Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Izabella Pisarek, Agnieszka Jukowska i Krzysztof ...
2018-07-05, 14:35 Autor: Agnieszka Stefaniak

Izabella Pisarek, Agnieszka Jukowska i Krzysztof Malik o tym dlaczego warto studiować w Opolu

Izabella Pisarek, Agnieszka Jukowska i Krzysztof Malik o tym dlaczego warto studiować w Opolu
78% opolskich maturzystów zdało egzamin dojrzałości. Przed resztą sierpniowe poprawki. Ci, którym się udało, mogą już ze zdwojoną siła rozpocząć poszukiwania dalszych kierunków kształcenia. Opolskie uczelnie wyższe każdego roku poszerzają swoja ofertę. Nie inaczej jest i w tym roku.
- Najwięcej naszych studentów pochodzi z województwa śląskiego. Stosunkowo niewielu z woj. opolskiego, i tu widzimy, że to młodzi ludzie pochodzący przede wszystkim z mniejszych miejscowości. Zawsze ten trend działa - wyrwać się z domu, to ten okres, który na to pozwala - charakteryzowały studentów UO dr hab. Izabella Pisarek, prorektor ds. kształcenia i studentów oraz Agnieszka Jukowska z Biura Promocji Uniwersytetu Opolskiego.

Agnieszka Jukowska z biura promocji UO podkreślała, że zaletą naszych uczelni jest bliskość, "kompaktowość" można powiedzieć miasta, gdzie nie trzeba tracić czasu w korkach, czy komunikacji miejskiej, chcąc dostać się z jednej strony na drugą.

- Nasi studenci to można powiedzieć pół na pół. Połowa to mieszkańcy Opolszczyzny, ale również, raczej z tych mniejszych miejscowości, druga połowa pochodzi z innych województw - uzupełniał prof. dr hab. Krzysztof Malik, prorektor ds. studenckich i inwestycji Politechniki Opolskiej.

- Uniwersytet Opolski to 61 kierunków, blisko 160 specjalności - wyliczała dr hab. Izabella Pisarek. Na opolskim uniwersytecie w tym roku przygotowano aż 10 nowych kierunków.

- To m.in obsługa biznesu, pedagogika specjalna, gospodarka leśna, ale warto też zwrócić uwagę na te stare kierunki, ale z nowym duchem, lepszym otwarciem na rzeczywistość, nowym programem kształcenia - dodaje dr hab. Izabella Pisarek.

Politechnika chce poderwać kandydatów również nowymi kierunkami. Na liście znalazły się lotnictwo i kosmonautyka oraz wzornictwo przemysłowe.

- To wzornictwo m.in. dla przemysłu moto, nowy design, bardzo ciekawa propozycja w naszej ofercie - dodaje prof. Krzysztof Malik.

Oczywiście szczegółowe informacje na temat kierunków i specjalizacji znaleźć można na stronach internetowych uczelni. Dodatkowo Politechnika Opolska 9 lipca o godz. 12.00 w „Łączniku” przy ul. Mikołajczyka 16 w Opolu organizuje uroczyste otwarcie punktu rekrutacyjnego.

Zobacz także

2018-09-21, godz. 15:45 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 2. obejmującego powiaty kluczb ... W audycji "Loża Radiowa" będącej zarazem Ringiem Wyborczym gościliśmy kandydatów w wyborach do sejmiku województwa opolskiego, w okręgu drugim, obejmującym po ... » więcej 2018-09-20, godz. 16:00 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 2 [FILM, ZDJĘCIA] Kandydaci na radnych miasta Opola z okręgu nr 2 obejmującego dzielnice: Armii Krajowej, Borki, Brzezie, Chabry, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, Wróblin i Za ... » więcej 2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »