Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i ...
2018-09-13, 13:09 Autor: Ewa Skrabacz

Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica

Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica
- Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były poseł Ruchu Palikota i SLD, komentując przeprosiny gazety za publikację zdjęcia rozebranego parlamentarzysty w hotelu sejmowym.
- Sprawa była bardzo prosta. To był jedna teczka akt, 4 świadków, którzy stawili się w terminie, na sali sądowej trwało to łącznie właściwie 6 godz., a cały proces ciągnął się 5 lat. Oprócz przeprosin, przyznano mi także zadośćuczynienie. Nigdy za późno, mimo że jest to jednak pyrrusowe zwycięstwo, ale przydatne z tego względu, by nikt się już na taką publikację nie odważył – dodał Kępiński.

- Od 2 lat jestem w Szwecji. To był intratny wyjazd. Oswoiłem się ze społeczeństwem, nauczyłem się języka, doszlifowałem swoje poprzednie dwa. Pracuję tam w branży budowlanej. Z powodzeniem praktykuję zawód zbrojarza. Decyzja o wyjeździe była mocno ekonomiczna. No i Szwecja jest bardzo niedaleko, prawie 20 samolotów dziennie, pływają promy, właściwie trudno powiedzieć, że to zagranica – stwierdził Kępiński.

Naszego gościa zapytaliśmy także, czy myśli o powrocie do polityki.

- Może nadejdzie taki czas, nic nie wydarzyło się na zawsze. Mam 43 lata i naprawdę dobre doświadczenie polityczne. Byłem z drugiej strony lustra, wiem, jak to działa, jak tę kiełbasę się robi, zanim wyjdą dobre wyroby. Na razie jeszcze nic mnie nie pociągnęło. Obserwuję, dowiaduję się, mam wiedzę. Polityką interesowałem się całe życie i nie przestałem. Przestałem to robić zawodowo, za uposażenie poselskie, ale we krwi dobro kraju mam cały czas i bardzo bym sobie życzył, żeby co najmniej mądrzejsi ludzie ode mnie rządzili – mówił Kępiński.

Zobacz także

2018-12-18, godz. 15:06 Małgorzata Kozak o tym, że pracownicy opieki społecznej nie zaradzą wszystkim problemom i także my powinniśmy zachować ... - Uważam, że ta kobieta była dramatycznie osamotniona. Była w niechcianej ciąży z partnerem, na którym jej zależało. Musiała dokonać wyboru: dziecko albo on. ... » więcej 2018-12-18, godz. 09:06 Violetta Koper-Staszowska i Wiesław Kucharski o suszy, zalesianiu, ekologii, miejskich dzikach i powrocie wilków - Wilki to dziś gatunek ekspansywny. Mamy zarejestrowane watahy w nadleśnictwie Gidle, Złoty Potok, ostatnio znaleziono martwą waderę w nadleśnictwie Brynek. ... » więcej 2018-12-17, godz. 10:40 Ryszard Galla o uregulowaniu kwestii zmiany granic, zdobyczach Mniejszości Niemieckiej w samorządzie województwa i wyb ... - Myślę, że samorząd Dobrzenia Wielkiego powinien jednak zająć się przyszłością, a nie wracać do przeszłości. Teraz najważniejsze jest zbilansowanie mniejszeg ... » więcej 2018-12-17, godz. 10:27 Sławomir Kłosowski o strachu Europy, niemieckiej obronie Jugendamtów i końcu dominacji socjalistów i liberałów - Powinniśmy się cieszyć, że żyjemy w kraju, w którym nie ma takich problemów. Gdy po zamachu w Strasburgu spotkaliśmy się w Parlamencie Europejskim, padało w ... » więcej 2018-12-14, godz. 15:34 Rafał Bartek o wizycie pełnomocnika rządu Niemiec do spraw mniejszości oraz o tym, jakie wyzwania stoją przed regionem ... - Pełnomocnik rządu RFN ds. mniejszości, który jest na stanowisku stosunkowo niedawno, dosyć spontanicznie, po tym jak usłyszał o wyniku wyborów samorządowych ... » więcej 2018-12-14, godz. 15:09 Płk Edward Łakomy o filmie opowiadającym o tragicznych wydarzeniach podczas misji ONZ w Kambodży - Misje nie mają wymiaru wyłącznie wojskowego, ale także polityczny, warto brać w nich udział - mówił w Loży Radiowej płk. Edward Łakomy, prezes Koła nr 25 St ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:41 Podinsp. Maciej Milewski o korytarzu życia i bezpieczeństwie na drogach - Obserwujemy zatrważające obrazki, kiedy to kierowcy nie wiedzą jak się zachować, a część z nich ignoruje sygnały pojazdów uprzywilejowanych - powiedział w L ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:38 Bartosz Kuświk o 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce - Są takie rzeczy, których wciąż nie wiemy o stanie wojennym. Na przykład nie wiadomo, ile osób zginęło. Mówimy o około setce ludzi - wyjaśnił gość Loży Radio ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:36 Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarcia i o nowym budżecie Namysłowa - Burmistrzem jestem dopiero trzeci tydzień, więc to jeszcze zbyt krótki czas, by przyjrzeć się wszystkim instytucjom i osobom, które nimi zarządzają – mówił ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:28 Barbara Radecka o tym, dlaczego Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS - Prowadzimy od kilku lat system skoordynowanej opieki nad pacjentami z rakiem piersi. Żeby spełnić najwyższe standardy, jakie wymagane są normami europejskim ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »