Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

2017-01-18, 14:05

Zbigniew Bahryj o chlorku wapnia, solarkach w korkach i zasypanych Borkach [FILM]

Rozmowa ze Zbigniewem Bahryjem
- Przy normalnych warunkach pogodowych dzienny koszt utrzymania dróg w Opolu to około 40 tysięcy złotych. Przy takich opadach, z jakimi mieliśmy do czynienia we wtorek, to mogło być nawet 200 tysięcy - mówił w Loży Radiowej Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu, przyznając, że tym razem zima faktycznie zaskoczyła drogowców. - Z prognozy, którą dostaliśmy, wynikało, że opadów ma nie być - dodaje.więcej »
2017-01-16, 14:04

Antoni Duda i Tomasz Kostuś o Dużym Opolu, (nie)konstytucyjnym budżecie i Opolskim Zespole Parlamentarnym [FILM]

Antoni Duda i Tomasz Kostuś o budżecie i powiększonym Opolu
- Budżet, najważniejsza ustawa, został przyjęty niezgodnie z konstytucją i regulaminem Sejmu - przekonywał w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś. - Żeby coś uznać za niekonstytucyjne, trzeba mieć orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego - ripostował poseł Prawa i Sprawiedliwości Antoni Duda.więcej »
2017-01-13, 14:07

Ks. Arnold Drechsler i Agnieszka Wiosna o tym, że rywalizacja w czynieniu dobra nie jest niczym złym

Ks. Arnold Drechsler i Agnieszka Wiosna o tym, że rywalizacja w czynieniu dobra nie jest niczym złym
- Nie konkurujemy ze sobą, im więcej takich inicjatyw, tym lepiej - mówili zgodnie w Loży radiowej ks. Arnold Drechsler, dyrektor Caritas diecezji opolskiej, i Agnieszka Wiosna, rzecznik prasowy opolskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zgodnie zachęcili tez do wzięcia udziału w sobotnim pikniku "Bezpieczna Polska". - To jak zbieranie jagód i wiśni - stwierdził ks. Drechsler.więcej »
2017-01-12, 14:50

Edward Gondecki o tym, że walka ze smogiem to priorytet, tymczasem polityka Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska jest niekonsekwentna

Edward Gondecki o niekonsekwentnej walce ze smogiem
- Ze smogiem staramy się walczyć od lat, dlatego nie rozumiem, dlaczego ostatnio Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska zrezygnował z kilku programów walki z niską emisją - mówił w Loży Radiowej Edward Gondecki, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. - Być może teraz, po serii alertów smogowych i doniesieniach mediów, zmieni strategię - dodajewięcej »
2017-01-11, 14:21

Joanna Raźniewska i Krzysztof Dobrowolski o tym, że szkoła może być przygodą i o tym, że zdolna młodzież też bywa zbuntowana [FILM]

Joanna Raźniewska i Krzysztof Dobrowolski o tym, że szkoła może być przygodą i o tym, że zdolna młodzież też bywa zbuntowana
- Typowy kujon by sobie w naszych szkołach nie poradził, mamy u siebie młodzież zdolną i kreatywną. Nawet jeżeli czasem traktują szkołę jako obowiązek, to staramy się zachęcić ich, by zaczęli traktować ją jako przygodę - mówili zgodnie w Loży Radiowej Joanna Raźniewska, dyrektor III LO w Opolu, i Dariusz Dobrowolski, dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu. To dwie szkoły z naszego regionu, które zajęły najwyższe miejsce w rankingu miesięcznika "Perspektywy".więcej »
2017-01-10, 13:27

Adrian Czubak o tym, że najwyższy czas na rozmowy, ale o realizacji rozporządzenia rządu o powiększeniu Opola, a nie o jego cofnięciu

Adrian Czubak o gotowości do mediacji ws. powiększenia Opola
- Jako przedstawiciel rządu w regionie jestem gotów mediować w rozmowach o powiększeniu Opola. W rozmowach zainteresowanych samorządów o realizacji rozporządzenia rządu, a nie rozmowach o jego cofnięciu - stwierdził w "Loży Radiowej" Adrian Czubak, wojewoda opolski, komentując poniedziałkowy komunikat MSWiA i apele głodujących w Dobrzeniu Wielkim o "podjęcie rozmów".więcej »
2017-01-10, 13:06

Wacław Bortnik o tym, że grypa ptaków jest wysoce zjadliwa, ale dla ludzi niegroźna

Wacław Bortnik o grypie ptaków, która nie jest ptasią grypą
- Najważniejsze, żeby nie mylić groźnej dla ludzi ptasiej grypy z grypą ptaków, której dwa ogniska wykryliśmy w regionie. Ona jest wysoce zjadliwa, ale tylko dla ptaków - powiedział w "Loży Radiowej" dr Wacław Bortnik, opolski wojewódzki inspektor weterynarii. - Najbardziej zagrożone są ptaki grzebiące, indyki i kury domowe, bardziej odporne są kaczki i gęsi - dodał.więcej »
2017-01-09, 15:08

Witold Zembaczyński i Paweł Grabowski o sejmowym kryzysie, przedterminowych wyborach i głodówce w Dobrzeniu Wielkim [FILM]

Zobacz rozmowę z Witoldem Zembaczyńskim i Pawłem Grabowskim
- To, że teraz nie chcecie brać udziału w proteście w Sejmie, nie oznacza, że i was nie dotkną w końcu represje PiS - mówił w Loży Radiowej poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński do posła formacji Kukiz '15 Pawła Grabowskiego. - Odleciał pan w kosmos, panie pośle - ripostował Grabowski.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »