Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ryszard Wilczyński bardzo ostro o rządzącej praw ...
2018-03-19, 14:45 Autor: Paula Hołubowicz

Ryszard Wilczyński bardzo ostro o rządzącej prawicy i coraz gorszej pozycji międzynarodowej Polski

Ryszard Wilczyński bardzo ostro o rządzącej prawicy i coraz gorszej pozycji międzynarodowej Polski
- Lepsze dla Platformy Obywatelskiej sondaże to dowód na to, że teflon PiS-u zaczyna się łuszczyć – przekonywał w Loży Radiowej poseł PO Ryszard Wilczyński. – Mam nadzieję, że to trwały trend, co ostatecznie pokażą wybory samorządowe. Zrobimy wszystko, żeby je wygrać – deklarował.
Nasz gość stwierdził, że prawicy zaszkodziła sprawa nagród dla odchodzącej premier, wicepremierów, ministrów i wiceministrów. Jego zdaniem, prawica padła ofiarą własnej strategii.

- Skoro populistycznie atakowała Elżbietę Bieńkowską za słowa, że nikt nie chce zostać wiceministrem za 6 tysięcy złotych, to nie mogła oficjalnie podnieść sobie pensji. Wybrała metodę comiesięcznych dodatków i pokazała tym samym swoją pazerność – stwierdził.

Wilczyński nie zgadzał się też z argumentem, że każda władza w taki czy inny sposób nagradzała swoich ludzi. Twierdził, że gdy był wojewodą, nie wypłacał niezasłużonych nagród, udało mu się za to wywalczyć skromne podwyżki dla urzędników. W innych regionach, gdzie łącząc województwa połączono ich budżety, płace od początku były wyższe. Zapytany o nagrody, jakie burmistrz Namysłowa, polityk PO, wypłacił urzędnikom, stwierdził, że sytuacja prawna w samorządach jest inna niż w tzw. rządowej „erce”.

Nasz gość bardzo krytycznie ocenił też sto dni rządów Mateusza Morawieckiego. Jego zdaniem, to sto dni „zakończone Waterloo”.

- Morawiecki miał być fachowcem, erudytą, Europejczykiem, który postawi na gospodarkę a zajął się polityką historyczną, wygłaszaniem pogadanek – ironizował.

Nasz gość ostrzegał, że polityka zagraniczna prawicy bardzo osłabiła pozycję Polski.

- I to w chwili, gdy coraz bardziej agresywny Putin ponownie wygrał wybory – przestrzegał. Rosja nigdy nie była tak mocna a Polska tak słaba. Nie można w tych realiach osłabiać swoich relacji z sojusznikami a to zrobiliśmy.

Zobacz także

2018-04-20, godz. 14:08 Łukasz Sasuła o tym, dlaczego gry komputerowe wciągają starych i młodych - Grałem w kilka tysięcy gier komputerowych - przyznał w Loży Radiowej Łukasz Sasuła, doktorant zajmujący się naukowo tematyką narracyjności gier. Ocenił równ ... » więcej 2018-04-19, godz. 16:33 Bernard Gaida o nauczanie języka niemieckiego, prawach mniejszości i nadchodzących wyborach - Jesteśmy w sporze z resortem edukacji. W 2009 roku ministerstwo stwierdziło, że język nauczany jako język mniejszości może być traktowany także jako język o ... » więcej 2018-04-19, godz. 10:59 Katarzyna Czochara o przyszłości Aleksandrówki, udanej "piątce Morawieckiego" i konkursie patriotycznym dla młodych op ... - Jeśli nyskie starostwo będzie prowadziło w Aleksandrówce działalność medyczną, może liczyć na moja pomoc w pozyskaniu pieniędzy na konieczny remont ośrodka ... » więcej 2018-04-18, godz. 14:58 Barbara Zając o tym, dlaczego Pokój chce być uzdrowiskiem, nie chce za to Puszczy Śląskiej - Jesteśmy zdecydowanie przeciwni tworzeniu na terenie naszej gminy parku narodowego Puszcza Śląska. Radni podjęli już uchwałę w tej sprawie - mówiła w Loży R ... » więcej 2018-04-18, godz. 13:00 Andrzej Buła o Opolszczyźnie AD 2030, publicznej Aleksandrówce, niepotrzebnej puszczy i partyjnym kandydacie na prezyd ... - Jeśli chodzi o przyszłość regionu, jestem optymistą - mówił w Loży Radiowej marszałek Andrzej Buła, pytamy o refleksje po konferencji poświęconej perspektyw ... » więcej 2018-04-17, godz. 14:54 Aleksandra Zwarycz o tym, dlaczego i w jakim zakresie włodarze Opola dzielą się władzą z mieszkańcami - Jak duże kwoty opolski samorząd przeznacza na zadania, które zleca organizacjom pozarządowym? Myślę, ze jest to około 15 mln zł rocznie, ale to jednak nie j ... » więcej 2018-04-17, godz. 14:54 Anna Bartoszek-Dec o tym, że do wszechobecności cudzoziemców powinniśmy się już przyzwyczaić - Trudno powiedzieć, ilu cudzoziemców mieszka w tej chwili na Opolszczyźnie, bo są i ci z wizami, i ci, którzy przyjechali w ramach ruchu bezwizowego. W minio ... » więcej 2018-04-16, godz. 12:38 Anna Zalewska o wójcie Skarbimierza, protestach ZNP, nowych etatach w szkołach i szkolnictwie branżowym - Wójt łamie prawo oświatowe, po prostu nie realizuje obowiązków ciążących na samorządzie - tak minister edukacji Anna Zalewska skomentowała pomysł umieszczen ... » więcej 2018-04-16, godz. 14:31 Tomasz Kostuś o obniżaniu poselskich pensji, ucieczce PiS do przodu i skonsolidowanej opozycji - Przyjmuję to ze spokojem, ale to nie jest normalne, że szeregowy poseł, jakim jest Jarosław Kaczyński, ustala wynagrodzenia posłom i urzędnikom administracj ... » więcej 2018-04-13, godz. 15:19 Aleksander Stanisław Niewiński o zapowiedziach wojny handlowej między USA i Chinami, które uderzają w coraz dramatyczn ... - Wiele krajów może zostać uderzonych rykoszetem w wyniku tej wojny handlowej. Polska również może na tym ucierpieć - mówił w "Loży Radiowej" Aleksander Stani ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »