Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Korneliusz Michali i Sebastian Szczurek o tym, ż ...
2018-01-09, 15:13 Autor: Ewa Skrabacz

Korneliusz Michali i Sebastian Szczurek o tym, że klawiatura nie parzy i warto wystawiać e-zwolnienia

Korneliusz Michali i Sebastian Szczurek o tym, że klawiatura nie parzy i warto wystawiać e-zwolnienia
- Wszystkie zwolnienia, które wystawiam od początku 2017 r. to są e-zwolnienia. Pierwsze wypisane było trochę na zasadzie prób i błędów, więc zajęło mi chyba nawet 5 minut, ale w tej chwili wystawienie zwolnienia w formie elektronicznej trwa około 60 sekund. To błyskawiczna sprawa – tak w Loży Radiowej Korneliusz Michali, główny lekarz orzecznik ZUS w Opolu zachęcał do wystawiania e-zwolnień, a Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik ZUS województwa opolskiego zapraszał lekarzy do udziału w szkoleniach.
- Gdy policzymy wszystkie czynności niezbędne przy wypisywaniu papierowego zwolnienia, to okaże się, że zajmują one sporo czasu. W zwolnieniu elektronicznym wystarczy wpisać PESEL do systemu i automatycznie cały druk zwolnienia się wypełnia. Wybieramy jeszcze tylko aktualnego płatnika składek czyli pracodawcę pacjenta, wpisujemy numer statystyczny choroby oraz czas zwolnienia i to wszystko – tłumaczył Michali.

- Lekarze uprawnieni do wystawiania e-zwolnień muszą się zarejestrować na platformie usług elektronicznych ZUS, by założyć swój profil. Trzeba mieć zatem dostęp do Internetu. By skorzystać z aplikacji umożliwiającej wystawienie e-zwolnienia lekarz musi dysponować również podpisem elektronicznym – mówił regionalny rzecznik ZUS województwa opolskiego Sebastian Szczurek.

- Od 1 lipca br. wystawianie e-zwolnień będzie obowiązkowe, a do tej pory niewielki procent zwolnień jest wystawianych w formie elektronicznej. Jako opolski oddział ZUS wyszliśmy więc z ofertą pomocy i do 450 placówek jednostek medycznych w regionie wysyłamy propozycją zawarcia umowy na szkolenie przygotowujące do wystawiania e-zwolnień. Gwarantujemy, że w siedzibie placówki, na miejscu, zostaną przeszkoleni pracownicy, pomożemy też założyć profil zaufany – wyjaśniał Szczurek.

Zobacz także

2018-04-20, godz. 14:08 Łukasz Sasuła o tym dlaczego gry komputerowe wciągają starych i młodych -Grałem w kilka tysięcy gier komputerowych- przyznał w Loży Radiowej Łukasz Sasuła, doktorant zajmujący się naukowo tematyką narracyjności gier. Ocenił równie ... » więcej 2018-04-19, godz. 16:33 Bernard Gaida o nauczanie języka niemieckiego, prawach mniejszości i nadchodzących wyborach - Jesteśmy w sporze z resortem edukacji. W 2009 roku ministerstwo stwierdziło, że język nauczany jako język mniejszości może być traktowany także jako język o ... » więcej 2018-04-19, godz. 10:59 Katarzyna Czochara o przyszłości Aleksandrówki, udanej "piątce Morawieckiego" i konkursie patriotycznym dla młodych op ... - Jeśli nyskie starostwo będzie prowadziło w Aleksandrówce działalność medyczną, może liczyć na moja pomoc w pozyskaniu pieniędzy na konieczny remont ośrodka ... » więcej 2018-04-18, godz. 14:58 Barbara Zając o tym, dlaczego Pokój chce być uzdrowiskiem, nie chce za to Puszczy Śląskiej - Jesteśmy zdecydowanie przeciwni tworzeniu na terenie naszej gminy parku narodowego Puszcza Śląska. Radni podjęli już uchwałę w tej sprawie - mówiła w Loży R ... » więcej 2018-04-18, godz. 13:00 Andrzej Buła o Opolszczyźnie AD 2030, publicznej Aleksandrówce, niepotrzebnej puszczy i partyjnym kandydacie na prezyd ... - Jeśli chodzi o przyszłość regionu, jestem optymistą - mówił w Loży Radiowej marszałek Andrzej Buła, pytamy o refleksje po konferencji poświęconej perspektyw ... » więcej 2018-04-17, godz. 14:54 Aleksandra Zwarycz o tym, dlaczego i w jakim zakresie włodarze Opola dzielą się władzą z mieszkańcami - Jak duże kwoty opolski samorząd przeznacza na zadania, które zleca organizacjom pozarządowym? Myślę, ze jest to około 15 mln zł rocznie, ale to jednak nie j ... » więcej 2018-04-17, godz. 14:54 Anna Bartoszek-Dec o tym, że do wszechobecności cudzoziemców powinniśmy się już przyzwyczaić - Trudno powiedzieć, ilu cudzoziemców mieszka w tej chwili na Opolszczyźnie, bo są i ci z wizami, i ci, którzy przyjechali w ramach ruchu bezwizowego. W minio ... » więcej 2018-04-16, godz. 12:38 Anna Zalewska o wójcie Skarbimierza, protestach ZNP, nowych etatach w szkołach i szkolnictwie branżowym - Wójt łamie prawo oświatowe, po prostu nie realizuje obowiązków ciążących na samorządzie - tak minister edukacji Anna Zalewska skomentowała pomysł umieszczen ... » więcej 2018-04-16, godz. 14:31 Tomasz Kostuś o obniżaniu poselskich pensji, ucieczce PiS do przodu i skonsolidowanej opozycji - Przyjmuję to ze spokojem, ale to nie jest normalne, że szeregowy poseł, jakim jest Jarosław Kaczyński, ustala wynagrodzenia posłom i urzędnikom administracj ... » więcej 2018-04-13, godz. 15:19 Aleksander Stanisław Niewiński o zapowiedziach wojny handlowej między USA i Chinami, które uderzają w coraz dramatyczn ... - Wiele krajów może zostać uderzonych rykoszetem w wyniku tej wojny handlowej. Polska również może na tym ucierpieć - mówił w "Loży Radiowej" Aleksander Stani ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »