Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Sławomir Batko i Łukasz Sowada o tym, co jest, a ...
2018-08-30, 11:00 Autor: Łukasz Fura

Sławomir Batko i Łukasz Sowada o tym, co jest, a co nie jest personalnym atakiem w kampanii wyborczej

Sławomir Batko i Łukasz Sowada o tym, co jest a co nie jest personalnym atakiem w kampanii wyborczej
- Zarzucanie prezydentowi Opola nieudolności to personalny atak, który nie ma nic wspólnego z kampanią pozytywną - stwierdził w Loży Radiowej Łukasz Sowada, przewodniczący Klubu Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego w opolskiej Radzie Miasta. - Prezydent Wiśniewski jest osobą publiczną, która musi się liczyć z tym, że jej działania będą publicznie oceniane i krytykowane - ripostował Sławomir Batko, przewodniczący Klubu Radnych PiS w tejże radzie.
Debata obu panów radnych to pokłosie pierwszego ostrzejszego starcia w kampanii samorządowej w Opolu, do którego doszło w tym tygodniu. Na konferencji prasowej, na której Violetta Porowska ogłosiła swoje hasło wyborcze "Opole stać na więcej", padły słowa o nieudolnych działaniach prezydenta Wiśniewskiego.

- Były to słowa uprawnione, bo pamiętajmy, że remont ulicy Niemodlińskiej przeciągnął się o 200 dni - przekonywał Batko. - Podkreślam, że to była ocena działań pana prezydenta a nie jego osoby. Tymczasem w odpowiedzi usłyszeliśmy, że pani Porowska jest "funkcjonariuszką PiS". Przecież nigdy nie ukrywała swojej przynależności partyjnej.

- Wszystkie media odebrały słowa pani wicewojewody na temat prezydenta jako atak, tak to określono w wielu tytułach artykułów prasowych - odpowiedział Sowada, zapewniając przy tym, że kampania Wiśniewskiego, w odróżnieniu od kampanii PiS, będzie pozytywna i merytoryczna.

Batko odpowiedział, że styl, w jaki komitet Wiśniewskiego zareagował na konferencję kandydatki Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Opola, przypomina mu styl, w jakim prezydent atakuje - nie tylko w internecie, ale także na sesjach - radnych, którzy go krytykują.

Zobacz także

2018-11-29, godz. 15:25 Dr Bartosz Maziarz o konflikcie rosyjsko-ukraińskim - Nie sądzę, aby Putin zamierzał zastosować wobec Ukrainy taktykę salami. Co miał Ukrainie zabrać, już zabrał - mówił w Loży Radiowej dr Bartosz Maziarz, poli ... » więcej 2018-11-29, godz. 15:20 Dariusz Byczkowski o nowym pomniku historii, czyli Zamku Piastów Śląskich oraz o powstającej wystawie na temat Kresów - Pomnik historii ma pierwszeństwo w staraniu się o dotacje, jest obiektem zainteresowania mediów, wydawnictw, folderów promocyjnych - powiedział w Loży Radio ... » więcej 2018-11-28, godz. 15:13 Piotr Mielec o nagrodzonym Zamku Moszna i o tym, że wciąż trudno do niego dojechać - Zamek Moszna został uznany za najlepszy produkt turystyczny i uzyskał certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Jest to ogromny prestiż, rozgłos, inform ... » więcej 2018-11-28, godz. 14:31 Urszula Zajączkowska o wybitnych Polkach XIX i XX wieku upamiętnionych w Opolu w 100. rocznicę otrzymania przez Polki ... - Ruch wolnościowy kobiet rozpoczął się w XIX wieku. Kobiety zyskały dostęp do edukacji, pojawia się prasa, również kobieca, kobiecy zaczynają czytać, pisać, ... » więcej 2018-11-27, godz. 11:35 Marcin Oszańca o rozlicznych i praktycznie nieskończonych pożytkach z używania dronów - W Polsce jest, tak oceniam, co najmniej 100 tysięcy dronów. Jeśli chodzi o ilość wydanych licencji, jesteśmy na trzecim miejscu na świecie, po Japonii i Sta ... » więcej 2018-11-27, godz. 11:22 Lesław Adamczyk i Bartosz Jemioł o tym, czego początkujący przedsiębiorca może się nauczyć od starszego kolegi - To jest projekt z naprawdę globalnym potencjałem i gdybyśmy rozmawiali nie w Opolu, ale w Kalifornii, to tak byśmy go postrzegali. Ale firmie z Opola też mo ... » więcej 2018-11-26, godz. 14:29 Janusz Sanocki o tym, dlaczego naprawdę polubił radnego Wojciecha Kałużę - Wojciech Kałuża? Ja polubiłem tego dżentelmena, bo swoim zachowaniem obnażył cały ten patologiczny system wyborczy. Pokazał bezsens głosowania partyjnego, d ... » więcej 2018-11-26, godz. 14:17 Jerzy Czerwiński o tym, że musimy bronić suwerenności kraju i o tym, jak wygląda powyborcza mapa Polski - Przypadki są w gramatyce, nie w polityce. I nie było przypadkiem to, że prezes TSUE stwierdził publicznie, że postępowanie polskiego rządu może prowadzić do ... » więcej 2018-11-23, godz. 14:49 Kpt. Piotr Płuciennik o akcji rekrutacyjnej pt. "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej" oraz udziale żołnierzy z Opola w ... - Żołnierzem może zostać każda osoba, która ma ukończone 18 lat i posiada obywatelstwo polskie. Dobre zdrowie również jest wymagane. Górna granica wieku to 50 ... » więcej 2018-11-23, godz. 14:56 Dr Witold Potwora o tym, że Black Friday aż taki cudowny nie jest, a do pracowniczych planów kapitałowych trzeba będzi ... - Trzeba będzie dołożyć wielu starań, żeby przekonać Polaków do Pracowniczych Planów Kapitałowych. One są oczywiście czymś innym niż OFE, nie mamy tu do czyni ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »