Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

2018-05-18, 15:37

Paweł Ziorko i Marek Kawa o sytuacji na Bliskim Wschodzie

Paweł Ziorko i Marek Kawa o sytuacji na Bliskim Wschodzie
Ostatnie działania prezydenta USA na Bliskim Wschodzie wynikają z przeorientowania polityki amerykańskiej po zmianie administracji. Po zwycięstwie Donalda Trumpa następuje powrót do trwałego sojuszu z Izraelem, czyli spełnianie obietnic przedwyborczych - mówił w Loży Radiowej amerykanista dr Marek Kawa. Odnosząc się do dwóch ważnych decyzji amerykańskiego prezydenta, czyli do uroczystego otwarcia ambasady USA w Jerozolimie oraz zerwania umowy z Iranem, znoszącej sankcje na ten kraj, dr Kawa podkreślił, że Trump patrzy na to z perspektywy amerykańskiego wyborcy, który nie rozumie m.in. dlaczego USA mają odmrażać fundusze kraju, który wspiera organizacje uznane za terrorystyczne i destabilizujące sytuację w regionie.więcej »
2018-05-18, 14:56

Mateusz Magdziarz: Wszystko wskazuje, że będzie czwarty dzień festiwalu!

Mateusz Magdziarz o problemach w organizacji czwartego dnia KFPP
Gościem drugiej godziny audycji był Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opole. Tematem rozmowy były wciąż niepewne losy czwartego dnia Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Gdy rozpoczynaliśmy wywiad z dyrektorem Magdziarzem inicjatywa owego czwartego dnia stała pod wielkim znakiem zapytania, lecz w trakcie rozmowy napłynęły informacje z konferencji prasowej prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, który poinformował, że pieniądze na dodatkowe festiwalowe koncerty wyasygnuje miejska spółka Wodociągi i Kanalizacja.więcej »
2018-05-17, 00:00

Zbigniew Bahryj o przebiegu dotychczasowych remontów drogowych w Opolu, planach na najbliższe miesiące i rosnących kosztach przetargów

Zbigniew Bahryj o dotychczasowych remontach, planach na najbliższe miesiące
W kilkudziesięciu punktach Opola trwają dziś prace drogowe. Jak mówił gość Loży Radiowej, Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu, to dopiero początek szczytu, jeśli chodzi o prace remontowe. - Ten szczyt nastąpi w lecie, gdy miasto się wyludnia - dodał dyrektor MZD. Wskazał również, że dziś, oprócz trwających prac w mieście, do powstawania korków przyczynia się także remont autostrady A4, który powoduje, że część kierowców skraca sobie drogę przez Opole.więcej »
2018-05-16, 14:15

Jerzy Wrębiak o kompromitacji zwolenników brzeskiego referendum i docelowym połączeniu Brzegu ze Skarbimierzem

Jerzy Wrębiak o kompromitacji zwolenników brzeskiego referendum i docelowym połączeniu Brzegu ze Skarbimierzem
- To byłoby referendum dla samego referendum, tylko dla satysfakcji posła Pawła Grabowskiego, na które to referendum musielibyśmy wydać 200 albo 300 tysięcy złotych - stwierdził w Loży Radiowej burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, zapytany, czy po fiasku inicjatywy referendalnej podjętej przez grupę mieszkańców radni nadal będą rozważali ogłoszenie referendum w sprawie budowy w mieście drugiego zakładu karnego. - Pan poseł twierdził, że reprezentuje w tej sprawie większość mieszkańców a tak naprawdę zarządzał kryzysem w mieście - dodał nasz gość.więcej »
2018-05-15, 14:07

Przemysław Smorawski i Olga Głowacka o kryptologii i permanentnie poprawianym rodzimym prawie

Przemysław Smorawski i Olga Głowacka o kryptologii i permanentnie poprawianym rodzimym prawie
- Tegoroczna, piąta już, edycja Ogólnopolskich Dni Nauk Sądowych poświęcona jest internetowi a konkretnie kryptologii, czyli zabezpieczaniu danych - mówili w Loży Radiowej Przemysław Smorawski i Olga Głowacka, prezes i wiceprezes opolskiego oddziału ELSY, czyli Europejskiego Stowarzyszania Studentów Prawa.więcej »
2018-05-14, 14:42

Ryszard Terlecki o tym, dlaczego Polska powinna być jedna a władza centralna silna i sprawna

Ryszard Terlecki o tym, dlaczego Polska powinna być jedna a władza centralna silna i sprawna
- Nie może być Polaki A i Polski B, a już na pewno - Polski C. Nasz rząd stawia na zrównoważony rozwój i stąd hasło "Polska jest jedna" - mówił w Loży Radiowej wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, prominentny polityk PiS, który w ramach tej akcji odwiedził Nysę i Prudnik.więcej »
2018-05-14, 14:41

Witold Zembaczyński o etyce w polityce i reperkusjach chwilowych perturbacji w Nowoczesnej

Witold Zembaczyński o etyce w polityce i reperkusjach chwilowych perturbacji w Nowoczesnej
- Bardzo zależy mi na etycznym wymiarze polityki, dlatego nie mogę się pogodzić z sytuacją, w której ktoś robi politykę na czyjejś chorobie - mówił w Loży Radiowej poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński, komentując falę krytyki, jaka spadła na niego po tym, jak zarzucił wiceministrowi Patrykowi Jakiemu, że wykorzystuje do politycznej promocji swoje niepełnosprawne dziecko.więcej »
2018-05-11, 14:46

Rafał Tkacz o skompletowaniu urzędników wyborczych i o tym, że radni nie mogą kreślić okręgów wyborczych jak im pasuje

Rafał Tkacz o skompletowaniu urzędników wyborczych i o tym, że radni nie mogą kreślić okręgów wyborczych jak im pasuje
- W naszej ocenie, potwierdzonej opinią Państwowej Komisji Wyborczej, rada powiatu opolskiego przy kreśleniu nowych okręgów wyborczych wykroczyła poza granice przewidziane przepisami - stwierdził w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, komentując spór między organami wyborczymi a radnymi opolskiego powiatu ziemskiego.więcej »
2018-05-11, 14:13

Sierż. szt. Jarosław Jaros i st. sierż. Michał Zarówny o rowerowych patrolach policji

Jarosław Jaros i Michał Zarówny o rowerowych patrolach policji
- Rowerem wjedziemy tam, gdzie nie dostanie się samochód - mówili w Loży Radiowej sierżant sztabowy Jarosław Jaros i starszy sierżant Michał Zarówny, funkcjonariusze z zespołu rowerowego opolskiej policji. Od maja do września policjanci na rowerach patrolują teren powiatu opolskiego, szczególnie te miejsca, gdzie przy okazji imprez z dużą frekwencją potrzebna jest wysoka mobilność. Goście programu opowiadali o szczegółach technicznych swej pracy, wyposażenia, problemach z jakimi spotykają się na co dzień oraz o akcjach jakie zdarzyło im się prowadzić.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »