Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Katarzyna Czochara i Tomasz Kostuś o zakończeniu ...
2017-03-21, 11:14 Autor: Marek Świercz

Katarzyna Czochara i Tomasz Kostuś o zakończeniu mediacji w sprawie powiększenia Opola i Nowym Jedwabnym Szlaku

Katarzyna Czochara i Tomasz Kostuś o zakończeniu mediacji w sprawie powiększenia Opola i Nowym Jedwabnym Szlaku
- Trudno mówić o mediacjach, skoro jedna ze stron od początku protestuje na ulicach i zabiega o cofnięcie decyzji rządu - mówiła w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara o zakończeniu mediacji między Opolem a Dobrzeniem Wielkim. - Cały czas mam nadzieję, że to tylko przerwanie a nie zerwanie mediacji. Bo o tym, że fachowe mediacje są potrzebne, mówiłem już wiosną zeszłego roku - komentował poseł PO Tomasz Kostuś.
Zdaniem Kostusia, potrzebny jest okres przejściowy, żeby Dobrzeń Wielki mógł się przyzwyczaić do gorszych warunków finansowania. Czochara apelowała, by nie demonizować tej sytuacji, bo pomniejszona gmina Dobrzeń nadal ma budżet przekraczający 40 mln zł, czyli zdecydowanie wyższy niż większość gmin o podobnej wielkości. Czochara wytknęła też posłowi PO, że zmienia zdanie, bo wcześniej publicznie wspierał plan powiększenia Opola. Kostuś ripostował, że od początku stanowczo krytykował sposób, w jaki Opole zostało przez PiS powiększone.

Nasi goście dyskutowali także o szansach, jakie daje Polsce współpraca z Chinami. Kostuś przypomniał, że nawiązanie współpracy z prowincją Fujian było strategiczną decyzję marszałka Józefa Sebesty, Czochara dodała, że tamte działania znalazły kontynuację w postaci zespołu powołanego przez wojewodę Adriana Czubaka.

Zobacz także

2019-06-17, godz. 14:24 Aleksandra Hadzik, prezes KRUS o bezpieczeństwie w rolnictwie - 31 gospodarstw z terenu województwa opolskiego wzięło udział w wojewódzkim finale Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. W skali kraju do konkursu zgłosiło się pona ... » więcej 2019-06-17, godz. 14:18 Jerzy Naszkiewicz o swoich parlamentarnych - i nie tylko - planach na przyszłość - Mam świadomość, że cztery miesiące to mało czasu, ale zrobię wszystko, żeby ten czas dobrze wykorzystać - powiedział w Loży Radiowej Jerzy Naszkiewicz, nowy ... » więcej 2019-06-14, godz. 14:25 Marko Markowski z PiS o aktywności młodzieżówki podczas wyborów do PE i planach na jesień - Zaktywizowali się ci, którzy byli naszymi członkami, ale z różnych przyczyn często osobistych, wykazywali mniejszą aktywność. Jednak w wyborach do PE była m ... » więcej 2019-06-14, godz. 14:20 Violetta Porowska o wyborach w Kazachstanie, czyli o tym, że demokracja po azjatycku nie jest taka straszna - Byłam naprawdę pod ogromnym wrażeniem organizacji tych wyborów - mówiła w Loży Radiowej wicewojewoda Violetta Porowska, która jako niezależny obserwator prz ... » więcej 2019-06-13, godz. 15:39 WSPÓLNA SPRAWA Bez polityki migracyjnej nie zatrzymamy ukraińskich pracowników Polska nie ma przemyślanej polityki migracyjnej a działania podejmowane lokalnie, tak jak ostatnio na Opolszczyźnie, mogą nie wystarczyć do zatrzymania w Pols ... » więcej 2019-06-13, godz. 14:20 Dr Norbert Honka, politolog, o systemie samorządu terytorialnego w Niemczech w kontekście pomysłu landyzacji Polski - Samorząd terytorialny może istnieć jedynie w systemie demokratycznym. Jeśli zlikwiduje się samorząd, zlikwiduje się demokrację - powiedział w Loży Radiowej ... » więcej 2019-06-12, godz. 14:28 Andrzej Żylak o tym, dlaczego Polak i Chorwat to dwa bratanki - Chorwaci i Polacy bardzo się lubią, nie bez znaczenia jest tu podobieństwo języka, które naprawdę ułatwia komunikację. Czujemy się tam nie jak obcy, ale tro ... » więcej 2019-06-12, godz. 12:51 Michał Pytlik i Jerzy Przystajko o przyszłości Lewicy Razem i lewicy jako takiej - W tej chwili zmieniliśmy nazwę, więc nazywamy się Partia Lewica Razem - powiedział w Loży Radiowej Michał Pytlik, przedstawiciel tego ugrupowania na Opolszc ... » więcej 2019-06-11, godz. 14:57 Piotr Moc, prezes Radia Opole o ofercie rozgłośni w tygodniu festiwalowym i planach rozwoju w 2020 roku - To okazja do promowania Radia Opole 2 Kultura - powiedział w Loży Radiowej prezes Radia Opole Piotr Moc. Rozmawialiśmy o ofercie jaką przygotowała nasza roz ... » więcej 2019-06-11, godz. 12:45 Martyna Nakonieczny o raporcie na temat stanu naszego województwa, o którym sejmik będzie dyskutował za tydzień - W programie tej ostatniej przed wakacjami sesji bardzo ważny dokument: przygotowany po raz pierwszy raport na temat stanu województwa opolskiego i debata na ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »