Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Beata Cyganiuk o tym, ile opolskie szpitale dost ...
2017-09-05, 14:44 Autor: Marek Świercz

Beata Cyganiuk o tym, ile opolskie szpitale dostaną na nasze leczenie w ostatnim kwartale tego roku

Beata Cyganiuk o aneksach podpisanych ze szpitalami, które weszły do nowej sieci
- Podpisaliśmy już umowy ze wszystkimi opolskimi 23 szpitalami, które znalazły się w sieci szpitali. Umowy dotyczą finansowania świadczeń szpitalnych w ostatnim kwartale tego roku - mówiła w Loży Radiowej Beata Cyganiuk, zastępca dyrektora opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. - Kończymy też procedury konkursowe obejmujące dodatkowe świadczenia, które zamawiamy w sześciu szpitalach, które nie trafiły do sieci. Tu 99 procent umów już podpisaliśmy, trwają jeszcze cztery postępowania dotyczące tzw. jednodniówek - dodaje.
W myśl nowych przepisów, które wchodzą w życie 1 października, szpitale otrzymują umowę zryczałtową, której wysokość obliczono mozolnie na podstawie realnych (czyli łącznie z nadwykonaniami) świadczeń wykonanych przez te szpitale w roku 2015. Jak mówi nasz gość, pracownicy Funduszu musieli więc starannie przejrzeć i podliczyć 180 tysięcy hospitalizacji z 2015 roku. Oprócz ryczałtu szpitale dostają także pieniądze na tzw. świadczenia wyodrębnione, czyli te nielimitowane, bo niemożliwe do przewidzenia (jak na przykład porody).

- Szpitale dostaną na ostatni kwartał 160 mln zł, czyli o 10 procent więcej. W przypadku szpitalnych przychodni, czyli tak zwanej ambulatoryjnej opieki stacjonarnej, to kwota 15 mln zł, wyższa o 5 procent - wylicza Cyganiuk.

Pieniądze dla szpitali na kolejny rok będą wyliczone po rozliczeniu wydatków tegorocznych. Pytaliśmy także o to, co z nadwykonaniami za pierwsze dziewięć miesięcy tego roku (jak poinformował nas starosta strzelecki Józef Swaczyna, w przypadku jego szpitala to kwota 1,8 mln zł).

- Do tematu wrócimy, gdy zbilansujemy wszystkie wydatki planowane na ten rok, bo dopiero wtedy będziemy wiedzieli, ile pieniędzy nam zostało - zapowiada nasz gość.

Zobacz także

2018-02-20, godz. 15:34 Piotr Wach o służbie zdrowia, Radzie Politycznej Nowoczesnej i planach jednoczącej się opozycji - Chcemy zapytać Opolan, co sądzą o sytuacji w służbie zdrowia i namówić ich do wsparcia naszej kampanii pisania wniosków do ministra zdrowia o zmianę zasad f ... » więcej 2018-02-20, godz. 15:33 Adrian Czubak o koordynacji systemu zabezpieczenia społecznego, trasie E 30 oraz benzenie w Kędzierzynie-Koźlu - Audyt otwarcia pokazał, że na decyzję nadal czeka dokładnie 13 tysięcy 866 spraw, niektóre zaległości sięgały roku 2007. Nam udało się w ciągu dwóch miesięc ... » więcej 2018-02-19, godz. 15:16 Jerzy Wrębiak, płk Leszek Czereba i por. Katarzyna Idziorek o tym, dlaczego nie należy się obawiać nowego zakładu karn ... - Uważam, że poseł Paweł Grabowski rozpoczął akcję referendalną niezgodnie z przepisami, ale jeśli dopełni formalności i złoży prawidłowy wniosek, pomogę mu z ... » więcej 2018-02-19, godz. 15:15 Katarzyna Czochara o tym, dlaczego opolski PiS popiera nowy zakład karny na Opolszczyźnie, jednak niekoniecznie w Brze ... - Uważamy tę inwestycję za bardzo potrzebną i jesteśmy wdzięczni wiceministrowi Jakiemu, że pamięta o Opolszczyźnie i chce ją zlokalizować n naszym terenie, a ... » więcej 2018-02-16, godz. 16:48 Arkadiusz Karbowiak o oskarżeniu przez portal NaTemat, nowej książce Piotra Zychowicza oraz stanie prac nad budową Muz ... Pochodzący z Opola Arkadiusz Karbowiak, były wiceprezydent miasta, a obecnie dyrektor warszawskiej spółki budującej Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Poli ... » więcej 2018-02-15, godz. 15:21 Iwona Święch-Olender i Piotr Regeńczuk o tym, czego oczekuje zagraniczny inwestor - Zainteresowanie potencjalnego inwestora działkami na terenie naszego województwa to dopiero początek długiej drogi - mówili w Loży Radiowej Iwona Święch-Ole ... » więcej 2018-02-15, godz. 15:20 Ks. Joachim Kobienia o tym, jak powinniśmy przeżywać Wielki Post - Wielkopostna trójca to post, jałmużna i modlitwa - mówił w Loży Radiowej ks. Joachim Kobienia, rzecznik prasowy opolskiej kurii diecezjalnej. - Stara tradyc ... » więcej 2018-02-14, godz. 14:23 Tadeusz Kauch o rewitalizacji rynku w Ujeździe i o dziele swojego życia Ujazd przygotowuje się do rewitalizacji rynku. Są już pieniądze, ale jest też problem. Dotychczasowy dzierżawca gminnego terenu położonego w centrum miasta, w ... » więcej 2018-02-14, godz. 13:33 Krzysztof Drynda o prorodzinnej i antysmogowej komunikacji w Opolu Darmowa komunikacja miejska dla kierowców, ale i pasażerów prywatnych aut - taką propozycję ma klub opolskich radnych Razem dla Opola. Dziś w Opolu obowiązuje ... » więcej 2018-02-13, godz. 17:40 Leszek Stański o tym, że rywale Sabiny Nowosielskiej jeszcze się nie ujawnili W drugiej części Loży Radiowej jej gospodarze, Ewa Skrabacz i Tomasz Gdula, rozmawiali z redaktorem naczelnym tygodnika „7 DNI” Leszkiem Stańskim. Stwierdził ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »