Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Korneliusz Michali i Sebastian Szczurek o tym, ż ...
2018-01-09, 15:13 Autor: Ewa Skrabacz

Korneliusz Michali i Sebastian Szczurek o tym, że klawiatura nie parzy i warto wystawiać e-zwolnienia

Korneliusz Michali i Sebastian Szczurek o tym, że klawiatura nie parzy i warto wystawiać e-zwolnienia
- Wszystkie zwolnienia, które wystawiam od początku 2017 r. to są e-zwolnienia. Pierwsze wypisane było trochę na zasadzie prób i błędów, więc zajęło mi chyba nawet 5 minut, ale w tej chwili wystawienie zwolnienia w formie elektronicznej trwa około 60 sekund. To błyskawiczna sprawa – tak w Loży Radiowej Korneliusz Michali, główny lekarz orzecznik ZUS w Opolu zachęcał do wystawiania e-zwolnień, a Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik ZUS województwa opolskiego zapraszał lekarzy do udziału w szkoleniach.
- Gdy policzymy wszystkie czynności niezbędne przy wypisywaniu papierowego zwolnienia, to okaże się, że zajmują one sporo czasu. W zwolnieniu elektronicznym wystarczy wpisać PESEL do systemu i automatycznie cały druk zwolnienia się wypełnia. Wybieramy jeszcze tylko aktualnego płatnika składek czyli pracodawcę pacjenta, wpisujemy numer statystyczny choroby oraz czas zwolnienia i to wszystko – tłumaczył Michali.

- Lekarze uprawnieni do wystawiania e-zwolnień muszą się zarejestrować na platformie usług elektronicznych ZUS, by założyć swój profil. Trzeba mieć zatem dostęp do Internetu. By skorzystać z aplikacji umożliwiającej wystawienie e-zwolnienia lekarz musi dysponować również podpisem elektronicznym – mówił regionalny rzecznik ZUS województwa opolskiego Sebastian Szczurek.

- Od 1 lipca br. wystawianie e-zwolnień będzie obowiązkowe, a do tej pory niewielki procent zwolnień jest wystawianych w formie elektronicznej. Jako opolski oddział ZUS wyszliśmy więc z ofertą pomocy i do 450 placówek jednostek medycznych w regionie wysyłamy propozycją zawarcia umowy na szkolenie przygotowujące do wystawiania e-zwolnień. Gwarantujemy, że w siedzibie placówki, na miejscu, zostaną przeszkoleni pracownicy, pomożemy też założyć profil zaufany – wyjaśniał Szczurek.

Zobacz także

2019-02-22, godz. 12:14 Bogdan Jasiński o tym, czy wodzony niedźwiedź to kozioł ofiarny oraz o staraniach, aby ten zwyczaj został wpisany na l ... - Niedźwiedź to nie jest klasyczny model kozła ofiarnego, mamy do czynienia z bardzo bogatą symboliką agrarną - powiedział w Loży Radiowej Bogdan Jasiński. - ... » więcej 2019-02-21, godz. 15:30 WSPÓLNA SPRAWA Sebastian Koćwin, Grzegorz Adamczyk, Lesław Adamczyk i Sebastian Szczurek o pracownikach delegowanych Temat delegowanych pracowników podzielił uczestników debaty "Wspólna sprawa" w czwartek 21 lutego 2019 roku. Przedstawiciele organizacji pracowniczych twierdz ... » więcej 2019-02-21, godz. 15:29 Dr Piotr Stanek o Marszach Śmierci upamiętnianych w ramach kampanii "Ocalić od zapomnienia" - To olbrzymia tragedia dla tych ludzi, bo już byli w przededniu wolności a około 3 tys. z nich poniosło śmierć w wyniku marszów śmierci na terenie Górnego Śl ... » więcej 2019-02-20, godz. 15:04 Prof. Paweł Frącz o sytuacji na Politechnice Opolskiej - Nie wiem, czy o sytuacji na Politechnice Opolskiej można mówić jako o konflikcie, jak przedstawia to rektor. Z konfliktem mamy do czynienia, gdy strony spor ... » więcej 2019-02-20, godz. 14:43 Agnieszka Okupniak z UMWO o polityce zagranicznej województwa opolskiego - Dom Polski Południowej w Brukseli, to biuro prowadzone przez 3 województwa: opolskie, śląskie i małopolskie. Regiony zrzeszają się i wspólnie prowadzą takie ... » więcej 2019-02-19, godz. 11:12 Piotr Woźniak o tym czy wejście w Koalicję Europejską, to dla SLD szansa, czy zagrożenie - Ożywiona dyskusja trwała 2 godziny, my jako zarząd krajowy negocjowaliśmy koalicję, zanim przedstawiliśmy ją radzie krajowej bardzo długo - powiedział w Loż ... » więcej 2019-02-19, godz. 13:28 ks. Joachim Waloszek i ks. Łukasz Knieć o działaniach na rzecz lepszej ochrony dzieci i młodzieży w diecezji opolskiej 14 lutego br. biskup opolski Andrzej Czaja powołał zespół przygotowujący program prewencji w zakresie ochrony dzieci i młodzieży. O zadaniach zespołu i sposob ... » więcej 2019-02-18, godz. 14:59 Paweł Grabowski o włoskim sojuszniku Kukiz’15 i o swoich spotkaniach terenowych z samorządowcami na Opolszczyźnie - Weszliśmy we współpracę z włoskim Ruchem Pięciu Gwiazd. Jest to współpraca o charakterze programowym. Dziś np. przedstawiliśmy projekt bardzo restrykcyjnej ... » więcej 2019-02-18, godz. 14:06 Marcin Ociepa o kryzysie w stosunkach Polska-Izrael, możliwym odgórnym połączeniu UO i PMWSZ oraz o 4 mln zł dla regio ... - Decyzja pana premiera Morawieckiego jest słuszna, choć oczywiście bolesna, bo dialog międzynarodowy jest czymś, co należy pochwalić i czego trzeba być częśc ... » więcej 2019-02-15, godz. 14:33 Marko Markowski o tym, jak upamiętnić Jana Olszewskiego i Romana Dmowskiego - Jan Olszewski jest wzorem nie tylko dla polityków prawicy, ale wszystkich polityków. To człowiek niezłomny o pięknym politycznym życiorysie – mówił w Młodzi ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »