Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Marcin Oszańca o młodej krwi w szeregach PSL i n ...
2018-07-12, 14:32 Autor: Agnieszka Stefaniak

Marcin Oszańca o młodej krwi w szeregach PSL i niespodziankach jakie stronnictwo szykuje na lato

Marcin Oszańca o przygotowaniach do wyborów samorządowych
- Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani, spokojnie można mówić o utrzymaniu stanu radnych gminnych, powiatowych oraz Wójtów i Burmistrzów sprzed 4 lat - tak o przygotowaniach do wyborów samorządowych napisał do redakcji Radia Opole Marcin Oszańca, powołany właśnie na szefa Wojewódzkiego Sztabu Wyborczego PSL. O szczegółach tego optymistycznego komunikatu rozmawiałyśmy w Loży Radiowej.
- Nasz program wyborczy jest już praktycznie na ukończeniu. Były przeprowadzane sondaże, których wynik jest dla nas bardzo zadowalający i myślimy, że te pięć mandatów zdobędziemy do sejmiku - powiedział Marcin Oszańca, szef Wojewódzkiego Sztabu Wyborczego PSL.

Jak określa się PSL - młody zespół ma za zadanie przeprowadzić dynamiczną kampanie wyborczą, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych.

Uzupełniając tę wypowiedź Marcin Oszańca mówi, że PSL chce pokazać, że idzie nowe, młode pokolenie ludowców, które wprowadzi pewną świeżość i dynamizm w działaniu.

- Myślę, że starsi koledzy widzą, że ciężar kampanii wyborczej od kilku lat przechodzi już do mediów społecznościowych, w których młode pokolenie odnajduje się bardziej, dlatego też jednogłośnie oddali prowadzenie kampanii nam. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do zbliżających się wyborów samorządowych. Mamy bardzo dobrze działające Forum Młodych Ludowców, to jest nasza młodzieżówka, która już działa bardzo aktywnie i ma swoje inicjatywy - przekonuje Oszańca.

- Pracujemy nad tym aby uaktywnić się na Twitterze oraz na Instagramie. Na pewno będziemy prowadzić kampanię dwutorową, bo duża część naszych potencjalnych wyborców to ludzie starsi z obszarów rolniczych, do których nowe media nie docierają. Ale też chcemy uderzyć też do młodego pokolenia i stąd media społecznościowe - dodaje szef sztabu wyborczego PSL.

Pytany o kandydata PSL na prezydenta Opola Marcin Oszańca podkreślił, że wbrew plotkom stronnictwo wciąż popiera kandydata Koalicji Obywatelskiej Kazimierza Ożoga.

- Póki co czekamy na decyzję z góry. Po wojewódzkiej konwencji, która odbędzie się we wrześniu zostaną odkryte wszystkie karty i podamy nasze oficjalne stanowisko. Nie czuję się na siłach żeby podjąć wyzwanie i wystartować w wyborach na prezydenta Opola - dodaje Oszańca.

Co do planów kampanii Oszańca podkreślił, że szykowana jest duża akcja informacyjna, która wystartuje już latem. Wszystkie karty będą odkryte we wrześniu.

- Nie sposób prowadzić skuteczną kampanię wyborczą nie wychodząc do ludzi. To jest podstawa przy budowaniu dobrych relacji z wyborcami - podsumował gość Loży Radiowej.

Zobacz także

2019-10-14, godz. 14:47 Andrzej Buła o wynikach Koalicji Obywatelskiej w wyborach i tym, że „nadszedł czas na mądrość liderów” - Jestem zadowolony z wyników zarówno swojego ugrupowania jak i opozycji, która osiągnęła bardzo dobre rezultaty, zarówno w województwie jak i w całym kraju. ... » więcej 2019-10-14, godz. 14:40 Violetta Porowska o zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych, wynikach w regionie i tym że zbliżająca się kadencja b ... - Jestem bardzo zadowolona z naszego wyniku. To absolutnie historyczny wynik dla PiS na Opolszczyźnie, wynik który smakuje nieprawdopodobnie dobrze, bo wiemy ... » więcej 2019-10-14, godz. 00:23 Wieczór Wyborczy Radia Opole. Część druga W drugiej części Wieczoru Wyborczego Radia Opole o sondażowych wynikach wyborów dyskutowali politycy: Katarzyna Czochara z PiS, Jerzy Przystajko z Lewicy Raze ... » więcej 2019-10-14, godz. 00:36 Wieczór wyborczy Radia Opole. Część pierwsza W pierwszej części Wieczoru Wyborczego Radia Opole sondażowe wyniki wyborów komentowali naukowcy z uniwersytetu opolskiego: politolodzy Adam Drosik, Błażej Ch ... » więcej 2019-10-11, godz. 13:05 Violetta Porowska o wyzwaniach na stanowisku wicewojewody, kampanii bezpośredniej i propozycjach dla Opolszczyzny - Formalnie rzecz ujmując to jestem ostatni dzień w pracy. Po wyborach cały rząd a także ja, jako przedstawiciel rządu w terenie podajemy się do dymisji i wra ... » więcej 2019-10-10, godz. 12:16 DEBATA: Marcin Ociepa z PiS i Barbara Kamińska z KO W ostatniej przedwyborczej debacie w Loży Radiowej spotkali się kandydaci z ostatnich miejsc opolskich list największych politycznych ugrupowań: Marcin Ociepa ... » więcej 2019-10-10, godz. 14:00 Patryk Jaki o tym, jak w Brukseli postrzegają wybory w Polsce oraz o tym, czemu prawica powinna je wygrać - Bruksela oczywiście obserwuje wybory w Polsce a Frans Timermans próbuje zrobić wszystko, żeby wpłynąć na wyniki tych wyborów, bo okazuje się, że Polska odno ... » więcej 2019-10-09, godz. 13:17 DEBATA: Antoni Duda z PiS i Ryszard Galla z Mniejszości Niemieckiej W przedostatniej przedwyborczej debacie Radia Opole spotkali się posłowie ubiegający się o reelekcję: Ryszard Galla, kandydujący z "jedynki" listy Mniejszości ... » więcej 2019-10-08, godz. 13:30 DEBATA: Ryszard Wilczyński z Koalicji Obywatelskiej i Paweł Grabowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego - Koalicji Pols ... W kolejnej przedwyborczej debacie Radia Opole spotkali się poseł PO Ryszard Wilczyński, startujący z pozycji czwartej listy Koalicji Obywatelskiej, oraz poseł ... » więcej 2019-10-07, godz. 13:38 Katarzyna Czochara o doświadczeniach sejmowych i bilansie prac poselskich - Zostałam zaprzysiężona 9 grudnia 2015 roku i od tego czasu starałam się bardzo ciężko pracować zarówno w naszym polskim sejmie uczestniczyć w wielu komisjac ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »