Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Marcin Oszańca o młodej krwi w szeregach PSL i n ...
2018-07-12, 14:32 Autor: Agnieszka Stefaniak

Marcin Oszańca o młodej krwi w szeregach PSL i niespodziankach jakie stronnictwo szykuje na lato

Marcin Oszańca o przygotowaniach do wyborów samorządowych
- Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani, spokojnie można mówić o utrzymaniu stanu radnych gminnych, powiatowych oraz Wójtów i Burmistrzów sprzed 4 lat - tak o przygotowaniach do wyborów samorządowych napisał do redakcji Radia Opole Marcin Oszańca, powołany właśnie na szefa Wojewódzkiego Sztabu Wyborczego PSL. O szczegółach tego optymistycznego komunikatu rozmawiałyśmy w Loży Radiowej.
- Nasz program wyborczy jest już praktycznie na ukończeniu. Były przeprowadzane sondaże, których wynik jest dla nas bardzo zadowalający i myślimy, że te pięć mandatów zdobędziemy do sejmiku - powiedział Marcin Oszańca, szef Wojewódzkiego Sztabu Wyborczego PSL.

Jak określa się PSL - młody zespół ma za zadanie przeprowadzić dynamiczną kampanie wyborczą, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych.

Uzupełniając tę wypowiedź Marcin Oszańca mówi, że PSL chce pokazać, że idzie nowe, młode pokolenie ludowców, które wprowadzi pewną świeżość i dynamizm w działaniu.

- Myślę, że starsi koledzy widzą, że ciężar kampanii wyborczej od kilku lat przechodzi już do mediów społecznościowych, w których młode pokolenie odnajduje się bardziej, dlatego też jednogłośnie oddali prowadzenie kampanii nam. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do zbliżających się wyborów samorządowych. Mamy bardzo dobrze działające Forum Młodych Ludowców, to jest nasza młodzieżówka, która już działa bardzo aktywnie i ma swoje inicjatywy - przekonuje Oszańca.

- Pracujemy nad tym aby uaktywnić się na Twitterze oraz na Instagramie. Na pewno będziemy prowadzić kampanię dwutorową, bo duża część naszych potencjalnych wyborców to ludzie starsi z obszarów rolniczych, do których nowe media nie docierają. Ale też chcemy uderzyć też do młodego pokolenia i stąd media społecznościowe - dodaje szef sztabu wyborczego PSL.

Pytany o kandydata PSL na prezydenta Opola Marcin Oszańca podkreślił, że wbrew plotkom stronnictwo wciąż popiera kandydata Koalicji Obywatelskiej Kazimierza Ożoga.

- Póki co czekamy na decyzję z góry. Po wojewódzkiej konwencji, która odbędzie się we wrześniu zostaną odkryte wszystkie karty i podamy nasze oficjalne stanowisko. Nie czuję się na siłach żeby podjąć wyzwanie i wystartować w wyborach na prezydenta Opola - dodaje Oszańca.

Co do planów kampanii Oszańca podkreślił, że szykowana jest duża akcja informacyjna, która wystartuje już latem. Wszystkie karty będą odkryte we wrześniu.

- Nie sposób prowadzić skuteczną kampanię wyborczą nie wychodząc do ludzi. To jest podstawa przy budowaniu dobrych relacji z wyborcami - podsumował gość Loży Radiowej.

Zobacz także

2018-09-21, godz. 15:45 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 2. obejmującego powiaty kluczb ... W audycji "Loża Radiowa" będącej zarazem Ringiem Wyborczym gościliśmy kandydatów w wyborach do sejmiku województwa opolskiego, w okręgu drugim, obejmującym po ... » więcej 2018-09-20, godz. 16:00 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 2 [FILM, ZDJĘCIA] Kandydaci na radnych miasta Opola z okręgu nr 2 obejmującego dzielnice: Armii Krajowej, Borki, Brzezie, Chabry, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, Wróblin i Za ... » więcej 2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »