Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Beata Cyganiuk o tym, ile opolskie szpitale dost ...
2017-09-05, 14:44 Autor: Marek Świercz

Beata Cyganiuk o tym, ile opolskie szpitale dostaną na nasze leczenie w ostatnim kwartale tego roku

Beata Cyganiuk o aneksach podpisanych ze szpitalami, które weszły do nowej sieci
- Podpisaliśmy już umowy ze wszystkimi opolskimi 23 szpitalami, które znalazły się w sieci szpitali. Umowy dotyczą finansowania świadczeń szpitalnych w ostatnim kwartale tego roku - mówiła w Loży Radiowej Beata Cyganiuk, zastępca dyrektora opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. - Kończymy też procedury konkursowe obejmujące dodatkowe świadczenia, które zamawiamy w sześciu szpitalach, które nie trafiły do sieci. Tu 99 procent umów już podpisaliśmy, trwają jeszcze cztery postępowania dotyczące tzw. jednodniówek - dodaje.
W myśl nowych przepisów, które wchodzą w życie 1 października, szpitale otrzymują umowę zryczałtową, której wysokość obliczono mozolnie na podstawie realnych (czyli łącznie z nadwykonaniami) świadczeń wykonanych przez te szpitale w roku 2015. Jak mówi nasz gość, pracownicy Funduszu musieli więc starannie przejrzeć i podliczyć 180 tysięcy hospitalizacji z 2015 roku. Oprócz ryczałtu szpitale dostają także pieniądze na tzw. świadczenia wyodrębnione, czyli te nielimitowane, bo niemożliwe do przewidzenia (jak na przykład porody).

- Szpitale dostaną na ostatni kwartał 160 mln zł, czyli o 10 procent więcej. W przypadku szpitalnych przychodni, czyli tak zwanej ambulatoryjnej opieki stacjonarnej, to kwota 15 mln zł, wyższa o 5 procent - wylicza Cyganiuk.

Pieniądze dla szpitali na kolejny rok będą wyliczone po rozliczeniu wydatków tegorocznych. Pytaliśmy także o to, co z nadwykonaniami za pierwsze dziewięć miesięcy tego roku (jak poinformował nas starosta strzelecki Józef Swaczyna, w przypadku jego szpitala to kwota 1,8 mln zł).

- Do tematu wrócimy, gdy zbilansujemy wszystkie wydatki planowane na ten rok, bo dopiero wtedy będziemy wiedzieli, ile pieniędzy nam zostało - zapowiada nasz gość.

Zobacz także

2017-09-20, godz. 12:46 Arkadiusz Wiśniewski o festiwalu na kanapie, zwolennikach dobrej zmiany w ratuszu i Opolu stolicy sportu na najwyższym ... - Jest jeszcze czas - tak na pytanie o rozmowy z TVP na temat przyszłorocznego festiwalu w Opolu odpowiedział prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski. Jak stwie ... » więcej 2017-09-19, godz. 19:14 Dariusz Madera o szpitalnych kadrach i pieniądzach, a także o przemianie WCM w Uniwersytecki Szpital Kliniczny Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego informował, że na bieżąco dokonywane jest wyrównywanie wynagrodzeń tych pracowników szpitala, k ... » więcej 2017-09-19, godz. 07:11 Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński o tym, że opozycja szuka obywatelskiego kandydata na prezydenta Opola - Nie zmieniłem zdania, nie zamierzam kandydować na prezydenta Opola, potrzebujemy obywatelskiego ponadpartyjnego kandydata – mówił w Loży Radiowej poseł Plat ... » więcej 2017-09-15, godz. 14:54 Ks. Wojciech Pracki i prof. Mirosław Lenart o wystawie poświęconej dziejom opolskich ewangelików - Chcemy przypomnieć dzieje opolskich ewangelików, okazja jest 500-lecie ogłoszenia tez Marcina Lutra - mówili w Loży Radiowej ks. Wojciech Pracki, proboszcz ... » więcej 2017-09-15, godz. 14:42 Halina Żyła o tym, że kiedyś Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki (w tej kolejności) był bardziej ludzki i bardziej opol ... - Z festiwalem opolskim wiąże mnie wiele pięknych wspomnień, jeszcze z ostatnich lat podstawówki i szkoły średniej. Młodym ludziom trudno było dostać bilet, a ... » więcej 2017-09-14, godz. 14:47 Jerzy Lehmann i Krzysztof Krupa o tym, że filateliści zbierają nie tylko znaczki [FILM] - To nie jest tanie hobby, ale w poszukiwaniu cennych wolumenów ważniejsza od pieniędzy jest wiedza - mówili w Loży Radiowej Krzysztof Krupa i Jerzy Lehmann, ... » więcej 2017-09-14, godz. 14:31 Katarzyna Kownacka o tym, że zwyczajowe narzekanie na opolski festiwal to głupia moda - Festiwal opolski jest zdecydowanie najsilniejszą marka Opola, co potwierdzają badania zlecone przez Opole w ramach prac nad strategią marketingową miasta - ... » więcej 2017-09-14, godz. 11:18 Jerzy Materna o tym, że Polski nie stać na rezygnację z poprawy żeglowności Odry i innych polskich rzek - Jestem zbudowany dzisiejszym spotkanie, ponad 20 różnych podmiotów - samorządowcy, przedsiębiorcy, stowarzyszenia - spotkało się na zaproszenie wojewody, że ... » więcej 2017-09-13, godz. 09:39 Maciej Jastrzębski o tym, że Rosjan naprawdę da się lubić, gorzej z Rosją - Rosję jako Rosję i samych Rosjan da się lubić, zwłaszcza w tych egzotycznych częściach kraju, gdzieś na Kamczatce, gdzie sympatycznym ludziom towarzyszy urz ... » więcej 2017-09-13, godz. 10:02 Michał Pytlik i Kamila Jarońska o prawicowych radnych pozbawionych wrażliwości społecznej i o tym, że nie mamy jeszcze ... - Nasz projekt kontraktu społecznego został odrzucony po prostu dlatego, że był wyraźnie lewicowy, a opolska Rada Miasta jest zdominowana przez prawicę - tak ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »