Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Konrad Gęsiarz o gierkach przeciwników polityczn ...
2018-07-18, 14:31 Autor: Ewa Skrabacz

Konrad Gęsiarz o gierkach przeciwników politycznych i komunikacji w powiecie namysłowskim

Konrad Gęsiarz o gierkach przeciwników politycznych i komunikacji w powiecie namysłowskim
- Całe to wcześniejsze mówienie, że łączyłem mandat radnego z funkcją wicestarosty to była gra polityczna ze strony Platformy Obywatelskiej. Chodziło o pozbawienie mnie stanowiska wicestarosty – mówił Kondrad Gęsiarz, wicestarosta powiatu namysłowskiego.
- Ta gierka im się nie udała. Nie myśleli pewnie, że wojewoda odważy się złożyć sprawę do sądu. Rzadko zdarza się, żeby wojewoda z PiS uchwałę o wyborze wicestarosty z PiS podał do sądu. My się jednak nie boimy sprawdzać swoich funkcjonariuszy. Gdyby wojewoda tego nie zrobił, zapewne do wyborów sprawa nie byłaby wyjaśniona i PO mogłaby mówić, że dochodzi do łamania prawa. A tak Wojewódzki Sąd Administracyjny wypowiedział się i sprawa jest jasna – dodał Gęsiarz.

- To co teraz mówi poseł Wilczyński, to próba złagodzenia tonu. Teraz, gdy zna już wyrok sądu, inaczej przedstawia sprawę – stwierdził wicestarosta.

Konrada Gęsiarza zapytaliśmy także o ścieżki rowerowe w powiecie namysłowskim i o problemy z połączeniami PKS.

- Ścieżki rowerowe powstają bardzo prężnie. W tej chwili budujemy 13,5 km ścieżek łączących Namysłów z ościennymi miejscowościami. Można powiedzieć, że zaawansowanie prac przekracza już 20 proc. Liczymy, że do końca lipca to zaawansowanie będzie na poziomie 50 proc. Do 30 września ścieżki mają być gotowe – informował Gęsiarz.

- PKS w Namysłowie zawiesił działalność. Jako powiat aktywnie włączamy się w rozmowy, które doprowadzą do przywrócenia połączeń. Poczuwamy się do tego, by mieszkańcy mieli jak się przemieszczać. Szczególnie myślimy o uczniach, którzy od września będą dojeżdżać do szkół średnich. Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że ten problem uda się rozwiązać do końca wakacji - mówił wicestarosta.

Zobacz także

2018-12-10, godz. 14:30 Prof. Piotr Wach o tym, jak powoli podbijamy Kosmos, a także o tym, że PO nie chciała rozbijać Nowoczesnej - Bez technologii kosmicznych nie ma rozwoju nauki. To w projektach kosmicznych powstają nowoczesne rozwiązania, które potem trafiają do zwykłego przemysłu. P ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:13 Kamil Bortniczuk o swoich parlamentarnych planach, sądowym kokonie i rozbitej opozycji - Nie miałem żadnych wątpliwości, czy zrezygnować z pracy w zarządzie ZAK i przyjąć poselski mandat po Bartku Stawiarskim. To kwestia lojalności, odpowiedzial ... » więcej 2018-12-07, godz. 11:12 Loża Radiowa na konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwanie ... O rosnącej roli internetu w naszym życiu i o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internau ... » więcej 2018-12-06, godz. 13:44 Michał Siek o tym, że dla żadnego absolwenta miejsca w opolskich szkołach nie zabraknie - Nie ma obaw, że uczniowie nam się w szkołach nie pomieszczą, bo idą równocześnie dwa roczniki: absolwenci ósmej klasy i gimnazjum. Na szczęście są to roczni ... » więcej 2018-12-06, godz. 14:24 Marcin Szpanko o o rozwoju polskiego programu kosmicznego -Obecnie wiemy tylko ułamek tego, co jest faktycznie. Mamy ogólne pojęcie o kosmosie, ale jest jeszcze wiele do odkrycia - zapewniał w Loży Radiowej Marcin Sz ... » więcej 2018-12-05, godz. 14:33 Prof. Tadeusz Burzyński o wyzwaniach stojących przed rodzimą branżą turystyczną - Właściciele hoteli i restauracji będą potrzebowali już nie zwykłego kelnera, ale doradcy smaku, który będzie potrafił ocenić, jakie wino podać do jakiej pot ... » więcej 2018-12-05, godz. 13:32 Jacek Ruszczewski o regionalnym programie ochrony zdrowia psychicznego - Szykowana reforma systemu ochrony zdrowia psychicznego jest wręcz rewolucyjna, co nas w gruncie rzeczy trochę niepokoi, bo lepsze byłyby zmiany ewolucyjne, ... » więcej 2018-12-04, godz. 15:17 Mariola Sibilska o tym, że powinniśmy przygotować się do starości - Nie jesteśmy przygotowani na nadejście starości i na to, co się z nią wiąże. Powinniśmy pomyśleć o tym odpowiednio wcześniej - mówiła w Loży Radiowej Mariol ... » więcej 2018-12-04, godz. 15:17 Adrian Czubak o tym, czego powinniśmy oczekiwać po szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach - Szczyt klimatyczny w Katowicach jest bardzo ważny, bo ma przekuć założenia tzw. Paryskiego Porozumienia w konkretny plan działania - mówił w Loży Radiowej w ... » więcej 2018-12-03, godz. 15:21 Tomasz Kostuś o spotkaniach z Polakami na Ukrainie i o niezbędnej pomocy dla nich - Na Wschodzie żyje około 1,5 mln naszych rodaków. 900 tys. na Ukrainie. Ich problemy są związane głównie z sytuacją bytową, socjalną. Zadaniem naszego rządu, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »