Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ryszard Wilczyński bardzo ostro o rządzącej praw ...
2018-03-19, 14:45 Autor: Paula Hołubowicz

Ryszard Wilczyński bardzo ostro o rządzącej prawicy i coraz gorszej pozycji międzynarodowej Polski

Ryszard Wilczyński bardzo ostro o rządzącej prawicy i coraz gorszej pozycji międzynarodowej Polski
- Lepsze dla Platformy Obywatelskiej sondaże to dowód na to, że teflon PiS-u zaczyna się łuszczyć – przekonywał w Loży Radiowej poseł PO Ryszard Wilczyński. – Mam nadzieję, że to trwały trend, co ostatecznie pokażą wybory samorządowe. Zrobimy wszystko, żeby je wygrać – deklarował.
Nasz gość stwierdził, że prawicy zaszkodziła sprawa nagród dla odchodzącej premier, wicepremierów, ministrów i wiceministrów. Jego zdaniem, prawica padła ofiarą własnej strategii.

- Skoro populistycznie atakowała Elżbietę Bieńkowską za słowa, że nikt nie chce zostać wiceministrem za 6 tysięcy złotych, to nie mogła oficjalnie podnieść sobie pensji. Wybrała metodę comiesięcznych dodatków i pokazała tym samym swoją pazerność – stwierdził.

Wilczyński nie zgadzał się też z argumentem, że każda władza w taki czy inny sposób nagradzała swoich ludzi. Twierdził, że gdy był wojewodą, nie wypłacał niezasłużonych nagród, udało mu się za to wywalczyć skromne podwyżki dla urzędników. W innych regionach, gdzie łącząc województwa połączono ich budżety, płace od początku były wyższe. Zapytany o nagrody, jakie burmistrz Namysłowa, polityk PO, wypłacił urzędnikom, stwierdził, że sytuacja prawna w samorządach jest inna niż w tzw. rządowej „erce”.

Nasz gość bardzo krytycznie ocenił też sto dni rządów Mateusza Morawieckiego. Jego zdaniem, to sto dni „zakończone Waterloo”.

- Morawiecki miał być fachowcem, erudytą, Europejczykiem, który postawi na gospodarkę a zajął się polityką historyczną, wygłaszaniem pogadanek – ironizował.

Nasz gość ostrzegał, że polityka zagraniczna prawicy bardzo osłabiła pozycję Polski.

- I to w chwili, gdy coraz bardziej agresywny Putin ponownie wygrał wybory – przestrzegał. Rosja nigdy nie była tak mocna a Polska tak słaba. Nie można w tych realiach osłabiać swoich relacji z sojusznikami a to zrobiliśmy.

Zobacz także

2018-09-25, godz. 14:49 Ring wyborczy - kandydaci do sejmiku z okręgu nr 3, który obejmuje powiaty kędzierzyńsko-kozielski i strzelecki [FILM, ... Kolejna odsłona "Wyborczego ringu" w Loży Radiowej była poświęcona okręgowi nr 3 w wyborach do sejmiku województwa opolskiego. Przedstawicieli list wyborczych ... » więcej 2018-09-24, godz. 15:30 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 3 [FILM] W kolejnej odsłonie Ringu Wyborczego w Loży Radiowej spotkali się kandydaci do opolskiej Rady Miasta startujący z okręgu nr 3, który obejmuje dzielnice: Gosła ... » więcej 2018-09-21, godz. 15:45 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 2. obejmującego powiaty kluczb ... W audycji "Loża Radiowa" będącej zarazem Ringiem Wyborczym gościliśmy kandydatów w wyborach do sejmiku województwa opolskiego, w okręgu drugim, obejmującym po ... » więcej 2018-09-20, godz. 16:00 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 2 [FILM, ZDJĘCIA] Kandydaci na radnych miasta Opola z okręgu nr 2 obejmującego dzielnice: Armii Krajowej, Borki, Brzezie, Chabry, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, Wróblin i Za ... » więcej 2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »