Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Korneliusz Michali i Sebastian Szczurek o tym, ż ...
2018-01-09, 15:13 Autor: Ewa Skrabacz

Korneliusz Michali i Sebastian Szczurek o tym, że klawiatura nie parzy i warto wystawiać e-zwolnienia

Korneliusz Michali i Sebastian Szczurek o tym, że klawiatura nie parzy i warto wystawiać e-zwolnienia
- Wszystkie zwolnienia, które wystawiam od początku 2017 r. to są e-zwolnienia. Pierwsze wypisane było trochę na zasadzie prób i błędów, więc zajęło mi chyba nawet 5 minut, ale w tej chwili wystawienie zwolnienia w formie elektronicznej trwa około 60 sekund. To błyskawiczna sprawa – tak w Loży Radiowej Korneliusz Michali, główny lekarz orzecznik ZUS w Opolu zachęcał do wystawiania e-zwolnień, a Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik ZUS województwa opolskiego zapraszał lekarzy do udziału w szkoleniach.
- Gdy policzymy wszystkie czynności niezbędne przy wypisywaniu papierowego zwolnienia, to okaże się, że zajmują one sporo czasu. W zwolnieniu elektronicznym wystarczy wpisać PESEL do systemu i automatycznie cały druk zwolnienia się wypełnia. Wybieramy jeszcze tylko aktualnego płatnika składek czyli pracodawcę pacjenta, wpisujemy numer statystyczny choroby oraz czas zwolnienia i to wszystko – tłumaczył Michali.

- Lekarze uprawnieni do wystawiania e-zwolnień muszą się zarejestrować na platformie usług elektronicznych ZUS, by założyć swój profil. Trzeba mieć zatem dostęp do Internetu. By skorzystać z aplikacji umożliwiającej wystawienie e-zwolnienia lekarz musi dysponować również podpisem elektronicznym – mówił regionalny rzecznik ZUS województwa opolskiego Sebastian Szczurek.

- Od 1 lipca br. wystawianie e-zwolnień będzie obowiązkowe, a do tej pory niewielki procent zwolnień jest wystawianych w formie elektronicznej. Jako opolski oddział ZUS wyszliśmy więc z ofertą pomocy i do 450 placówek jednostek medycznych w regionie wysyłamy propozycją zawarcia umowy na szkolenie przygotowujące do wystawiania e-zwolnień. Gwarantujemy, że w siedzibie placówki, na miejscu, zostaną przeszkoleni pracownicy, pomożemy też założyć profil zaufany – wyjaśniał Szczurek.

Zobacz także

2018-01-19, godz. 15:00 Wojewoda: jestem politykiem i realizuje program rządu PiS Gościem piątkowej „Loży Radiowej” był wojewoda opolski Adrian Czubak, który odniósł się do zarzutów o „chodzenie na krótkim partyjnym łańcuchu”, jakie postawi ... » więcej 2018-01-18, godz. 14:43 Konrad Gęsiarz o swoim mandacie radnego, hipokryzji Ryszarda Wilczyńskiego, inwestycjach i politycznych planach namysł ... - Moim zdaniem, wystąpienie posła Ryszarda Wilczyńskiego w Sejmie wpisuje się w strategię opozycji, która próbuje wmówić opinii publicznej, że w kraju dzieją ... » więcej 2018-01-17, godz. 12:48 Loża Radiowa na sesji Rady Powiatu Kluczborskiego. Dlaczego trzeba było zamknąć internę Powiatowego Centrum Zdrowia? C ... Co zrobić, by ponownie uruchomić oddział wewnętrzny Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku? Na to pytanie próbowali dziś odpowiedzieć uczestnicy sesji Rady ... » więcej 2018-01-16, godz. 14:51 Jakub Roszuk o pomorze ryb, trudnych rozmowach z RZGW i walce z kłusownikami - Tu już nie chodzi o straty gospodarcze, ale po prostu o ochronę środowiska. Niestety, nikt nie chce się na serio nad tym problemem pochylić - mówił w Loży R ... » więcej 2018-01-16, godz. 14:33 Piotr Woźniak o tym, że prawdziwą opozycją jest dziś opozycja pozaparlamentarna, bo ta w Sejmie zawiodła - Trzeba to powiedzieć mocno: choć opolski Sojusz Lewicy Demokratycznej podpisał się pod Deklaracją Opolską, to dalszą współpracę z Platformą Obywatelską i No ... » więcej 2018-01-15, godz. 15:29 Maciej Stefański o przeprawie, o którą Brzeg walczył od ćwierć wieku, a także o kontrowersyjnym więzieniu za pół milia ... - To było kilkadziesiąt wyjazdów do ministerstw, wspólnie z posłanką Katarzyną Czocharą i wojewodą Adrianem Czubakiem. W końcu udało się nam przekonać decyden ... » więcej 2018-01-15, godz. 15:24 Ryszard Wilczyński o kompromisie aborcyjnym, projekcie "Ratujmy kobiety" i zadaniach wojewodów - Projekt "Ratujmy kobiety" został wrzucony pod obrady w najgorszym możliwym momencie. W chwili, gdy trzeba zrobić wszystko, by obronić wypracowany przed laty ... » więcej 2018-01-12, godz. 16:33 Rząd sfinansuje budowę dziewięciu opolskich obwodnic - W budżecie państwa uchwalonym w czwartek zapisano kluczowe inwestycje drogowe, na które nasz region czekał od dziesięcioleci – powiedziała w Loży Radiowej p ... » więcej 2018-01-12, godz. 16:27 CWK powinno tętnić życiem W Loży Radiowej gościł też nowo powołany dyrektor Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu Patryk Stasiak. Przedstawił swoje plany związane z funkcjonowani ... » więcej 2018-01-11, godz. 15:36 Michał Siek o ciągle zmieniającym się systemie edukacji Gościem czwartkowej "Loży Radiowej" był Michał Siek, opolski kurator oświaty, który zwrócił uwagę, że siódme miejsce opolskiego "Ekonomika" w rankingu technik ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »