Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

2017-09-25, 08:50

Michał Marusik i Jacek Wilk o tym, że Komisja Europejska nie powinna się wtrącać do spraw państw wewnętrznych

Michał Marusik i Jacek Wilk o relacjach między samorządami a instytucjami UE
- Hiszpania ze swoją imperialną tradycją nie pozwoli sobie na to, by Katalonia się odłączyła. Podobnie jest w przypadku Wielkiej Brytanii i Szkocji. Przecież Wielka Brytania nie pozwoli na to, by część jej atomowego arsenału znalazła się w rękach Szkocji - mówili w Loży Radiowej politycy Kongresu Nowej Prawicy: europoseł Michał Marusik i poseł Jacek Wilk.więcej »
2017-09-25, 13:25

Janusz Sanocki o zaletach bycia posłem niezrzeszonym i o tym, że sędziów powinni wybierać obywatele

Janusz Sanocki o reformie sądownictwa
- Nigdy bym się nie wyrzekł statusu posła niezrzeszonego. Przekleństwem naszego systemu, opartego na wyborach proporcjonalnych, jest to, że poseł staje się maszynką do głosowania, uzależnioną od partyjnych liderów. A poseł niezrzeszony nikogo słuchać się nie musi - mówił w Loży Radiowej Janusz Sanocki, niezrzeszony poseł rodem z Nysy, który wszedł do Sejmu z listy ruchu Kukiz '15, ale do klubu tej formacji nie wstąpił.więcej »
2017-09-22, 14:23

Piotr Moc o przyszłości Radia Opole i nowej cyfrowej, informacyjno-sportowej, ofercie

Piotr Moc w studiu plenerowym przed koncertem Mocne Granie [fot. Marcin Skomudek]
Piotr Moc w studiu plenerowym przed koncertem Mocne Granie [fot. Marcin Skomudek]
- Niektóre kraje, na przykład Norwegia, praktycznie całkiem przeszły na nadawanie cyfrowe, Polska jest w okresie przejściowym. W naszym kraju na radio cyfrowe zdecydowała się tylko radiofonia publiczna, stacje komercyjne od początku się tej rewolucji opierają - mówił w Loży Radiowej prezes Radia Opole Piotr Moc.więcej »
2017-09-22, 00:25

Sybilla Fusiarz o spotkaniu lekarzy medycyny i weterynarii, o chorobach nowotworowych i o podejściu do „osób z rurką”

Sybilla Fusiarz [fot. Marcin Skomudek]
Sybilla Fusiarz [fot. Marcin Skomudek]
- To cały cykl spotkań poświęconych nowotworom u ludzi i zwierząt, a pierwsza konferencja będzie dotyczyć nowotworów w obrębie jamy ustnej. To trochę zlepek moich działań na rzecz wsparcia i pomocy drugim, kontaktów z lekarzami weterynarii i medycyny, którzy prowadzą badania pod kątem zachorowalności na nowotwory w obrębie jamy ustnej, gardła, krtani i nosa, a także współpracy z firmą, bezpłatnie udostępniającą nam sprzęt diagnostyczny. Te trzy elementy spowodowały, że powstała ta konferencja – wyjaśniała Sybilla Fusiarz.więcej »
2017-09-20, 23:48

Joanna Kardasińska o tym, jak się trafia na szczyt, o babskich duchach i innych niezwykłościach zamku w Niemodlinie

Joanna Kardasińska o tym, jak się trafia na szczyt, o babskich duchach i innych niezwykłościach zamku w Niemodlinie
- To jest niebywała wygrana. To zwycięstwo fascynatów, miłośników zamku, a także mieszkańców Niemodlina – tak o zwycięstwie Zamku Książęcego Niemodlin w prestiżowym konkursie Top Zamki i Pałace w Polsce mówiła w naszym studiu Joanna Kardasińska.więcej »
2017-09-19, 19:14

Dariusz Madera o szpitalnych kadrach i pieniądzach, a także o przemianie WCM w Uniwersytecki Szpital Kliniczny

Dariusz Madera o szpitalnych kadrach i pieniądzach, a także o przemianie WCM w Uniwersytecki Szpital Kliniczny
Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego informował, że na bieżąco dokonywane jest wyrównywanie wynagrodzeń tych pracowników szpitala, którzy zarabiają poniżej progów finansowych określonych przez ministerstwo. Wyjaśniał, że wiąże się to z ustaleniem minimalnego wynagrodzenia dla zatrudnionych w sektorze ochrony zdrowia i tych wyrównań nie należy traktować jak podwyżek, które obejmowałyby wszystkich pracowników.więcej »
2017-09-19, 07:11

Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński o tym, że opozycja szuka obywatelskiego kandydata na prezydenta Opola

Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński o pierwszym tygodniu w Sejmie i festiwalowych sporach
- Nie zmieniłem zdania, nie zamierzam kandydować na prezydenta Opola, potrzebujemy obywatelskiego ponadpartyjnego kandydata – mówił w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś. – Zgadzam się z kolegą, wokół takiego kandydata trzeba zgromadzić różne środowiska polityczne, także KOD czy dobrzeniaków – wtórował mu poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński.więcej »
2017-09-15, 14:54

Ks. Wojciech Pracki i prof. Mirosław Lenart o wystawie poświęconej dziejom opolskich ewangelików

Ks. Wojciech Pracki i prof. Mirosław Lenart o wystawie poświęconej dziejom opolskich ewangelików
- Chcemy przypomnieć dzieje opolskich ewangelików, okazja jest 500-lecie ogłoszenia tez Marcina Lutra - mówili w Loży Radiowej ks. Wojciech Pracki, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Opolu, oraz prof. Mirosław Lenart, dyrektor Archiwum Państwowego w Opolu, zachęcając do obejrzenia wystawy "Warownym grodem jest nasz Bóg", którą od piątku można oglądać w siedzibie parafii na ulicy Pasiecznej.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »