Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Sławomir Batko i Łukasz Sowada o tym, co jest, a ...
2018-08-30, 11:00 Autor: Łukasz Fura

Sławomir Batko i Łukasz Sowada o tym, co jest, a co nie jest personalnym atakiem w kampanii wyborczej

Sławomir Batko i Łukasz Sowada o tym, co jest a co nie jest personalnym atakiem w kampanii wyborczej
- Zarzucanie prezydentowi Opola nieudolności to personalny atak, który nie ma nic wspólnego z kampanią pozytywną - stwierdził w Loży Radiowej Łukasz Sowada, przewodniczący Klubu Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego w opolskiej Radzie Miasta. - Prezydent Wiśniewski jest osobą publiczną, która musi się liczyć z tym, że jej działania będą publicznie oceniane i krytykowane - ripostował Sławomir Batko, przewodniczący Klubu Radnych PiS w tejże radzie.
Debata obu panów radnych to pokłosie pierwszego ostrzejszego starcia w kampanii samorządowej w Opolu, do którego doszło w tym tygodniu. Na konferencji prasowej, na której Violetta Porowska ogłosiła swoje hasło wyborcze "Opole stać na więcej", padły słowa o nieudolnych działaniach prezydenta Wiśniewskiego.

- Były to słowa uprawnione, bo pamiętajmy, że remont ulicy Niemodlińskiej przeciągnął się o 200 dni - przekonywał Batko. - Podkreślam, że to była ocena działań pana prezydenta a nie jego osoby. Tymczasem w odpowiedzi usłyszeliśmy, że pani Porowska jest "funkcjonariuszką PiS". Przecież nigdy nie ukrywała swojej przynależności partyjnej.

- Wszystkie media odebrały słowa pani wicewojewody na temat prezydenta jako atak, tak to określono w wielu tytułach artykułów prasowych - odpowiedział Sowada, zapewniając przy tym, że kampania Wiśniewskiego, w odróżnieniu od kampanii PiS, będzie pozytywna i merytoryczna.

Batko odpowiedział, że styl, w jaki komitet Wiśniewskiego zareagował na konferencję kandydatki Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Opola, przypomina mu styl, w jakim prezydent atakuje - nie tylko w internecie, ale także na sesjach - radnych, którzy go krytykują.

Zobacz także

2018-09-21, godz. 15:45 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 2. obejmującego powiaty kluczb ... W audycji "Loża Radiowa" będącej zarazem Ringiem Wyborczym gościliśmy kandydatów w wyborach do sejmiku województwa opolskiego, w okręgu drugim, obejmującym po ... » więcej 2018-09-20, godz. 16:00 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 2 [FILM, ZDJĘCIA] Kandydaci na radnych miasta Opola z okręgu nr 2 obejmującego dzielnice: Armii Krajowej, Borki, Brzezie, Chabry, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, Wróblin i Za ... » więcej 2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »