Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Izabella Pisarek, Agnieszka Jukowska i Krzysztof ...
2018-07-05, 14:35 Autor: Agnieszka Stefaniak

Izabella Pisarek, Agnieszka Jukowska i Krzysztof Malik o tym dlaczego warto studiować w Opolu

Izabella Pisarek, Agnieszka Jukowska i Krzysztof Malik o tym dlaczego warto studiować w Opolu
78% opolskich maturzystów zdało egzamin dojrzałości. Przed resztą sierpniowe poprawki. Ci, którym się udało, mogą już ze zdwojoną siła rozpocząć poszukiwania dalszych kierunków kształcenia. Opolskie uczelnie wyższe każdego roku poszerzają swoja ofertę. Nie inaczej jest i w tym roku.
- Najwięcej naszych studentów pochodzi z województwa śląskiego. Stosunkowo niewielu z woj. opolskiego, i tu widzimy, że to młodzi ludzie pochodzący przede wszystkim z mniejszych miejscowości. Zawsze ten trend działa - wyrwać się z domu, to ten okres, który na to pozwala - charakteryzowały studentów UO dr hab. Izabella Pisarek, prorektor ds. kształcenia i studentów oraz Agnieszka Jukowska z Biura Promocji Uniwersytetu Opolskiego.

Agnieszka Jukowska z biura promocji UO podkreślała, że zaletą naszych uczelni jest bliskość, "kompaktowość" można powiedzieć miasta, gdzie nie trzeba tracić czasu w korkach, czy komunikacji miejskiej, chcąc dostać się z jednej strony na drugą.

- Nasi studenci to można powiedzieć pół na pół. Połowa to mieszkańcy Opolszczyzny, ale również, raczej z tych mniejszych miejscowości, druga połowa pochodzi z innych województw - uzupełniał prof. dr hab. Krzysztof Malik, prorektor ds. studenckich i inwestycji Politechniki Opolskiej.

- Uniwersytet Opolski to 61 kierunków, blisko 160 specjalności - wyliczała dr hab. Izabella Pisarek. Na opolskim uniwersytecie w tym roku przygotowano aż 10 nowych kierunków.

- To m.in obsługa biznesu, pedagogika specjalna, gospodarka leśna, ale warto też zwrócić uwagę na te stare kierunki, ale z nowym duchem, lepszym otwarciem na rzeczywistość, nowym programem kształcenia - dodaje dr hab. Izabella Pisarek.

Politechnika chce poderwać kandydatów również nowymi kierunkami. Na liście znalazły się lotnictwo i kosmonautyka oraz wzornictwo przemysłowe.

- To wzornictwo m.in. dla przemysłu moto, nowy design, bardzo ciekawa propozycja w naszej ofercie - dodaje prof. Krzysztof Malik.

Oczywiście szczegółowe informacje na temat kierunków i specjalizacji znaleźć można na stronach internetowych uczelni. Dodatkowo Politechnika Opolska 9 lipca o godz. 12.00 w „Łączniku” przy ul. Mikołajczyka 16 w Opolu organizuje uroczyste otwarcie punktu rekrutacyjnego.

Zobacz także

2018-11-16, godz. 14:47 Mgr Sabina Baraniewicz-Kotasińska, dr Adam Drosik, dr Kamil Minkner i dr Bartosz Maziarz o pobycie w Jordanii - Wyjazd do Jordanii miał na celu rekonesans poznawczy, przygotowujemy się do uruchomienia nowej specjalizacji na politologii Uniwersytetu Opolskiego - mówili ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:11 Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji, która czeka na chętnych Opolska policja rozpoczęła akcję promującą służbę w tej formacji mundurowej pod hasłem „Dołącz do nas”. O szczegółach ale i pracy w niebieskim mundurze w Loży ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:50 Sebastian Szczurek o tym, że e-zwolnienia wchodzą w życie i odwrotu już nie ma - Na początku roku może 5 – 6 zwolnień na 100 było wystawianych drogą elektroniczną, na początku listopada już 55 procent. Dlatego uważamy, że reforma się pow ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:38 Rafał Bartek o miejscu Mniejszości Niemieckiej w nowej (a właściwie starej) koalicji rządzącej Opolszczyzną - Potwierdzam, że z uzgodnień koalicyjnych wynika, że to nasz klub otrzyma stanowisko przewodniczącego sejmiku i prawdopodobnie to ja będę kandydatem na to st ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:47 Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu - Uznałem, że powinienem się zachować konsekwentnie. Skoro zdecydowałem się na start w wyborach i z czwartego miejsca na liście zdobyłem mandat radnego, to po ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:31 Iwona Sobania o tym, że najbliższa kadencja będzie dla Byczyny bardzo trudna - Byłam radną przez trzy kadencje i widziałam, że źle się dzieje i koniecznie coś trzeba zrobić. Chętnych do kandydowania nie było, więc postanowiłam wystarto ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:36 Katarzyna Czochara o Marszu Biało-Czerwonym w Warszawie - Tam trzeba było być, żeby poczuć tę atmosferę, naprawdę była niesamowita – mówiła w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, dzieląc się wrażeniami z ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:35 Marek Bocianowski o tym, czy należy się martwić rzekomą obecnością wilków w opolskich lasach - Oficjalnie na Opolszczyźnie nie mamy wilków. Żeby stwierdzić ich obecność, trzeba - zgodnie z unijnymi regułami - dokonać obserwacji klasy C1. Czyli albo tr ... » więcej 2018-11-12, godz. 17:41 Prof. Alicja Głębocka o tym, że to, jak wykorzystaliśmy odzyskaną niepodległość, to mistrzostwo świata - Co zapamiętam z tego dnia? Wzruszenie i dumę - stwierdziła w Loży Radiowej prof. Alicja Głębocka, psycholog społeczny z Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Fr ... » więcej 2018-11-09, godz. 15:34 Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiow ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »