Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska i Krystyna Ciemniak o opiece k ...
2017-06-30, 14:19 Autor: Agnieszka Stefaniak

Violetta Porowska i Krystyna Ciemniak o opiece kardiologicznej i nocnej opiece medycznej po wejściu w życie ustawy o sieci szpitali

Violetta Porowska i Krystyna Ciemniak o zmianach związanych z siecią szpitali
23 opolskie szpitale znalazły się w sieci. Poza nią 6 - w tym jednostki zajmujące się m.in. kardiologią. Ten temat poddano dyskusji na posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. O sprawie rozmawialiśmy z wicewojewodą Violettą Porowską i wiceprzewodniczącą Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Krystyną Ciemniak.
- Ustawa mówi wprost. Wszystko co jest monoprofilowe jest poza siecią. To, że placówka nie wchodzi do sieci, nie oznacza, że ta placówka pozostaje bez finansowania. Staje do konkursu - wyjaśniła Violetta Porowska.

- Ciesze się ze słów pani wojewody. Ale serce i tak mnie boli. Bo wiem jak bardzo te jednostki kardiologiczne z Nysy czy z Kędzierzyna-Koźla, starały się, by podpiąć się pod SP ZOZ-y. By znaleźć się w sieci, ale nie było takiej zgody. Nad tym ubolewam mocno - komentuje Krystyna Ciemniak.

- Zależy nam jednak, byśmy przeszli przez tę reformę gładko - dodaje Ciemniak.

W prasie pojawiły się informacje, że z powodu reformy, zmieniającej także system nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, lekarze będą odchodzić z pracy.

- Nocna i świąteczna opieka wzbudza wiele pytań, bo od wielu lat po prostu "leży". Cała reforma jest przecież obliczona na to, by to uporządkować, to co było wielkim chaosem, wzbudzało sprzeciw, budowało kolejki, powodowało, że pacjent się czuł wyrzucony poza tę ochronę zdrowia, za którą płaci - mówi Violetta Porowska.

- Ludzie zgłaszają wątpliwości, bo Opole to nie jest całe województwo - odpowiada Krystyna Ciemniak. W powiatach może być problem - mówi.

- Powiaty od razu zadeklarowały, że zgadzają się na nocną i świąteczną opiekę - uzupełnia wicewojewoda.

Zobacz także

2018-10-19, godz. 13:53 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o transporcie w regionie Walka z tak zwanym wykluczeniem komunikacyjnym powinna być jednym z głównych zadań nowego samorządu województwa - stwierdzili uczestnicy ostatniego przed cisz ... » więcej 2018-10-18, godz. 14:36 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o służbie zdrowia Opolskiej służbie zdrowia brakuje od 120 do nawet 180 mln zł, wzrost nakładów na leczenie będzie w naszym regionie niższy niż w kraju, mamy za to za dużo szpi ... » więcej 2018-10-17, godz. 14:43 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o infrastrukturze regionu Infrastruktura województwa opolskiego była tematem środowej Loży Radiowej. W "Ringu Wyborczym" zmierzyli się przedstawiciele dziewięciu komitetów. » więcej 2018-10-16, godz. 13:45 Ring Wyborczy - kandydaci o depopulacji Opolszczyzna to region, który wyludnia się i starzeje najszybciej w kraju, dlatego też – na ostatnie kampanijnej prostej – cykl tematycznych debat z przedstaw ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:34 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Ozimka Huta Małapanew wciąż jest ważna dla Ozimka, miasteczka, w którym ludziom dobrze się żyje - to opinia urzędującego burmistrza Jana Labusa, który walczy o reele ... » więcej 2018-10-12, godz. 13:27 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic Zaczęło się od deklaracji dobrej woli i chęci współpracy, skończyło, tradycyjnie, na wzajemnych złośliwościach. W Ringu Wyborczym spotkali się dwaj kandydaci ... » więcej 2018-10-11, godz. 14:01 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Kluczborka Kluczbork to jedno z najlepiej zarządzanych miast w Polsce czy zadłużony po uszy samorząd, któremu grozi finansowa katastrofa? Pierwszą opinię wygłosił w Ring ... » więcej 2018-10-10, godz. 15:06 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Namysłowa Wszyscy kandydaci na burmistrza Namysłowa apelowali o to, by ogólnopolskie spory polityczne nie zatruwały atmosfery polityki samorządowej, ale przebieg debaty ... » więcej 2018-10-09, godz. 14:09 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Strzelec Opolskich Problemy komunikacyjne, demograficzne, mieszkaniowe i ekologiczne - na tych czterech głównych tematach skupiła się debata trzech kandydatów na burmistrza Strz ... » więcej 2018-10-08, godz. 14:03 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Brzegu Sytuacja finansowa miasta, inwestycje, problemy demograficzne, wizja połączenia ze Skarbimierzem a także budowa nowego zakładu karnego – o tym debatowali w Ri ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »