeszcze nic mnie nie pociągnęło. Obserwuję, dowiaduję się, mam wiedzę. Polityką interesowałem się całe życie i nie przestałem. Przestałem to robić zawodowo, za uposażenie poselskie, ale we krwi dobro kraju mam cały czas i bardzo bym sobie życzył, żeby co najmniej mądrzejsi ludzie ode mnie rządzili – mówił Kępiński.

Zobacz także

2018-10-17, godz. 14:43 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o infrastrukturze regionu Infrastruktura województwa opolskiego była tematem środowej Loży Radiowej. W "Ringu Wyborczym" zmierzyli się przedstawiciele dziewięciu komitetów. » więcej 2018-10-16, godz. 13:45 Ring Wyborczy - kandydaci o depopulacji Opolszczyzna to region, który wyludnia się i starzeje najszybciej w kraju, dlatego też – na ostatnie kampanijnej prostej – cykl tematycznych debat z przedstaw ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:34 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Ozimka Huta Małapanew wciąż jest ważna dla Ozimka, miasteczka, w którym ludziom dobrze się żyje - to opinia urzędującego burmistrza Jana Labusa, który walczy o reele ... » więcej 2018-10-12, godz. 13:27 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic Zaczęło się od deklaracji dobrej woli i chęci współpracy, skończyło, tradycyjnie, na wzajemnych złośliwościach. W Ringu Wyborczym spotkali się dwaj kandydaci ... » więcej 2018-10-11, godz. 14:01 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Kluczborka Kluczbork to jedno z najlepiej zarządzanych miast w Polsce czy zadłużony po uszy samorząd, któremu grozi finansowa katastrofa? Pierwszą opinię wygłosił w Ring ... » więcej 2018-10-10, godz. 15:06 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Namysłowa Wszyscy kandydaci na burmistrza Namysłowa apelowali o to, by ogólnopolskie spory polityczne nie zatruwały atmosfery polityki samorządowej, ale przebieg debaty ... » więcej 2018-10-09, godz. 14:09 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Strzelec Opolskich Problemy komunikacyjne, demograficzne, mieszkaniowe i ekologiczne - na tych czterech głównych tematach skupiła się debata trzech kandydatów na burmistrza Strz ... » więcej 2018-10-08, godz. 14:03 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Brzegu Sytuacja finansowa miasta, inwestycje, problemy demograficzne, wizja połączenia ze Skarbimierzem a także budowa nowego zakładu karnego – o tym debatowali w Ri ... » więcej 2018-10-05, godz. 14:30 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Głubczyc W piątkowym Ringu Wyborczym udział wzięli kandydaci na burmistrza Głubczyc: Adam Krupa – Komitet Wyborczy Wyborców Obywatelski Komitet Głubczyc, Elżbieta Słod ... » więcej 2018-10-04, godz. 14:29 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Nysy Sytuacja budżetowa miasta, bilans kończącej się kadencji, walka z depopulacją i turystyka - to główne tematy poruszone w Ringu Wyborczym, w którym spotkało si ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »