Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

2018-12-12, 15:36

Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarcia i o nowym budżecie Namysłowa

Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarcia i o nowym budżecie Namysłowa
- Burmistrzem jestem dopiero trzeci tydzień, więc to jeszcze zbyt krótki czas, by przyjrzeć się wszystkim instytucjom i osobom, które nimi zarządzają – mówił Bartłomiej Stawiarski, nowy burmistrz Namysłowa, pytany o pierwsze decyzje dotyczące spółek komunalnych.więcej »
2018-12-12, 15:28

Barbara Radecka o tym, dlaczego Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS

Barbara Radecka o tym, dlaczego Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS
- Prowadzimy od kilku lat system skoordynowanej opieki nad pacjentami z rakiem piersi. Żeby spełnić najwyższe standardy, jakie wymagane są normami europejskimi warto postarać się o certyfikat SIS (Międzynarodowego Towarzystwa Fenologicznego) - powiedziała w Loży Radiowej dr Barbara Radecka z Opolskiego Centrum Onkologii. Jego uzyskanie jest gwarancją, że skoordynowana opieka spełnia europejskie normy w zakresie diagnostyki, kadry, leczenia, odpowiednio krótkiego czasu i połączenia odpowiednich metod leczenia a także. O taki certyfikat w zakresie leczenia raka piersi stara się OCO.więcej »
2018-12-11, 15:23

Barbara Łabędzka o byciu ambasadorem UO, globalnej polityce i studiach w Moskwie

Barbara Łabędzka o byciu ambasadorem UO, globalnej polityce i studiach w Moskwie
- Jestem humanistką i mam umiejętności językowe, dlatego muszę powiedzieć, że uczę się siedmiu języków: oprócz polskiego to angielski, niemiecki, rosyjski, mój ulubiony norweski, chiński i arabski. No i mam w szkole łacinę – mówiła w Loży Radiowej Barbara Łabędzka, przewodnicząca samorządu uczniowskiego III LO w Opolu a zarazem młodzieżowy ambasador UE na Polskę. – Choć z chińskim może trochę przesadziłam, nauka ideogramów to jeszcze nie nauka języka – dodała.więcej »
2018-12-11, 15:22

Arkadiusz Kapuścik o handlu w niedzielę, cudzoziemcach i atomowych uprawieniach PiP

Arkadiusz Kapuścik o handlu w niedzielę, cudzoziemcach i atomowych uprawieniach PiP
- Śledzimy debaty na temat przyznania nam uprawnień do administracyjnej zmiany umowy zlecenia na umowę o pracę w sytuacjach, gdy taka prawa faktycznie ma miejsce, ale są to na razie dyskusje. Byłaby to radykalna, rewolucyjna zmiana, broń atomowa – mówił w Loży Radiowej Arkadiusz Kapuścik, opolski okręgowy inspektor pracy, zaznaczając jednak, że inspekcja nie jest uczestnikiem tych dyskusji. – My jesteśmy od przestrzegania prawa już ustanowionego – zaznaczył.więcej »
2018-12-10, 14:30

Prof. Piotr Wach o tym, jak powoli podbijamy Kosmos, a także o tym, że PO nie chciała rozbijać Nowoczesnej

Prof. Piotr Wach o tym, jak powoli podbijamy Kosmos, a także o tym, że PO nie chciała rozbijać Nowoczesnej
- Bez technologii kosmicznych nie ma rozwoju nauki. To w projektach kosmicznych powstają nowoczesne rozwiązania, które potem trafiają do zwykłego przemysłu. Polska nie jest tu potentatem, ale ma swój skromny udział. Naszą specjalnością urządzenia, które wgryzają się w powierzchnię planet i pobierają próbki. Muszą być małe, niskoenergetyczne i uniwersalne, bo nie wiadomo, na jaki rodzaj gleby trafią - mówił w Loży Radiowej prof. Piotr Wach, senator Platformy Obywatelskiej, członek Sejmowego Zespołu do spraw Przestrzeni Kosmicznej.więcej »
2018-12-10, 14:13

Kamil Bortniczuk o swoich parlamentarnych planach, sądowym kokonie i rozbitej opozycji

Kamil Bortniczuk o swoich parlamentarnych planach i rozbitej opozycji
- Nie miałem żadnych wątpliwości, czy zrezygnować z pracy w zarządzie ZAK i przyjąć poselski mandat po Bartku Stawiarskim. To kwestia lojalności, odpowiedzialności i honoru - mówił w Loży Radiowej nowy poseł Porozumienia (czyli Zjednoczonej Prawicy) Kamil Bortniczuk. - Muszę być lojalny wobec moich wyborców, choć startowałem z 15. miejsca. poparło mnie 20 procent głosujących w Głuchołazach. Uważam także, że moje pokolenie musi brać odpowiedzialność za państwo. No i mandat dla mnie i Głuchołaz to wielki honor. Jestem drugim w dziejach tego miasta - tłumaczy Bortniczuk.więcej »
2018-12-07, 11:12

Loża Radiowa na konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwaniem dla XXI wieku" na Politechnice Opolskiej

Prof. Maria Kalczyńska, Agata Krasek i Magdalena Szewczyk o nowych mediach w edukacji
O rosnącej roli internetu w naszym życiu i o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwaniem XXI wieku.

Jak mówiła przewodnicząca komitetu organizacyjnego konferencji dr hab. Maria Kalczyńska, prof. PO takie konferencje, jak ta opolska, pozwalają się starszemu pokoleniu wsłuchać w głos i oczekiwania młodych. A to ważne także w procesie edukacji. W tym kontekście uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu, Agata Krasek i Magdalena Szewczyk mówiły o tym, że od nauczycieli oczekuje się, że dostosują proces uczenia
do nawyków uczniów, na co dzień wiele czasu spędzających w świecie wirtualnym.więcej »
2018-12-06, 13:44

Michał Siek o tym, że dla żadnego absolwenta miejsca w opolskich szkołach nie zabraknie

Michał Siek o tym, że dla żadnego absolwenta miejsca w opolskich szkołach nie zabraknie
- Nie ma obaw, że uczniowie nam się w szkołach nie pomieszczą, bo idą równocześnie dwa roczniki: absolwenci ósmej klasy i gimnazjum. Na szczęście są to roczniki wyjątkowego niżu demograficznego i w sumie tych uczniów nie jest tak dużo - zapewniał w Loży Radiowej opolski kurator oświaty Michał Siek.więcej »
2018-12-06, 14:24

Marcin Szpanko o o rozwoju polskiego programu kosmicznego

Marcin Szpanko o tym, jak mało wiemy jeszcze o kosmosie
-Obecnie wiemy tylko ułamek tego, co jest faktycznie. Mamy ogólne pojęcie o kosmosie, ale jest jeszcze wiele do odkrycia - zapewniał w Loży Radiowej Marcin Szpanko z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UO, szef uniwersyteckiego obserwatorium astronomicznego.więcej »
2018-12-05, 14:33

Prof. Tadeusz Burzyński o wyzwaniach stojących przed rodzimą branżą turystyczną

Prof. Tadeusz Burzyński o wyzwaniach stojących przed rodzimą branżą turystyczną
- Właściciele hoteli i restauracji będą potrzebowali już nie zwykłego kelnera, ale doradcy smaku, który będzie potrafił ocenić, jakie wino podać do jakiej potrawy. Oczekiwania klientów są coraz wyższe i branża turystyczna musi się do tego dopasować - mówił w Loży Radiowej prof. Tadeusz Burzyński z Instytutu Turystyki w Krakowie.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »