Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Korneliusz Michali i Sebastian Szczurek o tym, ż ...
2018-01-09, 15:13 Autor: Ewa Skrabacz

Korneliusz Michali i Sebastian Szczurek o tym, że klawiatura nie parzy i warto wystawiać e-zwolnienia

Korneliusz Michali i Sebastian Szczurek o tym, że klawiatura nie parzy i warto wystawiać e-zwolnienia
- Wszystkie zwolnienia, które wystawiam od początku 2017 r. to są e-zwolnienia. Pierwsze wypisane było trochę na zasadzie prób i błędów, więc zajęło mi chyba nawet 5 minut, ale w tej chwili wystawienie zwolnienia w formie elektronicznej trwa około 60 sekund. To błyskawiczna sprawa – tak w Loży Radiowej Korneliusz Michali, główny lekarz orzecznik ZUS w Opolu zachęcał do wystawiania e-zwolnień, a Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik ZUS województwa opolskiego zapraszał lekarzy do udziału w szkoleniach.
- Gdy policzymy wszystkie czynności niezbędne przy wypisywaniu papierowego zwolnienia, to okaże się, że zajmują one sporo czasu. W zwolnieniu elektronicznym wystarczy wpisać PESEL do systemu i automatycznie cały druk zwolnienia się wypełnia. Wybieramy jeszcze tylko aktualnego płatnika składek czyli pracodawcę pacjenta, wpisujemy numer statystyczny choroby oraz czas zwolnienia i to wszystko – tłumaczył Michali.

- Lekarze uprawnieni do wystawiania e-zwolnień muszą się zarejestrować na platformie usług elektronicznych ZUS, by założyć swój profil. Trzeba mieć zatem dostęp do Internetu. By skorzystać z aplikacji umożliwiającej wystawienie e-zwolnienia lekarz musi dysponować również podpisem elektronicznym – mówił regionalny rzecznik ZUS województwa opolskiego Sebastian Szczurek.

- Od 1 lipca br. wystawianie e-zwolnień będzie obowiązkowe, a do tej pory niewielki procent zwolnień jest wystawianych w formie elektronicznej. Jako opolski oddział ZUS wyszliśmy więc z ofertą pomocy i do 450 placówek jednostek medycznych w regionie wysyłamy propozycją zawarcia umowy na szkolenie przygotowujące do wystawiania e-zwolnień. Gwarantujemy, że w siedzibie placówki, na miejscu, zostaną przeszkoleni pracownicy, pomożemy też założyć profil zaufany – wyjaśniał Szczurek.

Zobacz także

2018-10-23, godz. 15:24 Arkadiusz Wiśniewski o tym, że mieszkańcy Opola ściemy nie kupują i dlatego wybory skończyły się tak a nie inaczej - Potrzebujemy Opola zgody, takiej, jaka panowała przez pierwszy trzy lata tej kadencji. Radni zgodnie współpracowali, zaczęli mnie atakować dopiero podczas k ... » więcej 2018-10-22, godz. 15:36 Tomasz Kostuś o wstępnych wynikach wyborów samorządowych w regionie - Zajęcie drugiego miejsca w wyborach do sejmików wojewódzkich to dobry wynik - tak sondażowy wynik Koalicji Obywatelskiej podsumował poseł PO Tomasz Kostuś. ... » więcej 2018-10-22, godz. 14:32 Violetta Porowska o wypracowanym kapitale i o tym, że przegrana to nie porażka - Już wczoraj wieczorem pogratulowałam Arkadiuszowi Wiśniewskiemu zwłaszcza, że sukces jest wielki. Jeżeli sprawdzą się wyniki, że Pan prezydent osiągnął wyni ... » więcej 2018-10-19, godz. 13:53 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o transporcie w regionie Walka z tak zwanym wykluczeniem komunikacyjnym powinna być jednym z głównych zadań nowego samorządu województwa - stwierdzili uczestnicy ostatniego przed cisz ... » więcej 2018-10-18, godz. 14:36 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o służbie zdrowia Opolskiej służbie zdrowia brakuje od 120 do nawet 180 mln zł, wzrost nakładów na leczenie będzie w naszym regionie niższy niż w kraju, mamy za to za dużo szpi ... » więcej 2018-10-17, godz. 14:43 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o infrastrukturze regionu Infrastruktura województwa opolskiego była tematem środowej Loży Radiowej. W "Ringu Wyborczym" zmierzyli się przedstawiciele dziewięciu komitetów. » więcej 2018-10-16, godz. 13:45 Ring Wyborczy - kandydaci o depopulacji Opolszczyzna to region, który wyludnia się i starzeje najszybciej w kraju, dlatego też – na ostatnie kampanijnej prostej – cykl tematycznych debat z przedstaw ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:34 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Ozimka Huta Małapanew wciąż jest ważna dla Ozimka, miasteczka, w którym ludziom dobrze się żyje - to opinia urzędującego burmistrza Jana Labusa, który walczy o reele ... » więcej 2018-10-12, godz. 13:27 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic Zaczęło się od deklaracji dobrej woli i chęci współpracy, skończyło, tradycyjnie, na wzajemnych złośliwościach. W Ringu Wyborczym spotkali się dwaj kandydaci ... » więcej 2018-10-11, godz. 14:01 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Kluczborka Kluczbork to jedno z najlepiej zarządzanych miast w Polsce czy zadłużony po uszy samorząd, któremu grozi finansowa katastrofa? Pierwszą opinię wygłosił w Ring ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »