Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska i Krystyna Ciemniak o opiece k ...
2017-06-30, 14:19 Autor: Agnieszka Stefaniak

Violetta Porowska i Krystyna Ciemniak o opiece kardiologicznej i nocnej opiece medycznej po wejściu w życie ustawy o sieci szpitali

Violetta Porowska i Krystyna Ciemniak o zmianach związanych z siecią szpitali
23 opolskie szpitale znalazły się w sieci. Poza nią 6 - w tym jednostki zajmujące się m.in. kardiologią. Ten temat poddano dyskusji na posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. O sprawie rozmawialiśmy z wicewojewodą Violettą Porowską i wiceprzewodniczącą Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Krystyną Ciemniak.
- Ustawa mówi wprost. Wszystko co jest monoprofilowe jest poza siecią. To, że placówka nie wchodzi do sieci, nie oznacza, że ta placówka pozostaje bez finansowania. Staje do konkursu - wyjaśniła Violetta Porowska.

- Ciesze się ze słów pani wojewody. Ale serce i tak mnie boli. Bo wiem jak bardzo te jednostki kardiologiczne z Nysy czy z Kędzierzyna-Koźla, starały się, by podpiąć się pod SP ZOZ-y. By znaleźć się w sieci, ale nie było takiej zgody. Nad tym ubolewam mocno - komentuje Krystyna Ciemniak.

- Zależy nam jednak, byśmy przeszli przez tę reformę gładko - dodaje Ciemniak.

W prasie pojawiły się informacje, że z powodu reformy, zmieniającej także system nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, lekarze będą odchodzić z pracy.

- Nocna i świąteczna opieka wzbudza wiele pytań, bo od wielu lat po prostu "leży". Cała reforma jest przecież obliczona na to, by to uporządkować, to co było wielkim chaosem, wzbudzało sprzeciw, budowało kolejki, powodowało, że pacjent się czuł wyrzucony poza tę ochronę zdrowia, za którą płaci - mówi Violetta Porowska.

- Ludzie zgłaszają wątpliwości, bo Opole to nie jest całe województwo - odpowiada Krystyna Ciemniak. W powiatach może być problem - mówi.

- Powiaty od razu zadeklarowały, że zgadzają się na nocną i świąteczną opiekę - uzupełnia wicewojewoda.

Zobacz także

2018-04-20, godz. 14:08 Łukasz Sasuła o tym, dlaczego gry komputerowe wciągają starych i młodych - Grałem w kilka tysięcy gier komputerowych - przyznał w Loży Radiowej Łukasz Sasuła, doktorant zajmujący się naukowo tematyką narracyjności gier. Ocenił równ ... » więcej 2018-04-19, godz. 16:33 Bernard Gaida o nauczanie języka niemieckiego, prawach mniejszości i nadchodzących wyborach - Jesteśmy w sporze z resortem edukacji. W 2009 roku ministerstwo stwierdziło, że język nauczany jako język mniejszości może być traktowany także jako język o ... » więcej 2018-04-19, godz. 10:59 Katarzyna Czochara o przyszłości Aleksandrówki, udanej "piątce Morawieckiego" i konkursie patriotycznym dla młodych op ... - Jeśli nyskie starostwo będzie prowadziło w Aleksandrówce działalność medyczną, może liczyć na moja pomoc w pozyskaniu pieniędzy na konieczny remont ośrodka ... » więcej 2018-04-18, godz. 14:58 Barbara Zając o tym, dlaczego Pokój chce być uzdrowiskiem, nie chce za to Puszczy Śląskiej - Jesteśmy zdecydowanie przeciwni tworzeniu na terenie naszej gminy parku narodowego Puszcza Śląska. Radni podjęli już uchwałę w tej sprawie - mówiła w Loży R ... » więcej 2018-04-18, godz. 13:00 Andrzej Buła o Opolszczyźnie AD 2030, publicznej Aleksandrówce, niepotrzebnej puszczy i partyjnym kandydacie na prezyd ... - Jeśli chodzi o przyszłość regionu, jestem optymistą - mówił w Loży Radiowej marszałek Andrzej Buła, pytamy o refleksje po konferencji poświęconej perspektyw ... » więcej 2018-04-17, godz. 14:54 Aleksandra Zwarycz o tym, dlaczego i w jakim zakresie włodarze Opola dzielą się władzą z mieszkańcami - Jak duże kwoty opolski samorząd przeznacza na zadania, które zleca organizacjom pozarządowym? Myślę, ze jest to około 15 mln zł rocznie, ale to jednak nie j ... » więcej 2018-04-17, godz. 14:54 Anna Bartoszek-Dec o tym, że do wszechobecności cudzoziemców powinniśmy się już przyzwyczaić - Trudno powiedzieć, ilu cudzoziemców mieszka w tej chwili na Opolszczyźnie, bo są i ci z wizami, i ci, którzy przyjechali w ramach ruchu bezwizowego. W minio ... » więcej 2018-04-16, godz. 12:38 Anna Zalewska o wójcie Skarbimierza, protestach ZNP, nowych etatach w szkołach i szkolnictwie branżowym - Wójt łamie prawo oświatowe, po prostu nie realizuje obowiązków ciążących na samorządzie - tak minister edukacji Anna Zalewska skomentowała pomysł umieszczen ... » więcej 2018-04-16, godz. 14:31 Tomasz Kostuś o obniżaniu poselskich pensji, ucieczce PiS do przodu i skonsolidowanej opozycji - Przyjmuję to ze spokojem, ale to nie jest normalne, że szeregowy poseł, jakim jest Jarosław Kaczyński, ustala wynagrodzenia posłom i urzędnikom administracj ... » więcej 2018-04-13, godz. 15:19 Aleksander Stanisław Niewiński o zapowiedziach wojny handlowej między USA i Chinami, które uderzają w coraz dramatyczn ... - Wiele krajów może zostać uderzonych rykoszetem w wyniku tej wojny handlowej. Polska również może na tym ucierpieć - mówił w "Loży Radiowej" Aleksander Stani ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »